Резултати от 1 до 12 от общо 12

Много мъка с Radeon9200 VIVO

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    31
    #1

    Много мъка с Radeon9200 VIVO

    На скоро се сдобих с Gigabyte_Radeon_9200 128bit, и се започнаха мъките[!]!

    [?] 1.) Колкото и да се мъча немога да докарам цветен образ на телевизора. (Перфектна картина, но чернобяла)?

    [?] 2.) Самоизключва ми се на няколко пъти монитора, след което или не се включва повече или ми излиза че е нужен рестарт?

    [?] 3.) Колкото и да променям честотата на монитора ефекта е нулев? (Монитора ми е "14` CTX VL400") Пробвах да дам че бачка на 200Hz (което за моя монитор е невъзможно) и то прие, без никаква видима промяна.

    [?] 4.) По време на инсталацията на драйверите се инсталита и прогамка с името "WDM Capture driver", и си мисля дали ще мога да си свалям от Телевизора чрез тази видео карта или просто така се надявам?!



    Спирам с питанията, те и без това са много!

    НАДЯВАМ СЕ някои да прочете какво съм написал, и да се намери ЗНАЕЩ КОЙТО ДА ПРОСВЕТЛИ мен и другите който имат тоз проблем![:D]

  2.  
     
  3. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #2

    Много мъка с Radeon9200 VIVO

    1. За да е цветен образа на ТВ-то, трябва да му зададеш стандарта (или държавата, за която е предвиден телевизора). Това е във Формат на менюто на ТВ-то. Повечето рабоят с Pal B, но има и Pal G ТВ-та.



    2. Това не го разбрах. Как така ти се самоизключва? Да не би да си играеш с Схемите или тяхната Hydra. На мен ми правише проблем, защото използвам комбинацията Alt+F2 (който използва Totalcmd, знае за какво е []). Виж и при теб да не се случва това.



    3. Този проблем е с 2000/ХР. Или си намери друг драйвер (по-читав), аз например ползвам на Омега драйвера версия 3.2 и той се справя сам. Има и няколко програми за това - RefreshForce например. А при теб ефекта е нулев, защото остава на 60Hz да работи.



    4. WDM Capture driver е за VIVO (Video In/Video Out). Имаш ли видео вход? Ако имаш, можеш да изкараш сигнал от ТВ или видео и да го вкараш през него в РС-то.



    Успех!



    P.S. Прегледай добре контролния панел на видеокартата - има и други неща за настройка. Между другото, нали си го сложил, защото беше отделно (в последните, след 4.0, май ги обединиха, ама не съм сигурен).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    31
    #3

    Много мъка с Radeon9200 VIVO

    Много мерси за бързата намеса[:D].

    1.) Стриктно изпълнявам каквото пише и нестава!? (Сменил съм всички държави, и всички варианти на PAL) НЕ и НЕ пак си е черно бяло!

    2.) Ей така както си бачкам и монитора умира

    3.) Сега ще издиря този драйвер с надежда![8D]

    4.) Точно аз забравих да напиша, че картата e VIVO



    Можеби е важно и това, че съм със WinXP, Дъно Asus A7V266, AGP 4x, 256DDR(266), AMD-1333

  5. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #4

    Много мъка с Radeon9200 VIVO

    1. ТВ-то какво е?



    2. Да не си с драйвер 3.8?



    3. http://www.driverheaven.net/downloads/index4.htm



    По-добре сложи 2000. По-малко проблеми ще имаш и по-малко гърми опресняването (за 2 месеца с 2000, само един път и то в началото само). RefreshForce оправи нещата.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    45
    #5

    Много мъка с Radeon9200 VIVO

    проблема с TV Out-a на ATi е следния:

    ако НЕ използваш оригиналния преходен кабел (S-Video to Compsite), който върви с картата, а използваш кабел, купен от някой магазин няма да получиш цветен образ. Ако нямаш оригинален кабел трябва да си направиш. Слага се един кондензатор, който отделя "sync" сигнала от видео сигнала и проблема се решава. Аз лично си правих такъв кабел за един лаптоп НР с ATi и стана перфектно. Кондензатора се побира спокойно в S-Video буксата!



    Пиши тук да ти постна схемичката и стойноста на кондензатора. Ако използваш оригинален ATi преходник, значи проблема е с драйверите.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    31
    #6

    Много мъка с Radeon9200 VIVO

    10x На всички отзовали се!



    Значи проблема е с драйверите.

    Сега ще преинсталирам и ще си кача Win2000, и ще пиша какво се е получило!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #7

    Много мъка с Radeon9200 VIVO

    Стига бе човек, ще инсталираш 2000 защото не ти работил рефреша...Там той ще работи, а други 5 неща - няма, пак ли ще слагаш ХР?

    HGD много добре ти го е казал в 1вия си пост - послушай го, ще станат нещата.

    Тия АТИта много често примигват(от драйвери е), може би монитора ти не се събужда след това..

    Преди да сложиш нов драйвер деинсталирай (с външна програма) стария.

    За цвета - незнам, но пък GreenOreh е доста категоричен.

    През кепчъра можеш да сваляш инфо от ТВто само ако ТВто ти има нискочестотен изход (или SVHS).

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    31
    #8

    Много мъка с Radeon9200 VIVO

    И на мен самият ми писна да инсталирам, ОБАЧЕ сега няма проблеми с рефреша за другото утре ще пиша че вече ми се спи



    Човек си мисли че като си вземе нещо ново ще е за по добро и готино а то какво се оказва в последствие! До сега бях с "GeForce MX460 TvOut 64DDR 8x" и не съм се и замислял че може и да имам проблеми, а са к-во стана [^] ей такъв съм зелен от яд [^]

  11. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #9

    Много мъка с Radeon9200 VIVO

    Виждам, че предната ти карта е била нвидиа. При мен без какъвто и да е видим конфликт, (имах 5900ХТ - и за експеримент сложих ГБ9200ВИВО) картата отказа да си приеме драйверите. Инсталирах коректно(без забележки) wxp-w2k-8-00-040322a-014266c., но след рестарта син екран с грешка "Hardware eror". Деинсталирах, инсталирах...работи само като стандартна. Накрая съ деинсталирах нвидиата с nasti file remover - всичко е на "6" .



    С ХР съм, нвидиа 56.72, това беше първото АТИ което слагам на този Уин, Откъде накъде си пречиха - нямам идея.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    31
    #10

    Много мъка с Radeon9200 VIVO

    На мене ми е второто ATI и явно и последното. Преди имах ATI Xpert 32MB и нямах оплаквания до момента в който реших и аз да поиграя на игрици, оказа се че повечето не тръгват и то не защото ми е слаба машината или картата ами куцаха дрйверите (Само под LINUX не ме е дънила). Та бях принуден да си сменям картата. И са кой ме би през устата та да си я отварям и да поръчвам пак ATI като хем си бях харесал 5900ХТ ина цена даже е малко по ефтина, ама късно е вече!



    Само да спомена някои за мен новости:

    [Wow!]

    Windows2000 е супер!

    Стартира ми се машината за 24секунди, гасне за 4-6 секунди, всичко така бачка като все едно е било минимизирано е не стартирано в момента. Все още не съм има възможност да пробвам как е TvOut-a защото жената спи и ще пищи ([!]) ако вдигам шум. Но ще е днес!![]



    П.С.

    Днес ще пробам как бачка TvOut-a е на че днес ще пищи жената.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #11

    Много мъка с Radeon9200 VIVO

    аз съм с radeon 9100 имах подобен проблем с рефреша, колкото и да го сменям си оставаше същия. Получи се след една инсталация на линукс и настройване на видеокартата с него. успях да си реша проблема като смених херците не от таба "монитор" а от таба displays на ati control panel където е избора на output device. та там като щракнеш на монитора и изкарваше properties за монитора и от там бачкаше refresh rate-a.

    а иначе за стабилни драйвери признавам само 3.7 и 4.1

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    31
    #12

    Много мъка с Radeon9200 VIVO

    Мъката отмина след инсталация на Win2000.

    Всичко си бачка перфектно.

    Не съм постигнал нищо във връзка със свалянето от Видео или DVD на компа ма незнам как та немога да кажа само за това дали е наред



    Още веднъж БЛАГОДАРЯ на всички за съветите.!

    [:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 17
    Последно: 17-07-08, 13:09
  2. Продавам Radeon X800 VIVO @ X850XT PE VIVO и други
    От Progressor във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 10-12-06, 17:02
  3. Refresh Rate при RADEON9200
    От KoolyO във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 12-03-04, 03:22
  4. Vapros za Radeon9200
    От Vasko78 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 03-01-04, 11:26
  5. Overclock na Gigabyte Radeon9200
    От stefankos във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 21-12-03, 09:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе