Резултати от 1 до 4 от общо 4

Проблем с Live5.1 i DVD-5+1 zvuk

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    16
    #1

    Проблем с Live5.1 i DVD-5+1 zvuk

    <font face="Tahoma"> Наскоро си купих Creative Live 5.1 Digital, а след това и активни колони аналогови LUXEON W5.1H. Звукът е на ниво - както от зв. карта, така и от колоните. За мое разочарование обаче така и не успях да изкарам 5+1 звук при DVD playback. Използвам PowerDVD 4.0xp който ми дава информация за audio -Live-(not in use) и съответно е възможно само stereo.

    От един друг форум разбрах че картите на Creative възпроизвеждат 5.1 DVD само с техен софтуер- PlAYCENTER(а моя има само cd без DVDplayback), SoftDVD, което пък е на базата на WinDVD(na Intervideo). И така инсталирах си WinDVD 5. То разпозна и ми даде избор до 5.1 но при пускането на DVDдиска даде (...fail audio advice...) иначе си работи и то на стерео нормално. Знам че, ако имах цифрови колони или външен декодер(както някой ми препоръча да си купя за около 20евро) мога да ползвам цифровия изход spid на картата , но мисля че трябва да има и софтуерен начин. Имал ли е някой подобни проблеми или да знаенещо повече по въпроса?

    Благодаря предварително и най-вече че изчетохте всичкити ми плеяди !</font id="Tahoma">

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    3
    #2

    Проблем с Live5.1 i DVD-5+1 zvuk

    И аз имам такава звукова карта и да кажа при мен как е. имам и колони 5.1. първонацхално използвах windvd но от диска към видео картата и бесхе ниакаква безплатна версиа в смисъл по ориазана и когато дам на 5.1 звук централния ми се чуваше по слабо от колкото триабваше. дадох да е на S/PDF в настройките и се оправи имах нормален 5.1 звук направо се потапиашв обстановката на филма. и аз незнам зашто е така след като не ползвам дигиталния изход от звуковата карта. Но после ми попадна филм с DTS звук но тази версия не го поддържа, та ресхих да си сложа WINDVD5 но там не ми даде да избирам 5.1 докато не и намерих крак. сега е супер и има декодер и за DTS звук. Та саветами е да си намериш крак който да работи наистина. Ниама начин да не стане штом при мен работи.



    А да кажа и аз какъв проблем имам. На ТВ тунера като го пусна имам звук само на двата предни без баса , но като вклча от настройките на звука дигиталния изход и после го изклуча всичко си идва на мястото имам 5 +баса и бахти бъгавата работа

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #3

    Проблем с Live5.1 i DVD-5+1 zvuk

    да не пробваш само с един ДВД диск?



    някои ДВД-та независимо от формата са само СТЕРЕО ....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    16
    #4

    Проблем с Live5.1 i DVD-5+1 zvuk

    Прав си наистина , пробвам само с един който би трябвало да е 5.1 но кой знае. Иначе и аз си мислех да пробвам и с други.<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">да не пробваш само с един ДВД диск?



    някои ДВД-та независимо от формата са само СТЕРЕО ....



    <div align="right">Originally posted by smarty*-*01/02/2004*:* 20:12:43</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнте за Driveri за Vista за Creative live5.1 Digital модел SB0220
    От meho във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 15-10-07, 10:46
  2. Elite PV-399X vapros za zvuk
    От user_275 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 5
    Последно: 15-01-07, 00:55
  3. Nqmam zvuk
    От smsdeliverer във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 12-07-03, 04:31
  4. 6 kanalen zvuk na DivX?
    От Yozo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 25-01-03, 20:40
  5. Avi bez color i zvuk
    От nniki във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 21-08-02, 00:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе