Резултати от 1 до 7 от общо 7

ATI RADEON -refresh rate problem?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    9
    #1

    ATI RADEON -refresh rate problem?

    Имам ATI Radeon 9200 i Ati Radeon 7500 и Windows 98 на различни компютри изтеглих последният драйвер от www.ati.com след инсталацията се опитах да сложа монитора на 85 Hz изписа ми че е 85 Hz но монитора остана да работи на 60 HZ. Видях че е на 60 в статуса на монитора, а в Display Properties ми пише 85.

    Някой може ли да ми каже ка да си оправя проблема ?



    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #2

    ATI RADEON -refresh rate problem?

    Това обикновенно се случва, ако ти е включен ТВ-изхода. Просто трябва да нагласиш Монитора да ти е Primary, а телевизора - Clone от Control_Panel/Display/Settings/Advanced.../Displays

  4. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #3

    ATI RADEON -refresh rate problem?

    В офиса имаме някакъв Компак с Ати..128/4МВ няма тв. Прави ми същото! Сега правя следното - оставям го на 85, деинсталирам дрв. и като го инсталирам пак, вече е на 85. Съответно като му дам 100 пак е на 85(статуса на монитора) а дрв. твърди че си е на 100...

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    167
    #4

    ATI RADEON -refresh rate problem?

    Аз съм с ATI 7500 и XP и имах същия проблем до преди 5-6 дена. Значи в 90% от случаите компютъра се стартираше на 60Hz и нищо не можеше да се направи. Ако сте сабелязали последния ми пост е, че ми изгурмя захранването и куплунга на дъното. Е най- голяма изненада от това беше, че след като смених захранването този проблем изчезна. Нямам идея защо но вече го няма. Пробвайте с друго захранване...

  6. lil
    lil е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    115
    #5

    ATI RADEON -refresh rate problem?

    Отиди на radeon2.ru сигурен съм че имаше нещо по твоя въпрос!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    27
    #6

    ATI RADEON -refresh rate problem?

    За Win98SE 60-те херца се оправят с:

    regedit - HKEY_LOKAL_MASHINE - Software - ATI Tehnologies -

    Driver - 0000 - DAL - IDCRegOptionDontUseOSMonitorInfo/6то-от долу нагоре/ и го правиш на 00 00 00 00.

    Рестарт и...

    Пробвано с Ати9100






  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #7

    ATI RADEON -refresh rate problem?

    Значи решението е следното:



    Отиваш на настройките на видео картата. Избираш DISPLAYS. Щракаш върху MONITOR и ти излиза един диалогов прозорец. Там махаш отметката"Use DDC INFORMATION" и настрйваш резолюцията която ползваш и честотата на опресняване ("Refresh rate") която иска6. Трябва да избереш такива стойности които монитора ти може да понесе. Виж в документацията му. След това даваш APPLY i si gotow.



    Имай в предвид че тази DDC информация казва на видеокартата на каква резолюция и честота на опресняване може максимално да държи монитора. Затова когато ръчно я настройваш задай стойности, за които си сигурен че монитора ща поддържа.



    А иначе DDC-то се дъни когато е на автоматична настройка и монитора си остава да бачка на 60 Hz!!!




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Търся програма за CRT към W7 за refresh rate
    От zaho_cool във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 23-01-10, 20:31
  2. Screen Resolutions & Refresh Rate
    От nely във форум Windows
    Отговори: 31
    Последно: 06-09-06, 10:14
  3. RADEON 9000 Refresh rate
    От Khris във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 21-07-04, 09:39
  4. Refresh Rate при RADEON9200
    От KoolyO във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 12-03-04, 04:22
  5. Въпрос за refresh rate при LCD/CRT
    От Aquadark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 13-02-03, 16:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе