Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Коя от готварските печки бихте ме посъветвали да взема

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    22
    #1

    Коя от готварските печки бихте ме посъветвали да взема

    Здравейте на всички!
    Реших да си подновя кухненското обзавеждане и пред мен стои въпроса за избор на готварска печка. Доста препоръки изчетох из форума на тази тема и съветите се въртят все около Gorenje! Аз вече съм се спряла на няколоко модела и искам от вас да ме посъветвате коя си заслужава! Ако има някой и лични впечатления от някой модел ще е от голяма полза да го сподели!
    Elektrolux - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=01002750
    Gorenje - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=01001745
    AEG - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09011669

    Очаквам и други предложения! Какво бихте казали за готварска печка Siemens?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Коя от готварските печки бихте ме посъветвали да взема

    Като гледам Горйенето е най евтина, а същевременно е много добра. Аз съм с такава и няма оплаквания.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    20
    #3

    Re: Коя от готварските печки бихте ме посъветвали да взема

    Да Gorenje-то е добър избор. АЕГ и Електролуска също. Ако нямаш толкова финанси за Аег Електролукса е решение. Но пък предвид на това, че той е инокс трябва (ако искаш разбира се) да се съобразяваш с другите уреди в кухнята. Пак казвам Gorenje-то си е добър избор.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    22
    #4

    Re: Коя от готварските печки бихте ме посъве&#

    Благодаря за съвета!
    А ако погледнем нещата от малко по-друг ъгъл бих си задала въпроса така - струва ли си да дам повече пари, за да си купя Electrolux-a или AEG-то, има ли нещо, с което те превъзхождат (по функции) конкретния модел на Gorenje (освен с цената ? По-надеждни ли са те спрямо Gorenje?
    И все пак никой не каза нищо за Siemens?!?
    Благодаря предварително на включилите се!

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Коя от готварските печки бихте ме посъветвали да взема

    Ами по принцип АЕГ е по скъпа марка от горенйе. По принцип не я превъзхождат. Вече дали сравняваш модели със часовници и други ттакива дреболии може да има някаква ралзика. Сега пак погледанх картинките. Горенйето което си избрал е без таймер, а останалите две са с таймер. Разбира се има и горенйе с таймер. Друга разлика невиждам, но така от разтояние неможе да се прецени.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    24
    #6

    Re: Коя от готварските печки бихте ме посъветвали да взема

    От три години ползвам тази марка Gorenje,като котлоните и фурната са отделни и съм много доволна.Освен това ,ако трябва някаква част при повреда по-лесно се доставя.До сега не съм имала проблем.Лесно се почистват, фурната е с отлични качества.Така ,че моят съвет е за Gorenje.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    22
    #7

    Re: Коя от готварските печки бихте ме посъветвали да взема

    Избора си остана Gorenje , вкъщи на всички много ни хареса печката!
    Има нещо, което леко ме притеснява и искам съвет - за да се предпази inox-a при транспорта цялата печка бе облепена с покритие, което при отстраняването остави по повърхността на печката лепило! С какъв препарат бихте ме посъветвали да почистя печката от лепилото, така че да не повредя inox-а?
    Благодаря на всички за съветите!

  10. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #8

    Re: Коя от готварските печки бихте ме посъветвали да взема

    Ако е инокс няма проблем да почистиш лепилото е корселин,даже няма да има триене защото корселина разяжда лепилото.Провери все пак дали не е пластмаса с цвят на инокс,ако е пластмаса недей и потърси друг начин.Наскоро се наложи да чистим след майстори на работата една огромна витрина от тиксо,както и разни мебели.Корселина го ползвам и за почистване на монитори втора ръка(продавам) като предварително пробвам на някое скрито място и ако няма поражения действам.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    22
    #9

    Re: Коя от готварските печки бихте ме посъветвали да взема

    Много благодаря на всички за полезните съвети!
    Така и така подхванахме темата за кухнеско преобзавеждане, няма да отварям нова тема, а тук искам да попитам за съвет за микровълнова печка! Разглеждах из сайтовете на търговските вериги разни модели и възникнаха някои въпроси - на коя марка мога да се доверя, с грил ли да е или не, с механично или електронно управление....?!?!
    Мисля си, че от грила полза ще има, по-удобно е електронното управление, но не знам доколко то е издръжливо във времето (нали все пак е електроника)?
    Ето и някои модели, на които се спрях:
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=00000356
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=00000347
    Някакви отзиви за марката Panasonic?!?
    Приемам всякакви препоръки и лични впечатления от някоя марка!


  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    19
    #10

    Re: Коя от готварските печки бихте ме посъветвали да взема

    Хммммм, понеже и мен ме очаква този избор, а той е труден повярвай ми - понеже май тия микровълнови само по външните панели и лепенките се различават. Та за мен най-важното в микровълновата е - да има покритие от еко емайл. Което значи многократно по-лесно почистване. Останалото е въпрос на избор на сервиз,гаранция и дизайн. То май след еко емайла сервиза е най-важното. Имай в напредвид че нещото което се износва на микровълновата е ел. моторчето което върти чинията. Преди разправяха че тия с електрония контрол им се прецаквала електрониката, е да ама не - прецаква им се моторчето за чинията . Е ми тва е, ползвам микровълнови от 96-та година и без тях не мога да живея.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    3
    #11

    Re: Коя от готварските печки бихте ме посъветвали да взема

    Имам един въпрос относно стъклокерамичните плотове и по точно - такъв на Горение. Сега когато го пускам за първи път забелязвам че се включва и изключва сам - по точно кръговете стават червени, после изпуква и се изгасва и така продължава да се включва и изключва. Това нормално ли е? Моля за бърз отговор, че половинката ми пак ще писка - такива скъпи уреди а боклук.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    19
    #12

    Re: Коя от готварските печки бихте ме посъветвали да взема

    Доколкото знам някои от плотовете на горение имат функция да се включват само когато има съд сложен на тях и като го вдигнеш, веднага се изключват. Иначе имат и някаква защитна функция но не знам как точно работи - твърдо е вероятно е да е точно за това което говориш.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re: Коя от готварските печки бихте ме посъветвали да взема

    Нормално е. Има термостат който непозволява да се вдигне прекалено висока температура. Ако не се сложи нищо на котлона сам се изключва, а като иам нещо вече се отдава топлина и котлона не се изключва. Няма никакви датчици за поставен съд. да го наречем термична зашита. Това мисля, че го има всички стъклокерамични печки. АКо има мярка която го няма по добре да не се купува.

  17. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #14

    Re: Коя от готварските печки бихте ме посъветвали да взема

    Цитат Първоначално публикувано от krisps
    Имам един въпрос относно стъклокерамичните плотове и по точно - такъв на Горение. Сега когато го пускам за първи път забелязвам че се включва и изключва сам - по точно кръговете стават червени, после изпуква и се изгасва и така продължава да се включва и изключва. Това нормално ли е? Моля за бърз отговор, че половинката ми пак ще писка - такива скъпи уреди а боклук.
    Успокой половинката че си взел най-доброто и то пести енергия.Нормално е,и моята така прави.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    19
    #15

    Re: Коя от готварските печки бихте ме посъветвали да взема

    Да грешно съм разбрал за съдовете.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 10:24
  2. Продавам 2 бр. нафтови печки
    От maromar във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 08-01-17, 09:56
  3. Коя от двете готварски печки да избера?
    От ogidimov във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 09-02-13, 22:55
  4. Сервиз за микровълнови печки
    От kris11 във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 3
    Последно: 13-06-07, 18:12
  5. ГОТВАРСКИ ПЕЧКИ
    От akela във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 29-01-06, 18:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе