Резултати от 1 до 9 от общо 9

Creative Inspire 5300 или Luxeon W 5.1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    30
    #1

    Creative Inspire 5300 или Luxeon W 5.1

    Кажете ми кое е по - доброто решение (качество )като се има предвид че ми трябва само за моята стая а не за целия апартамент.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #2

    Creative Inspire 5300 или Luxeon W 5.1

    КАчество Люксеона :Предните сателити на двулентови( 1говорител за средни/ниски и 1 един за високите) ,а центъра е сътавен от 4говорителя.

    Имаи предвид че мощността на W5.1 е по-голяма и следователно по-малко криви при голямо усилване отколкото криеитива.



    пп.Люксеона започва малко да криви чак на 80% от мощността си да ти кажа обаче в стаята не може да се стои така че освен за купони не знам дали ще усилваш толкова) .




  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    36
    #3

    Creative Inspire 5300 или Luxeon W 5.1

    Изобщо няма място за сравнение

    Единственото предимство на Креатива е, че има master volume и може да си го сложиш на бюрото докато при Луксеона всеки пък се навирям под бюрото за да си оправя звука и то е с 4 отделни врътки /за суба,за предни, за задни и за центъра /малко досадно трябва да призная, но с това му свършват предимствата на креатива. Обема на самите тела е по - голям, мембраните са по - големи, мощността е по - голяма. И Луксеона е дървен ..... от пластмасите на креатива каквато и мембрана да сложиш вътре с каквото и да е стъпало не можеш да изкараш толкова качествен звук.....

    Отностно качеството .... слушал съм и двете системи + още няколко, когато ги купувах и определено си мисля, че до 200 лв не можеш да си вземеш по - добро от Луксеона.... но това е малко субективно, а аз като собственик на Луксеон съм малко пристрастен.....)))



    Абе Зигот, досега ги хвалех и аз колнонките ама да те питам нещо

    ДВД пускал ли си на твоите? Нещо не можах да изкрам сигнал от центъра... Не съм си играл достатъчно защото ДВД-то го имам от няколко дни, а плеъра ми е доста старичък (АСУС ДВД2000) но ме съмнява да е от това... Саунда е в сигнатурата ми ...

    Иначе на игрите си пее повече от доволно.....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #4

    Creative Inspire 5300 или Luxeon W 5.1

    Мне не съм пробвал ама ако кажеш ,че е яко може да си взема едно DVD (колко струва наема на едно двд и за колко време е ?) . И заслужава ли си парите .Имам предвид : филмите излизат по късно, качеството много ли е по-добро от рип на 2сд-та идр. кажи си мнението. опа я чакаи ще пусна тема по въпроса пиши ми там .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    110
    #5

    Creative Inspire 5300 или Luxeon W 5.1

    Zygot :-) Достатъчно е само да се спомене съраунд звук и приключва обяснението :-) Просто е велико, ако имаш добра система и гледаш някой филм като Матрицата (1) или Спасяването на редник Раян.. ефектите са неуспорими, а за филми на ужасите, просто си замръзваш на едно място... При ".avi" филмчетата максимум да са стерео... не че не могат да са и те съраунд...но доста CD-та ще отидат :-) Картината също е малко по-добра отколкото ако е рипвано от DVD. Всичко това разбира се е субективно, но с DVD ще можеш и сам да си ги рипваш с качество което те задоволява :-) И накрая има още една "врътка": DVD-Audio... Определено си заслужава да имаш DVD-Player в наше време, а аз лично мисля в скоро време да си взема DVD-RW... Иначе като фен на Liteon (май на всичко започващо с "L" и завъшващо на "on" :-) бих ти препоръчал техният DVD-Player :-)

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    30
    #6

    Creative Inspire 5300 или Luxeon W 5.1

    хубаво де взех си Луксеона обаче седя и мъдрувам дали може да се удължават кабелите ....да не вземе да се прецака нещо 100 долара са това ей!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    36
    #7

    Creative Inspire 5300 или Luxeon W 5.1

    споко бе човек кабелите са повече от достатъчни

    да не мислиш че Креатива щяха да ти го връчат с 100 метра жица

    те хората са си направили сметката ... мен ми стигнаха да разпилея колоните по цялата стая и даже остана...

    пък евентуално ако не ти стигнат кабелите са стандартни продават се във всеки музикален магазин ще си вземеш още 10-на метра и ако искаш премести суб-а впри комшията на долиня етаж да (за него без това ще е все тая)

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    30
    #8

    Creative Inspire 5300 или Luxeon W 5.1

    стигнаха ....крива ми е била сметката Мерси много момчета. Сега харда е наред за смяна )))))))

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    36
    #9

    Creative Inspire 5300 или Luxeon W 5.1

    Ми как няма да ти стигнат тия за задните са 7 или 8 метра дълги останалите са около 2.5-3 метра ... мисля че е повече от доволно за нормална спалня или всекидневна...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Luxeon T5.1 ili Creative INSPIRE 6.1
    От mashov във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 16-12-03, 14:51
  2. Creative Inspire 5500 Digital vs. Luxeon w5.1
    От NIKO®™ във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 05-12-03, 23:27
  3. CREATIVE INSPIRE 5.1 5300 ili CREATIVE INSPIRE 6.1
    От hawk във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 20-09-03, 09:43
  4. Creative inspire 5300 + SB Live 5.1
    От Ivory® във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 07-01-03, 03:26
  5. koloni creative inspire 5300
    От saint056a във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 17
    Последно: 10-09-02, 09:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе