Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38

Nvidia GeForce RTX 2080 TI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #16

    Отговор: Nvidia GeForce RTX 2080 TI

    но реално ще е 10-15%

    тоя филм го гледаме откакто графичните карти се отделиха от процесора

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #17

    Отговор: Nvidia GeForce RTX 2080 TI

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    но реално ще е 10-15%

    тоя филм го гледаме откакто графичните карти се отделиха от процесора
    Така ли? Къде го видя това? Ето ти пример, макар и сайта да не дава много точна представа:
    https://gpu.userbenchmark.com/Compar...080/2576vs3603
    Между последното и предпоследно поколение разликата е по-малка, но пак е над 25-30%, а там има и други нововъведния като Raytracing:
    https://www.gpucheck.com/compare/nvi...8700k-3-70ghz/

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #18

    Отговор: Nvidia GeForce RTX 2080 TI

    съгласен съм, че генерализирането ми беше малко хиперболизирано, но и сам знаеш, че провеждането на коректни сравнителни тестове е въпрос на контролирани условия, а не N хиляди семпъла на рандъм юзъри в нета

    нито знаеш кой им е ботълнекът, нито кои заглавия за какво да оптимизирани, нито на какви драйвъри

    и най-вече: когато имаш скок от една архитектура към друга (което не става всяка година), наистина прирастът е сериозен, когато обаче имаш ребрандиране на един и същи чип с леко повишаване на честотата заради подобрилия се производствен процес (което е далеч по-често срещано), си имаме точно стригане на овцете...

    случаите някой да си смени 1080 с 2080, защото има смисъл, а не защото "иска", сигурно се броят на пръсти

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #19

    Отговор: Nvidia GeForce RTX 2080 TI

    Да не забравяме, че освен нова архитектура тук имаме и преход от 12nm към 7nm процес,което също се очаква да допринесе за нарастване на производителността.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #20

    Отговор: Nvidia GeForce RTX 2080 TI

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    съгласен съм, че генерализирането ми беше малко хиперболизирано, но и сам знаеш, че провеждането на коректни сравнителни тестове е въпрос на контролирани условия, а не N хиляди семпъла на рандъм юзъри в нета

    нито знаеш кой им е ботълнекът, нито кои заглавия за какво да оптимизирани, нито на какви драйвъри

    и най-вече: когато имаш скок от една архитектура към друга (което не става всяка година), наистина прирастът е сериозен, когато обаче имаш ребрандиране на един и същи чип с леко повишаване на честотата заради подобрилия се производствен процес (което е далеч по-често срещано), си имаме точно стригане на овцете...

    случаите някой да си смени 1080 с 2080, защото има смисъл, а не защото "иска", сигурно се броят на пръсти
    Зависи, но все пак става въпрос за видеокарти за по над 1500 лева, така че не всеки може да отдели подобна сума през 2-3 години, дори и да живее в нормална държава. Това не са най-масово купуваните видеокарти. А относно ребрандирането, там intel са специалисти. От няколко години нищо ново, само правят леки подобрения на старото. И nvidia, както каза колегата, сменят изцяло технологията и се очаква да има доста голяма разлика.

  7. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #21

    Отговор: Nvidia GeForce RTX 2080 TI

    Момчета, кое бихте предпочели, нова Nvidia RTX 2070 Super или втора употреба RTX 1080? Питането е, заради високата цена на първата и дали си заслужава да я давам.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #22

    Отговор: Nvidia GeForce RTX 2080 TI

    1080 не е RTX, а GTX - не поддържа ray tracing. 2070 S е по-мощна от 1080, а и поддържа RT. Също така като я вземеш нова ще е с повече гаранция, даже имаше модели с 5 години гаранция:
    https://www.vario.bg/zotac-gaming-ge...zt-t20710e-10m
    1080 ще е в най-добрия случай с около 2 годишна гаранция и няма да знаеш как и за какво е ползвана. Ако имаш пари - вземай новата.

  10. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #23

    Отговор: Nvidia GeForce RTX 2080 TI

    Благодаря за съвета! Мисля че ще е 2070S, само да видя кой производител най ще ми хареса.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #24

    Отговор: Nvidia GeForce RTX 2080 TI

    Ако не бързаш много, изчакай Nvidia Ampere( RTX 3###). Очаква се да бъде представен през март.

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #25

    Отговор: Nvidia GeForce RTX 2080 TI

    Прегледах предвижданията за серията. Ще бъде представена март и ще я пуснат за дата центровете тогава. За останалите чак през юни. Мисля че няма да я дочакам.

    - - - - - - - - - -


  13. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #26

    Отговор: Nvidia GeForce RTX 2080 TI

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Благодаря за съвета! Мисля че ще е 2070S, само да видя кой производител най ще ми хареса.
    Искаш нещо, дето ще го гледаш постоянно дали ще ти харесва или да ти върши работа максимално време? Аз бих взел с 5 годишната гаранция.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #27

    Отговор: Nvidia GeForce RTX 2080 TI

    Събитието GPU Technology Conference (GTC 2020), където Nvidia щеше тържествено да представи Ampere, вместо в Сан Хосе, ще се проведе online.
    NVIDIA Shifts GTC San Jose to Online Event Due to Coronavirus

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #28

    Отговор: Nvidia GeForce RTX 2080 TI

    Май дебюта на Ampere се отлага.
    GTC News Can Wait

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #29

    Отговор: Nvidia GeForce RTX 2080 TI

    Естествено с анонса на DirectX 12 Ultimate Nvidia побърза да се похвали,че GeForce RTX вече са готови за новото API.
    Microsoft Announces DirectX 12 Ultimate: A New Standard for Next-Gen Games, Supported by GeForce RTX

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #30

    Отговор: Nvidia GeForce RTX 2080 TI

    Deep learning super sampling(DLSS) е алгоритъм за машинно обучение чрез използване на Tensor ядрата за изобразяване на по-реалистична картина с по-малко натоварване на видеокартата при NVidia RTX.
    Днес бе представена втората версия на DLSS.
    With DLSS 2.0, AI Continues to Revolutionize Gaming

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Nvidia GeForce GTX 1080
    От kod във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 02-07-19, 19:36
  2. Отговори: 8
    Последно: 12-09-13, 00:55
  3. NVidia GeForce 9500GT/DDR2 и GeForce 9500GT/GDDR3- Каква е разликата?
    От vdsvicky във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 23-12-12, 21:19
  4. NVIDIA GeForce 8400M GS
    От Krassen във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 29-09-07, 17:01
  5. Nvidia GeForce 6600GT
    От viarat във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 05-04-06, 12:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе