Резултати от 1 до 13 от общо 13

Трябва да избера пералня, печка и хлдаилник - помагайте :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    19
    #1

    Трябва да избера пералня, печка и хлдаилник - помагайте :)

    Здравейте, ето каква е ситуацията. Понеже си купих нов апартамент и останаха пари за обзавеждане, трябва да купя тези 3 уреда. Изчетох 3-те теми в този форум и успях да си харесам печка и пералня:

    http://www.gorenje.bg/1255?aid=10149

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09025080

    Обаче хладиник не мога да си избера.
    Ето какви са ми критериите за уредите:

    печка - цена ~1000 - ~1300 лв - да се извеждат изпаренията от плота, да се почиства лесно, да има поне 8 функции.

    пералня - цена ~1000 - ~1300 лв - надеждна с повече възможност за настройка на самите програми. Повечко екстри - по добре. Големина на казан и обороти не ме интересуват много - малко хора сме.

    хладилник - цена ~1000 - ~1300 - ноу фрост за камерата задължително, антибактериално покритие, филтър за миризми по възможност, държа да е с малка камера отгоре, но те май се водят по-нисък клас?

    Искам да уточня, че всъщност държа на наличието на LCD панел на самите уреди, дори ако може от там да се управлява - по-добре. Добре съм запознат със слабостите им, но просто имам фобия от тия 1000-ляди разграфени врътки и копчалъци(може да ви изглежда странно, капризно, глупаво - но просто ги мразя наистина, на психическа основа е). Като се има и в напредвид, че най-вероятно ще си сменя техниката след изтичане на гаранционния срок - проблемна с повредите в електрониката отпадат.

    За това се сещам в момента, но хладилника ми е голяма мъка, не мога и не мога да намеря такъв който да ми хареса а може и за малко повече пари да е. А пък ако можете да ми дадете по-добри предложения за пералня и печка, много ще се радвам да споделите. В интерес на истината, вградена фурна + плот ми харесва много повече, но твърде вероятно след няколко години да продам апартамента а искам печката да мога да си я взема, не че вградената не може, но се сещата че се проваля цялата кухня така.

    Много ще съм доволен ако badr даде мнение в моята тема, ще го моля да се абстрахира от присъствието на електроника в уредите, по-скоро бих го помолил ако се сеща за добри алтернативи на тези неща които съм избрал, да сподели. И да помогне за избора на хладилник, че малко време ми остана .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Re: Трябва да избера пералня, печка и хлдаилник - помагайте :)



    За тези парички и свястна какичка можеше да си намериш....
    Да пере, готви, мие посудата и дори да ти мърмори......
    Весели празници и успешен избор!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    19
    #3

    Re: Трябва да избера пералня, печка и хлдаилник - помагайте :)

    хехе какичката я има вече, нали споменах че сме 2-ма


    хмммм, тъкмо се рових из нета и попаднах на това http://appliances.market.dir.bg/xoff...305&shop_id=28

    живо се интересувам био фреш отделението дали е аналогично на това в либхер хладилниците или е нещо друго с това неименование?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    50
    #4

    Re: Трябва да избера пералня, печка и хлдаилник - помагайте :)

    Макар че и аз търся съвет за пералня в голямата тема бих ти препоръчал следното:
    В Техномаркета в мола срещу Хемус има един хладилник AEG, комбиниран с фризер, който отговаря на твоите критерии. Беше около 1600 лв. С два агрегата е, антибактериално покритие, очевидна разлика с другите, особено Ariston.
    За пералня тоя модел изглежда добър, но според мен гаранционния срок на AEG, BOSCH, ELECTROLUX SIEMENS- 2 год., а не три както при други е недостатък. Аз затова и съм ограничил избора до три модела с по 3 год. гаранция, като все повече се навивам за FAGOR - не е много известна марка, но чувам добри думи, както и за сервиза на вносителите. За печки съм чувал, че Gorenje са добри. Между другото все повече компании изнасят производствата в Източна Европа, което едва ли ще се отрази положително на надеждността и качеството. Щом една от най-реномираните марки AEG, изнася в Румъния, честно казано не си спомням румънците да са произвеждали каквито и да било перални.Аз затова предпочитам да си купя уред, който е произведен в страната на произход на компанията.Или поне така да пише. Май месец си купих една съдомиялна - AEG - Electrolux - Мade in Sweden и досега съм много доволен.
    А иначе технологията на Electrolux - Manager... мисля че е сравнително нова и може да има проблеми с надеждността - само предположение от моя страна.
    Ще опитам да намеря линк за хладилника.
    Успех.










  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    19
    #5

    Re: Трябва да избера пералня, печка и хлдаилник - помагайте :)

    Мерси много за отговора,

    наистина АЕГ хладилника звучи добре, аз се рових из сайтовете на производители, но всичките са някак си объркани - рекламиращи по 1-2 продукта(англоезичните). Но щом го има в техномаркет този хладилник, ще видя в сайта им и после ще търся по модел в гуугъл. А за гаранцията на пералните - м да прав си, но до някъде се надявам на мненията на badr за надеждността на електролукс като марка. Фагор пералните ги видях, но няма много избор в БГ или поне аз не намерих. Още едно въпросче - пералните с електронно управление имат ли стандартен интерфейс за ъпгрейд на фърмуера? Ако не - скъпо ли взимат сервизите за тази услуга? Питам защото както каза, въптросния мениджър е нов и вероятно не е доизпиан/изтестван достатъчно за да е настроен за максимално добри резултати. Но пък от друга страна има възможност за промяна на времената на отделните етапи на програмите, ако съм разбрал правилно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    50
    #6

    Re: Трябва да избера пералня, печка и хлдаилник - помагайте :)

    Виж линка на Fagor, който съм дал в голямата тема, мисля че е с достатъчно екстри - има и бърза програма. За Managera наистина има възможност за промяна на програмите, но не знам дали има възможност за ъпгрейд на софтуера, а и едва ли в България скоро ще го предложат, дори да има, нали е по-изгодно при всяка грешка да ти правят ремонти, за които плащаш. Ако пералнята е произведена в Швеция, не му мисли много щом бързаш, макар че не вярвам да свършат.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    20
    #7

    Re: Трябва да избера пералня, печка и хлдаилник - помагайте :)



    bugavia Ако не е тайна каде се намира въпросното апартамент-че което искаш да оборудваш.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    19
    #8

    Re: Трябва да избера пералня, печка и хлдаилник - помагайте :)

    маркони това ли е хладилника - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09009617 - ако е това, май единствения недостатък са 2-те 9-ки в края на цената .

    батала - младост 3

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    20
    #9

    Re: Трябва да избера пералня, печка и хлдаилник - помагайте :)


    bugavia виж си ПМ-а

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    50
    #10

    Re: Трябва да избера пералня, печка и хлдаилник - помагайте :)

    Мисля че е това. Аз го гледах в началото на лятото и тогава беше 1600, но нали въведоха продуктова такса или нещо подобно и затова е толкова вече. Иди го виж на място, за да разбереш за какво става въпрос, заслужава си парите.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    19
    #11

    Re: Трябва да избера пералня, печка и хлдаилник - помагайте :)

    Добре ще го имам в напредвид и АЕГ-то, макар че ако ти кажа честно в момента в какво се заглеждам да си купя за домакинството, ще ме помислиш за луд, но ако се навия - тия ~600 лв отгоре на аристона може да се окажат решаващи

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #12

    Re: Трябва да избера пералня, печка и хлдаилник - помагайте :)

    Цитат Първоначално публикувано от bugavia
    Мерси много за отговора,

    наистина АЕГ хладилника звучи добре, аз се рових из сайтовете на производители, но всичките са някак си объркани - рекламиращи по 1-2 продукта(англоезичните). Но щом го има в техномаркет този хладилник, ще видя в сайта им и после ще търся по модел в гуугъл. А за гаранцията на пералните - м да прав си, но до някъде се надявам на мненията на badr за надеждността на електролукс като марка. Фагор пералните ги видях, но няма много избор в БГ или поне аз не намерих. Още едно въпросче - пералните с електронно управление имат ли стандартен интерфейс за ъпгрейд на фърмуера? Ако не - скъпо ли взимат сервизите за тази услуга? Питам защото както каза, въптросния мениджър е нов и вероятно не е доизпиан/изтестван достатъчно за да е настроен за максимално добри резултати. Но пък от друга страна има възможност за промяна на времената на отделните етапи на програмите, ако съм разбрал правилно.
    Електролукс е надеждна марка,фагор също,аристон обаче не е.
    Колкото до интерфейса.Само аристон,индезит,силтал имат такъв.И никой дори от нас не го ползва.А колкото и голям специалист да е човек,едва ли разполага с такова оборудване,че да прави тестове и да съпоставя своите резултати с тези на производителя.Самочувствието не бива да прекрачва известни граници.Хладилника си е много добър и ама цената си я бива.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    19
    #13

    Re: Трябва да избера пералня, печка и хлдаилник - помагайте :)

    Мерси за отговора, идейята за интерфейсите ми дойде понеже в една от големите теми забелязах че пишеш за фърмуер на електрониката, ако си бил ти въобще . Та повечето уреди/устройства които имат фърмуер или някакъв софтуер би трябвало да могат да се ъпдейтват заради възможни грешки в старите версии на фърмуера. Поне аз така си мисля, но въобще нямам опит с битовата техника. Е разбира се ако интерфейсите не са стандартни(RS-232), все едно ги няма, понеже както каза - никой няма нужното оборудване и знание да ги ползва. Но всичко това за интерфейсите е по-скоро в сферата на любопитсвото. А за хладлиника АЕГ - със сигурност няма да е той, просто доста скъп излиза, ще е някой друг за 1200 - макс 1300лв. Пералнята си остава електролукс, печката също(тука има вероятност да ми направят отстъпка и евентуално да купя най-новия и най-високия клас на горение от тези новите дизайнерските и то на цена подобна на този модел който съм си харесал, но това не е сигурно).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 13-08-12, 20:47
  2. Отговори: 0
    Последно: 13-08-12, 17:31
  3. проблем с изхвърлянето на водата на пералня Индезит. Помагайте !
    От radon във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-03-11, 13:05
  4. Отговори: 14
    Последно: 04-10-09, 05:47
  5. Отговори: 5
    Последно: 11-09-08, 11:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе