Резултати от 1 до 8 от общо 8

Помогнете да си свържа микрофона към дъното

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    50
    #1

    Помогнете да си свържа микрофона към дъното

    Страх ме е да не прецакам нещо, нямам към кого да се обърна за съвет, а пък за тази работа не ми се носи машината в сервиз.

    И така: дъното е ASUS A7V8X-X. На предния панел на кутията има изходи за микрофон и слушалки, но кабелите за тях (8 на брой) не са свързани към дъното. В книжката на дъното по въпроса пише следното:





    Кабелите пък от жаковете са белязани по следния начин:





    1. MIC IN

    2. GND

    3. R IN

    4. R OUT





    5. MIC IN

    6. GND

    7. L IN

    8. L OUT



    ( това са две двойки по 4 кабела)





    Кое къде да свържа - нямам ясна представа. Затова моля помогнете!

    Благодаря предварително!



    P.S. Опитвам се да свържа микрофона с ДЪНОТО, защото дъното е с вградена звукова карта.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Помогнете да си свържа микрофона към дъното

    Ами ще ти кажа как е на мойта кутия и дъно. От предния панел излизат два кабела които минавар през една дупка одзад. Кабелите са с най обикновени стериожакове които се включват във съответните изхди на соунд картата. Явяват се удължители. Нищо не се включва в дъното. Няма никаква опасност да изгириш нещо. Мойта кутия е Кодеген. Ако има нещо неясно пак питай. Мoже и по ICQ-to.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #3

    Помогнете да си свържа микрофона към дъното

    Няма смисъл да пипаш джъмперите.

    Както ти е писал Julian "във съответните изхди на соунд картата"

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Помогнете да си свържа микрофона към дъното

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ами ще ти кажа как е на мойта кутия и дъно. От предния панел излизат два кабела които минавар през една дупка одзад. Кабелите са с най обикновени стериожакове които се включват във съответните изхди на соунд картата. Явяват се удължители. Нищо не се включва в дъното. Няма никаква опасност да изгириш нещо. Мойта кутия е Кодеген. Ако има нещо неясно пак питай. Мoже и по ICQ-to.



    <div align="right">Originally posted by Julian*-*02/02/2004*:* 10:25:00</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Julian and Kafka,

    Каква саунд карта и какви джъмпери са ви патили бе момчета?[!]

    Човека въобще няма звукова карта, а звука му е вграден на дъното!

    Zdoro,

    Виж тук:http://www.frontx.com/cpx110.html


  6. Gadget
    Guest
    #5

    Помогнете да си свържа микрофона към дъното

    Ех че сте.. само обърквате човека. Той иска Front panel кабелите, които са голи, да ги бодне на дъното. И пита кой къде да мушне. Това, че вие сте си сложили по един накрайник и сте ги боднали отзад, не е решение на проблема.



    Lupus, какво като картата е вградена? Отзад тя има изход за микрофон, но дъното предлага възможост да има изход и отпред. Много се разписах...



    Сега някой от вас след краткото мое пояснение да обясни на човека коя жичка, къде да вкара. Сега да не му кажете и да ги запоява )

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Помогнете да си свържа микрофона към дъното

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ех че сте.. само обърквате човека. Той иска Front panel кабелите, които са голи, да ги бодне на дъното. И пита кой къде да мушне. Това, че вие сте си сложили по един накрайник и сте ги боднали отзад, не е решение на проблема.



    Lupus, какво като картата е вградена? Отзад тя има изход за микрофон, но дъното предлага възможост да има изход и отпред. Много се разписах...



    Сега някой от вас след краткото мое пояснение да обясни на човека коя жичка, къде да вкара. Сега да не му кажете и да ги запоява )



    <div align="right">Originally posted by Gadget*-*02/02/2004*:* 20:47:14</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Инспекторе, погледни все пак линка, който съм дал по-горе.

    Мисля, че там е показано кое къде се вкарва, нищо, че е 2 февруари[:D]

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    50
    #7

    Помогнете да си свържа микрофона към дъното

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...От предния панел излизат два кабела които минавар през една дупка одзад. Кабелите са с най обикновени стериожакове които се включват във съответните изхди на соунд картата. Явяват се удължители. Нищо не се включва в дъното. Няма никаква опасност да изгириш нещо. Мойта кутия е Кодеген. Ако има нещо неясно пак питай. Мoже и по ICQ-to.



    <div align="right">Originally posted by Julian*-*02/02/2004*:* 10:25:00</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Julian & Kafka, благодаря ви, но все пак на мен ми се ще да си включа микрофона и слушалките на дъното от предния панел на кутията, защото изходите на звуковата карта (тя е вградена в дъното) са ми заети (5.1 канален звук) и би ми било страшно неудобно всеки път да изкарвам жаковете от колоните и да пъхам тези на слушалките и микрофона



    Lupus, специални благодарности и на тебе! Мисля, че линка, който си дал ще ми свърши работа. Сега ще го разгледам по-подробно.<font color="red"> И все пак - има ли опастност да прецакам нещо в случай че не налучкам верната комбинация?</font id="red">

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Помогнете да си свържа микрофона към дъното

    Мисля че не, освен ако не свържеш нещо между +5V и земя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 03-09-13, 00:50
  2. помогнете да свържа pc към tv
    От hitroy във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 16-01-11, 17:32
  3. Изчезва сигнала от микрофона
    От taralion във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 07-03-10, 17:48
  4. Проблем с микрофона
    От DeyanMarkovski във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 01-04-07, 17:21
  5. Проблем с микрофона!!!
    От BIZZART във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-06-06, 19:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе