Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Проблем с GeForce MX200

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    7
    #1

    Проблем с GeForce MX200

    Взех си GeForce MX200 32RAM TVOUT и нещастната карта взе че не тръгна.Като я сложа при изгасен комп не ще да тръгне, но като я сложа при работещ работи дори XP-to i 98 (аз сам и с двата) я намира без проблеми докато не го shut down-а.. Аз съм с IBM 6862180 чипсет Intel 82440BX/ZX.





    Ако някой знае как да я подкарам ще му бъда много благодарен.


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #2

    Проблем с GeForce MX200

    поясни ?? как слагаш картата при работещ компютър ??? каква е старата видео карта на компютъра, вградена ли е или е на AGP слота

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    7
    #3

    Проблем с GeForce MX200

    Тази видео карта с която сам сега е RIVA TNT 2 AGP. А това как я слагам при пуснат комп по-добре не питай.Просто бях отчаян и я вмъкнах някаде след като изпищя биоса че има промяна в конфигорацията рестартирах и трагна но след като изгасих компа пак неискаше да се пусне нито монитора нито компютъра.


  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Проблем с GeForce MX200

    мдаа - при работещ да я сложиш по време на работа - бая неща си закъсил

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    7
    #5

    Проблем с GeForce MX200

    Това ми е ясно ама да знаеш кой мога да попитам или каде да прочета нещо което да ми помогне.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #6

    Проблем с GeForce MX200

    повече не прави така.



    явно имаш лоши контакти на AGP.



    но не вкарвай(изкарвай) нищо от работещ компютър.




  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    7
    #7

    Проблем с GeForce MX200

    [quote]повече не прави така.



    явно имаш лоши контакти на AGP.



    но не вкарвай(изкарвай) нищо от работещ компютър.



    Да това ми е ясно но да знаеш какво може да се направи да тръгне


  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    7
    #8

    Проблем с GeForce MX200

    Пичове никой ли не знае какво да направа .

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Проблем с GeForce MX200

    като прочетох каква глупост си направил направо ми се изправиха косите!



    първо - занеси картата на друг комп и я пробвай там, за да провериш дали не е изпращяла



    второ - вземи от някой свой познат друга agp карта и я сложи на ИЗГАСЕНИЯ си компютър, за да проверил дали не ти е изпушил agp slot-а



    ако и двете неща са наред, а твоята отново не иска да се разпознае, сложена на ИЗГАСЕН компютър, тогава си преинсталирай win и всичко трябва да е ок



    и никога, ама НИКОГА не махай/слагай нещо на включен комп. предполагам не си виждал ел.техник да хваща гола жица, само защото фазомерът му не работел

  12. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #10

    Проблем с GeForce MX200

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Пичове никой ли не знае какво да направа .



    <div align="right">Originally posted by Tedi*-*30/04/2004*:* 09:05:02</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ако картата работи (след тест на друго PC) и не си гръмнал AGP-то с изключително "умната" си постъпка се въоръжаваш с лупа, фенерче и търпение и проверяваш дали нямаш изкривени контактни пластинки В самия AGP-куплунг на дъното ... защото симптомите са точно такива. Ако има изкривени пластини ... честито - с твърда и тънка тел, часовникарски отверки и тънки (но твърди) пинсети се опитваш да изправиш кривата пласина/и. Ако не можеш да се справиш намери приятел, който е в час или отнеси дъното на сервиз.



    FearMe: Нещо не мога да се светна какво ще помогне на човека преинсталация на Win-а при положение, че машината изобщо не светва с тази карта ... ;-)

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Проблем с GeForce MX200

    защото така като го е написал излиза, че видеото не ще да тръгне, а не компа. ако проблемът беше чисто hardware-н, тогава на включена машина нямаше да стане нищо, а той казва, че работата се получава. оттам правя извода, че първо се е получило, после не е станало нищо и затова съветвам да провери отделно картата и отделно agp slot-a.



    всъщност изобщо не исках да взимам отношение по темата, защото проблемът се дължи на на някакъф дефект, а да глупава постъпка (tedi, ще ме извиняваш, но е така, човеко). така или иначе трябва да пробва по-простите варианти, преди да грабва поялника... или най-малкото да опише точно какво е направил и точно какво се е случило след всяко едно негово действие

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    110
    #12

    Проблем с GeForce MX200

    Странно! Извода който мога да си направя е следният:

    Слагаш карта в AGP слота и пускаш PC-то (картата не тръгва..т.е невиждаш нищо на екрана..дори след като загрее монитора , и ако натиснеш "reset", то би трябвало да тръгне?!? Поне това на теория е същотото като да сложиш картата в "движение" (което разбира се опасно) и да рестартираш машината!

    Ако това което описах токущо работи, то може да има харуерен проблем със "синхронизацията" на картата с дъното (при ресет на един от изводите на AGP-то се подава инициализиращ сигнал, който "пали" картата.. може би сигнала се изпраща прекалено рано.. или изобщо не се праща (?!?).

    Аз лично съм имал друг проблем.. който би могъл до известна степен да обясни нещата (?).. когато съм овърклоквал процесора и съм променял стандартните честоти (в широки диапазони) то така например PCI-ката и се е отразявало..като е стигала 40MHz..(от 33 стандартно) при което HDD-то изобщо не е палило.. По-принцип (ако си спомням добре) AGP-то се поддържа постоянно дори при ОverClock... но при мен (при OC) ми се е случвало да не пали видео картата.. (след което съм вадил батерията "крепяща" биос-а..за да върна default настройките)..

    Друг вариант.. който е възможен.. е проблеми със захранването..! Не е тайна, че при пускането на системата се получава пикова консумация на енергия.. т.е отделните устройства консумират повече от обикновенното (около 2-3 пъти за време от порядъка на ms).. и ако захранването е слабо, може да се окаже, че в първоначалният момент (когата картата се инициализира) не и достига енерги за да го направи правилно... това обяснява и причината поради която си успял да я пуснеш след като PC-то е било включено..

    Ако вече не си повредил картата.. и тя работи на друго PC..то помисли за захранване.. но все пак можеш да направиш нещо мн. на бързо.. например да изключиш CD-то и HDD-то (които храчат много) и да пробваш дали ще тръгне VC-то!

    Btw това не са измислици.. преди много време имах едно 150W захранване.. което си бачкаше мн.добре.. но като му сложих CD.. то изобщо неможеше да се инициализира (не се разпознаваше от биос и ОС)... (но работеше на др. PC).. и след като изключих второто HDD-то то започна да работи...

    И накрая късмет с VC-то..

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Проблем с GeForce MX200

    Ти ма преби - рестарт да е оправи проблем с видео

    останалото на теория може да е основателно, ама на практика е губене на време



    когато не пали , зна4и има нещо разместено.

    Проблема с ваденето на карта от работещ компютър е нулев- проблема е при слагането - 100% фал



    Ако картата върви , има веротност дъното да е заминало , а ако и двете тръгнат - радвай се сработила е някаква защита да не ти опука нещата



    Амиго по -темата

    Казаха ти останалите - пробвай да друга машина.

    ако върви - пробвай със старата на твоя комп - дали слота е ок, и ако всичко е ок - като я сложиш я понамести ( раклати малко , наляво надясно, леко- косъмче нагоре - и пали - НО ПРИ ИЗКЛЮЧЕН КОМПЮТЪР !!!

    PP

    Виж дали конекттора на монитора е вкаран ))))))

    Joke de


  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    110
    #14

    Проблем с GeForce MX200

    Ооо.. Тома неверни.. ако знаеш само колко МНОГО неща се оправят след един рестарт... [:D] На времето това беше доста сериозен проблем.. и ако щеш вярвай имаше в биос-ите.. възможност да избереш timing които да бъде изчакан преди да се инициализират устройствата.. честно казано вече си мислех, че този проблем е изчезнал.. но дори и сега 40GB Maxtor ми прави подобен проблем...

    А онзи фен който бере ядове с MX-а нека да си направи труда и да провери.. всички възможностти

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #15

    Проблем с GeForce MX200

    //offtopic



    пу изръсил съм глупост в предишния си пост като съм питал дали е вградена картата при положение че той иска да сложи някаква на agp няма такова нещо като дъно с i440xx agp слот и вградено видео на едно място )) кат има вградено няма agp a като има agp няма вградено видео



    PC мразят !!!! :

    1 Кока Кола и Пепси, фанта и др ..... както и ракия

    2 Мразят НЕК и БТК защото чат пат пускат кофти тоци

    3 Мразят задклавиатурните устроиства които ги тероризират като вадят компоненти при пуснато pc


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. GeForce 8600GT 256MB ili GeForce 7900GS 512MB ili GeForce 7950Gt 256MB
    От Minava6t във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 16-05-07, 12:16
  2. Geforce 2 MX200 биос ъпдейт
    От milev във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 05-11-06, 02:24
  3. GeForce2 MX200 overclock
    От OverCLK във форум Овърклок
    Отговори: 12
    Последно: 23-06-03, 09:55
  4. Problemi s MSI G-Force 2 mx200
    От Dr.VE във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 02-11-01, 12:57
  5. GeForce MX vs. MX200 vs MX400
    От DIL във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 07-06-01, 18:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе