Резултати от 1 до 13 от общо 13

Refresh Rate при RADEON9200

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    17
    #1

    Refresh Rate при RADEON9200

    Имам много досаден проблем със GigaByte RADEON9200:

    Какъвто и refresh rate да задам от adapter settings той си остава 60Hz

    Помня че имаше някъде от Ати контрол панел-а да се зададе рефреш реит, но при мене такава опция отсъства

    Успях единствено с Omega driver и MultiRes да пусна 75Hz но с омега драйвера имам много други проблеми и затова се върнах на Ати Драйвер. Обаче с него MultiRes не ми променя честотата Казва че е 75, а то си остава 60Hz. Вече ще полудея[!] [}] [V]

    Кажете някакъв лек моля ви!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    84
    #2

    Refresh Rate при RADEON9200

    В "Displays Properties" има един таб "Displays" там на "monitor" щракваш и ти излиза <font color="red">меню</font id="red"> на което ти е зададена резолюцията и честотата на опресняване, които Windows-a е сметнал за стандартни за твоя монитор.Има отметка там някъде не се сещам в момента каква точно беше като я махнеш можеш ръчно да зададеш стойностите на резолюцията и честотата на опресняване. Това е.



    P.S. пиши какво е станало после!



    Успех

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    17
    #3

    Refresh Rate при RADEON9200

    Да намерих меню-то, но мисля че проблема е в монитора.

    Доста е стар (17" Samsung SyncMaster4plus) и явно няма DDC,

    защото като щракна на Monitor ми липсва tab-a "Attributes" има само "Adjustments" и "Advanced"

    Сменях driver-a за монитор, слагах дори и SONY WDM-900 но нищо :-(

    Ако има някой който знае как да си вкюча "Attributes" ще съм много благодарен!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    84
    #4

    Refresh Rate при RADEON9200

    Първо пробвай това махни драйвера използвай ”Driver Cleaner" провери в нета, че ми е в къщи CD след това сложи на ново Catalyst 4.1 или 4.2. Можеш да пробваш да сложиш за драйвер на монитора NOKIA 447XPro, ако това не помогне пиши пак.





    P.S. Дори Catalyst 4.3!!!Вече[:D]

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #5

    Refresh Rate при RADEON9200

    Проблема не ти е в драйвера на монитора. Можеш да бъдеш сигурен в това.



    Просто Като отидеш на Displays, Махни отметката на DDC Information.

    Тогава двете полета-за Резолюция и честота ще ти станат активни.

    След това Задай резолюцията която искаш да ползваш и честотата при която искаш да работи монитора. Това е!!!



    !!!! МНого важно условие. ХУБАВО Е ПЪРВО ДА ПРОВЕРИШ В ИНТЕРНЕТ ИЛИ ОТ КНИЖКАТА НА МОНИТОРА ДАЛИ ИЗБРАНАТА ОТ ТЕБ РЕЗОЛЮЦИЯ И ОПРЕСНЯВАЩА ЧЕСТОТА СЕ ПОДДЪРЖАТ ОТ МОНИТОРА. аКО СГРЕШИШ Е ВЪЗМОЖНО ДА СИ ПРЕЦАКАШ

    МОНИТОРА.

    От друга страна, щом досега си го карал на 75 HZ при дадена резолюция, няма да имаш проблеми да ги зададеш същите!!

    УСпех!!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    84
    #6

    Refresh Rate при RADEON9200

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Проблема не ти е в драйвера на монитора. Можеш да бъдеш сигурен в това.



    Просто Като отидеш на Displays, Махни отметката на DDC Information.

    Тогава двете полета-за Резолюция и честота ще ти станат активни.

    След това Задай резолюцията която искаш да ползваш и честотата при която искаш да работи монитора. Това е!!!





    <div align="right">Originally posted by g_velev*-*11/03/2004*:* 10:13:52</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">е да ама не нали това ти казва човека, че не му се <font color="red">вижда подменюто </font id="red"> <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">защото като щракна на Monitor ми липсва tab-a "Attributes" има само "Adjustments" и "Advanced"

    <div align="right">Originally posted by KoolyO - 10/03/2004 : 18:20:10</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    17
    #7

    Refresh Rate при RADEON9200

    Нищо не става![]

    Ще се побъркам! Вече ме заболя глава от това трептене!

    Махах driver-i, слагах, и с driver cleaner ги разкарвах и това си е!

    Не ми се появява ши...ното меню и т'ва е!

    Няма "Attributes"

    Чудя се дали няма нещо общо със това че видеокартата се открива като "RADEON9200" и отдолу (в Device Manager-a) има и RADEON9200 - Secondary.

    Като го махна, Вин-а пак си го открива и инсталира, а като му дам Disable просто ми изчезва възможността да си пусна втори дисплей.(то така или иначе не съм включвал втория дисплей)

    А монитора все така си работи на 60 Херца

    Вече се чудя дали да не сменявам картата с друга, или евентуално монитора... (лошото е че в момента нямам друг монитор под ръка, за да видя дали ако включа монитор с DDC нещата ще се оправят)



    P.S. Моля дайте линк-ове за други mod-вани driver-и освен омега-та, за да пробвам с тях (както написах по-горе имам доста проблеми с омега драйвера и не мога да го ползвам)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    84
    #8

    Refresh Rate при RADEON9200

    Значи картата ти е dual head затова имаш

    RADEON 9200

    RADEON 9200 SECONDARY

    в DEVICE MANAGER-а

    пробвали с някакъв друг драйвер за монитора?

    А ако имаш адаптор пробвай да закачиш монитора през DVI изхода на видеокартата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    17
    #9

    Refresh Rate при RADEON9200

    Имам адапрор, пробвах през DVI (това беше първото което ми хрумна), но пак същото

    А вече пробвах всички възможни драйвери за монитори (е добре де почти )


  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    84
    #10

    Refresh Rate при RADEON9200

    Много странно, нямаш ли под ръка някакъв друг монитор.

    А има вече и по-нов ATI Catalyst 4.3 драйвер. Пробвай и с него.



    Въпреки, че ми се струва, че проблемът не е в видео драйвера по-скоро в монитора, но все пак.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    230
    #11

    Refresh Rate при RADEON9200

    Решението е RefreshLock. Работи с карти на Nvidia и Ati.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #12

    Refresh Rate при RADEON9200

    KoolyO Ти да не би случайно да се опитваш да променяш честотите на втория дисплей?



    Не знам как е при АТИ, но при Нвидия като се даде да клонира видеото, и ТВто ти е първи дисплей - монитора винаги работи на 50 (60) Херца

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    17
    #13

    Refresh Rate при RADEON9200

    Оправих се!!![8D]

    Оказа се че проблема е бил в ОС [:D]

    Upgrade-нах от 98 на ХР и се появи прословутото меню[}]

    (друг е въпроса какво ми костваше инсталацията, но за това друг път[] )

    Много благодаря на всички които помогнаха!

    P.S. Мерси за линк-а за RefreshLock, сигурно щеше да свърши работа, но когато прочетох post-a вече беше късно[Oops!]

    все пак ще го пробвам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Търся програма за CRT към W7 за refresh rate
    От zaho_cool във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 23-01-10, 19:31
  2. Screen Resolutions & Refresh Rate
    От nely във форум Windows
    Отговори: 31
    Последно: 06-09-06, 09:14
  3. RADEON 9000 Refresh rate
    От Khris във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 21-07-04, 08:39
  4. ATI RADEON -refresh rate problem?
    От DarkKnight_red във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 13-01-04, 13:49
  5. Въпрос за refresh rate при LCD/CRT
    От Aquadark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 13-02-03, 15:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе