Резултати от 1 до 4 от общо 4

Стар СТХ + GeForceFX5600

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    240
    #1

    Стар СТХ + GeForceFX5600

    Моля,помогнете ми,откакто си взех картата монитора ми се гаси понякога от нищо,тъкмо си отварям май "компютър" и гасне(чува се уинамп-а, за известно време и спира).Друг път си пускам РС-то и точно преди уелкъм скрийна на ХП-то отново гасне![!] На друг монитор пак СТХ само че модел PR(c trinitron) си работи без грешка! Дори с "F8 Enable VGA MODE" не ми се включва. Общо взето понякога се пуска, понякога-не. БИОС-а го флашнах,дъното ми е Gigabyte 7VAX Rev 1.1.



    Дали е от монитора или...какво?



    П.С. Не става и с реинстал на ХР(дори по време на инстал-а ми го гасеше)



    10х предварително и сори за дългата тема...[:O]

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Стар СТХ + GeForceFX5600

    Moже би картата подава сигнал с прекалено висок refresh rate на монитора. Увери се, че от настройките на видеокартата си избрал "Override Refresh Rates" (Display Properties -> Settings -> Advanced) като там си посочил само съвместими refresh-и с твоя монитор. Дано това помогне. Успех!





    PS. KREDOR-a ne ba4ka, sega sam prez Linux (SuSE 9.0) s browser Konqueror (v. 3.1.4 using KDE 3.1.4) i buton4eto s klaviaturite ne se poiaviava. Kato vlezna prez Win shte si redaktiram post-a<font color="yellow"></font id="yellow">

  4. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #3

    Стар СТХ + GeForceFX5600

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Moже би картата подава сигнал с прекалено висок refresh rate на монитора. Увери се, че от настройките на видеокартата си избрал "Override Refresh Rates" (Display Properties -> Settings -> Advanced) като там си посочил само съвместими refresh-и с твоя монитор. Дано това помогне. Успех!

    <div align="right">Originally posted by laMARTIN*-*07/02/2004*:* 19:43:29</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не би трябвало да е от това щом му гасне и по време на инсталация на ХР. Тогава картата работи на 640х480/60ХРц.



    На 1 машина с радеон ми се случваше да гасне монитора за 2-3сек, но само в Уин. Не много често но достатъчно досадно, така и не можах да разреша проблема...



    Wizard погледни си накрайника на кабела на монитора, да няма криво краче, хлътнало или дори счупено. Прегледай внимателно буксата на картата за некачествени спойки.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    240
    #4

    Стар СТХ + GeForceFX5600

    Ами да ви кажа честно монитора не прави такива мизерий със старата GeForce2MX400 така че не мисля че е от накрайника на монитора! Дали е че монитора ми е стар модел CTX VL400?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ОС за стар компютър ?
    От freelancer_bg във форум Linux
    Отговори: 28
    Последно: 28-02-17, 09:39
  2. питане за стар лаптоп
    От nen4oo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 30-03-12, 22:12
  3. DLNA за по-стар телевизор ?
    От obshtinska_mishka във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 2
    Последно: 17-10-11, 10:52
  4. Продавам стар компютър
    От razziel във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 07-01-08, 19:24
  5. Покупка на стар климатик LG
    От taralion във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 20-07-07, 23:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе