Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 52

Кои от тези колони да избера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    83
    #1

    Кои от тези колони да избера

    Понеже колоните н
    е са в БГ и дилемата е между JBL LX 1000 MKII и infinity studio monitor 120 усилователя ми е denon pma 1060 .За jbl съм чувал че са за рок но точно този модел ми го хвалят много.
    Този пост е редактиран от gggng; 18-04-13 в 16:29.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Отговор: Кои от тези колони да избера

    Ако търсиш мек и топъл звук не гледай американски колони.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    83
    #3

    Отговор: Кои от тези колони да избера

    А от тези двете кои ми препоръчваш понеже избирам от 2 те а и са на добра цена.А JBL e произведен в Дания

    - - - - - - - - - -

    никой ли не е чувал да каже как свирят тeзи колони

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    83
    #4

    Отговор: Кои от тези колони да избера


  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,782
    #5

    Отговор: Кои от тези колони да избера

    С колко пари си решил да се разделиш за колони и кабели щото има малка пица и голяма такава Бест Хай Фай Магазин

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    83
    #6

    Отговор: Кои от тези колони да избера

    JBL LX-1000 MK2 и infinity studio monitor 120 ми ги дават за 400 лв .В хола ми имам едни jamo studio 180 които ги оставям за фронтални колони за ресивера ми а от тези двете искам да избера за стерео усилователият ми denon pma 1060 които е две по 180 ват.на 4 ома. Хола ми е 37 кв и акустиката е добра, слушам всичко без чалга.
    Този пост е редактиран от gggng; 18-04-13 в 19:45.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,782
    #7

    Отговор: Кои от тези колони да избера

    Вземи си един качествен буфер примерно нещо около 500W и си подмени кабелите-ако не са качествени при 4 ома дават голямо отражение.за колоните не мога да ти дам съвет защото не съм ги слушал.е

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    83
    #8

    Отговор: Кои от тези колони да избера

    Не от буфер няма смисъл , интересувах се дали тия колони си заслужават парите и дали свирят по добре от нови колони от 1000 лв. Не ми се дават пари за нови ,на старо може да се вземе по класна колона.
    Този пост е редактиран от gggng; 18-04-13 в 21:20.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9

    Отговор: Кои от тези колони да избера

    Тези колони са на 15-20 години. Колкото и да си били добри, в момента нямат нищо общо с оригиналния си звук. На такава възраст вече колоните са за сериозен ремонт. Нищо чудно някой от предишните му собственици вече да е правил някакъв /незнаен/ ремонт и какво се е получило.
    Няма лошо да се купува втора ръка, но си е скок в тъмното, особено за толкова стари модели.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    83
    #10

    Отговор: Кои от тези колони да избера

    Само където при новите скока в тъмното е от по висока скала и долу ако не се приземиш на меко много боли.

  13. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #11

    Отговор: Кои от тези колони да избера

    Ами това че са 15-20 годишни не би трябвало да е проблем според мен. Аз имам http://hi-fidelity-forum.com/forum/thread-45018.html сигурно надхвърлят вече 30-така и все още си свирят прекрасно и повярвай ми не са много колоните от този ценови клас които да свирят така. Та основната ми мисъл е че не трябва да те притеснява че са втора употреба а в какво състояние са, по принцип хубаво е ако купуваш втора ръка да ги чуеш и видиш на място иначе..... Реално втора употреба да речем в ценовия диапазон до около 400-700лв можеш да си купиш нещо много по добре свирещо от новите в магазина с цени от 1000 че и нагоре. Въпрос на време е просто си иска търсене може да намериш нещо добро и за 2 часа може да ти отнеме и няколко месеца но пък си струва.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #12

    Отговор: Кои от тези колони да избера

    Няма как говорител на 30 години, дори да е стоял нов в кашона, да е със същите качества като механика. Да не говорим за компонентите по филтрите.

  16. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #13

    Отговор: Кои от тези колони да избера

    Ами с удоволствие бих поспорил ама за съжаление нямам нужната квалификация в електро аудиоакустиката. Може би до преди година и аз бях убеден в обратното ама се оказа че е възможно старото да свири по-добре (даже и не рядко се срещат такива примери). За компонентите на филтрите си прав, ама смятам че няколко кондензатора не са проблем да се заменят за другите неща годините не са проблем до колкото знам. Има хора които дават четерицифрина сума само за говорител от 60-70 години и то защото е в пъти над много сегашни.
    п.п. Определено не го пиша да се заяждам, просто съм убеден и вярвам в това а и съм го чувал.

  17. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #14

    Отговор: Кои от тези колони да избера

    Демокрацията е хубаво нещо, всеки може да вярва и да чува това което си поиска.
    20 годишно уиски - ДА ! , двадесет годишна жена - ДА ! .20 годишни говорители невър.
    Преди години като се занимавах с музика, на определен период от време, завъртах
    говорителите на 90 градуса.Няма кой да ти даде съвет, ако съм на твое место и трябва
    непременно да купя, защото ми се струва, че е изгодно : INFINITY.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    83
    #15

    Отговор: Кои от тези колони да избера

    http://www.dekom.bg/index.php? page=product_details&structure=Products&instanceID=4914&FCID=FCf0336b7cc3ab25f1055b6d285669bed5 тези примерно как свирят или кажете друга алтернатива за тази сума.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. кой от тези да избера
    От dan1234567 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 25-01-12, 20:14
  2. Отговори: 1
    Последно: 05-01-12, 09:21
  3. Какво мислите за тези колони?
    От waspy_waspy във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 23-09-10, 19:37
  4. Коя камера да избера от тези
    От vadzari във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-10, 11:49
  5. Коя от тези три марки да избера?
    От Bilbo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 15-12-07, 07:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе