Резултати от 1 до 14 от общо 14

Съвет за пералня ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    11
    #1

    Съвет за пералня ?

    Здравейте, първо да Ви поздравя за чудесното форумче, което си имате !
    Ще трябва да си взимаме нова пералня, че сегашната я пенсионираме на село при другите ''пенсионери''

    Разгледах цялата тема ''Перални,Препоръки'' (отне ми няколко часа) и да съм честен съвсем се обърках... Като се добави и консултацията в ''Зора" - пича категорично препоръчваше INDESIT... от там отиваме в "Domo" (в Кауфланда) друго момче казва "Ааа не, INDESIT са гадни... взимай WHIRLPOOL"
    (Лятото си търсех ТВ за стаята, отивам в Техномаркета- пича ми препоръча Самсунг и като го питах ''защо точно Самсунг?" той ми отговори "Ами защото всички мой колеги предлагат Самсунг за това и аз така правя" )
    Тука виждам, че има доста хора, които разбират от перални и се надявам да ми помогнете в избора.
    Имах някакво мнение, но след прочитането на темата ''Перални,Препоръки'' съвсем се обърках и сега в главата ми е голям миш-маш.
    Виждам, че препоръчвате немското, но те са бая солени за джоба ни... разполагаме с 530лв и трябва да се вместим в тях. Има Bosch http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09014391 за 519лв, но предполагам предвид цената е турска сглобка?
    Нещо много голям ще ми стане поста та ще се опитам по на кратко.
    Търсиме пералня, а не ''космически кораб''
    Елементарни функции биха ни оправили...
    -повече от 800 оборота няма да ползваме;
    -хубаво ще е сама да си определя водата (да няма бутон 1/2 пране);
    -ще е хубаво да има и 'отложен старт', но и да няма пак става;
    -терморегулатор

    Идва обаче дилемата - каква да е марката ?

    Ще съм ви благодарен да ме насочите поне към марката (не че няма да се зарадвам и на конкретен модел де)
    Вие на коя марка бихте се спрели ако сте на мое място ?

    Предварително Ви благодаря за помоща !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    11
    #2

    Re: Съвет за пералня ?

    Спряхме се кажи-речи на 2 модела:
    GORENJE WA-62081 http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09011175

    WHIRLPOOL AWO/D-41115 http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09022408

    Като има и трети вариант (който все още не сме го гледали на живо) BOSCH WAA-16160BY http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09014391

    Какво бихте ме посъветвали, коя от тези 3-те би била добър избор ?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #3

    Re: Съвет за пералня ?

    Един глас за Горение. Най-голяма гаранция предлага, което никак не е маловажно. Този Бош не беше ли правен в Турция?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    50
    #4

    Re: Съвет за пералня ?

    От трите Gorenje определено е най-доброто. Аз имах една 4 години никакви грижи, сета си купих нова пак Gorenje, все още е рано да кажа как е, но за тея пари по-добро нямаше. AEG направили завод в Полша и там вече ги правят. Няма да си купя полско AEG, като ще е полско по-добре Polar на половин цена. Bosch пък правят повечето модели в Турция, само скъпите са немски, докато Gorenje са словенска фирма и всичко е словенско. Badr не ги харесва, но според мен са добри, поне да сега почти не съм чувал някой да има сериозни проблеми с тях.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Re: Съвет за пералня ?

    markoni_bg
    Позволи ми да не се съглася с казаното от теб.Не става въпрос дали харесвам Горение.
    Просто смятам,че при близки цени за съответния клас машина Горение отстъпва на АЕG,WHIRLPOOL,Bosch.Elektrolux.и др. в качеството.И ако си забелязъл стремя се в повечето случаи да употребявам формулировката "Аз бих избрал" и по този начин да избягна преекспониране на мнението си.Смея да твърдя,че имам солиден опит в битовата техника и климатиците,но не смея да твърдя,че моето мнение следва да се приема като истина от последна инстанция.Просто споделих на няколко места критериите,които според мен са валидни при избора на пералня.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    20
    #6

    Re: Съвет за пералня ?

    Напълно съм съгласен с Badr. Единствения недостатък на Whirlpool може би е по-високия шум по време на центрофуга. Към моделите които е посочил бих добавил Whirlpool AWO/D 43125 и AWO/D 41125 съответно 549 лв и 519 лв.(цени в магазини Domo). Разликата между тези модели и тези които е споменал е енергийния клас. Тук е А+

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    50
    #7

    Re: Съвет за пералня ?

    Badr
    Изобщо не искам да подлагам на съмнение опита и знанията, които имаш относно електродомакинските уреди. Всеки чел тази част от форума е забелязъл, че твоите постове са професионални и аргументирани. Вероятно имаш основания да предпочиташ изброените марки пред Gorenje по принцип, и тези основания сигурен съм не са неоснователни. Но при тези изнасяния на производството къде ли не, предпочитам да купя уред с реномирана марка, произведен в страната на произход на компанията. Забелязвам и че гаранцията на AEG, Electrolux и други марки е две години (при обичайни три), което за мен поне буди сериозно недоумение и мисля, че не е съвсем малка подробност. Иначе имам приятели, които притежават AEG от 1978 г. и до сега не са правели никакви ремонти, но за съжаление никой производител вече няма сметка да прави толкова надеждни и издръжлви уреди.
    Съдомиялната ми е AEG-Electrolux, пише че е произведена в Швеция и за сега съм много доволен, макар че е нова, няма и година, но пак казвам, че лично аз не бих си купил полско AEG, и то на такава цена, нито пък турски Bosch.
    Поздрави.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    20
    #8

    Re: Съвет за пералня ?

    Цитат Първоначално публикувано от markoni_bg
    Badr
    Изобщо не искам да подлагам на съмнение опита и знанията, които имаш относно електродомакинските уреди. Всеки чел тази част от форума е забелязъл, че твоите постове са професионални и аргументирани. Вероятно имаш основания да предпочиташ изброените марки пред Gorenje по принцип, и тези основания сигурен съм не са неоснователни. Но при тези изнасяния на производството къде ли не, предпочитам да купя уред с реномирана марка, произведен в страната на произход на компанията. Забелязвам и че гаранцията на AEG, Electrolux и други марки е две години (при обичайни три), което за мен поне буди сериозно недоумение и мисля, че не е съвсем малка подробност. Иначе имам приятели, които притежават AEG от 1978 г. и до сега не са правели никакви ремонти, но за съжаление никой производител вече няма сметка да прави толкова надеждни и издръжлви уреди.
    Съдомиялната ми е AEG-Electrolux, пише че е произведена в Швеция и за сега съм много доволен, макар че е нова, няма и година, но пак казвам, че лично аз не бих си купил полско AEG, и то на такава цена, нито пък турски Bosch.
    Поздрави.
    А български Liebherr би ли си купил. Няма значение каде се сглобява уредът. При положение че става дума за AEG, Bosch, Liebherr, независимо каде се произвежда техниката се изисква същото качество все едно, че е произведен в страната на произход на компанията.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    50
    #9

    Re: Съвет за пералня ?

    Единственото общо между Хасан от Адапазаръ и Ханс от Дюселдорф е първата буква на имената. Няма как един турчин или поляк живял до вчера в съвсем различен тип общество да има същите качества, трудова дисциплина или компетентност, като германица, на който в генетичната памет от поне две поколения са дадености. Виж разликата между френското и турското Рено, а и конкретно за Lebherr съм чувал, че немската сглобка си остава видимо по-добра от нашата. Не ми се ще да е така, но е закономерно. Манталитета на хората се променя изключително бавно - турците до вчера бяха с чалмите, а поляците имаха комунизъм, който пък между другото успя да създаде мързеливи германци - звучи като дървен камък, но си е така.
    И още нещо - защо Miele не изнесът производството извън Германия, или пък защо скъпите модели на AEG, Siemens или Bosch продължават да се произвеждат в Германия, ако няма значение - разликата в цената на труда между Германия и Полша или Турция, да не говорим за България, няма смисъл да я коментираме. Така че разлика има и то не малка. Конкретно на въпроса ти - бих пердпочел германски Libherr, с надеждата след 30 години (дай боже и по-скоро) наистина да няма разлика, но засега това са реалностите.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #10

    Re: Съвет за пералня ?

    @markoni_bg, с отварянето на бившите соц. пазари, нормално е и големите западни фирми да потърсят начин да се включат по-ефективно в преразпределянето. И в този смисъл се търсят различни пътища - разработка на опростени, нискобюджетни модели, регистрация на нови търговски марки, откриване или закупуване на съществуващи заводи в източна Европа и др. Но като разкриеш завод в Полша или България, значи ли, че трябва да затвориш завода в Германия - не, не е това целта. Така, имаш два завода и да речем два модела перални - единият с всички екстри, който досега се е произвеждал в Германия и вторият - орязан - няма електронна теглилка или седмичен таймер, но без да се нарушава основната му функция - прането, но пък с ниска себестойност. Ако решиш скъпия модел да произвеждаш в Полша, а евтиния - в Германия, цените им ще се поизравнят, заради скъпия германски труд. А като са с еднакви цени ще се продава моделът с повече екстри, нищо че е произведен в Полша. Ако изпратиш евтиния да се произвежда в Полша - ще се увеличи ценовата разлика между тях, но ще вървят и двата модела. Дори можеш по усмотрение да вдигнеш и нормата на печалба на скъпия модел и"чичко-паричко" пак ще го купи! Ето "защо скъпите модели на AEG, Siemens или Bosch продължават да се произвеждат в Германия". А пък"защо Miele не изнесът производството извън Германия" - ами още не се решили. Но тези по-евтини модели, произвеждани в източна Европа, нямат нищо общо с китайското менте производство, където освен ниската цена на труда, намаляването на себестойността идва и от пестене на качествени материали - например замяна на търкалящите лагери в моторите с втулки, замяна на метала с неподходяща пластмаса, употреба на тънък меден проводник за намотките в ротора и статора и мн. др.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    50
    #11

    Re: Съвет за пералня ?

    Напълно съм съгласен с това, че е нормално нискобюджетните модели да бъдат произвеждани в страни с по-ниски произодствени разходи, те иначе няма как да са нискобюджетни. AEG, Bosch и другите западни производиели, обаче са изнесли почти цялото прозводство извън Германия, освен най-скъпите модели от 1500-1600 лв. нагоре.
    Няма спор, че сравнението с китайските производители е неуместно, аз просто твърдя, че не бих си купил полско AEG или особено турски Bosch, на почти същата цена, на която до приде две три години бяха същите уреди произведени в Германия, например.
    А и до сега никой не може да ми отговори защо гаранцията и на Bosch и на AEG-Electrolux е две години, а не обичайните три.
    Има и друго - цените на еднакви модели са различни в различните страни в зависимост от стандарта на живот, което е нормално. В същото време обаче, уредите абсолютно еднакви. Сериозно се съмнявам, че сериите за сравнително непретенциозния и по-евтин БГ пазар са с по-евтини елементи, другия вариант е производителя да е намалил от нормата си на печалба, което обаче много не ми се вярва. Може и да греша. Дано да е така.
    Конкретно на въпроса - защо да не затворят завода в Германия и да произвеждат всички модели в Полша и да увеличат още повече нормата на печалба. Акционерите искат по-голяма печалба, а не по-ниска безработица в Германия, а доколкото знам собственик на AEG е GE. Уверявам те една от последните грижи на американците е безработецата в Баден-Вюртемберг, например. Те са купили AEG, заради името и възможностт за печалба, а не за да й вменяват социални функции.
    Причината да не се затвори завода в Германия и да се произвеждат там само топ-моделите е, че "чичко-паричко" може да даде и 20% повече, заради ниската еластичност на търсенето във високия ценови сегмент, но няма да си купи никога повече от същата марка, ако уреда почне да дава постоянни, макар и малки дефекти.
    Явно германските мениджъри все още нямат вяра, че поляците са толкова добри работници, колкот и швабите, иначе отдавна да са преместили цялото производство и да вдигнат маржа на печалба.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    11
    #12

    Re: Съвет за пералня ?

    Избрахме Whirlpool AWO/D 41125 от Domo. Впечатления мога да дам след събота.
    В Технополис горещо ни предлагаха Candy и ни навиваха едва ли не как Whirlpool е ебати боклука и как Candy са невероятни и супер здрави, че дори и Siemens били гадни щото ги правели в Полша май беше. Въпросната Whirlpool също е сглобявана в Полша пък ще видим какво ще излезе.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    13
    #13

    Re: Съвет за пералня ?

    И аз смятам, че това че AEG и BOSCH имат завод в Турция и Полша, не значи, че качеството им пада до най обикновените и евтини марки или произвеждат боклуци или некачествена и дефектирала стока. Според мен това се прави за да са по конкурентно способни, като се има в предвид динамичността на пазара и голямата конкуренция. Смятам, че стоката от заводите в Турция или Полша са предназначени за страните от 3-тия свят (както се казва). Понеже така смъкват производствените разходи и могат да се наложат и в страни като нашата. И все пак това е моето мнение.
    isho, честита ти пералня, да си я ползваш със здраве.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1
    #14

    Re:Съвет за пералня ?

    Моля за помощ ако някой разбира пералня indesit iwb 6103 снощи я заредих и като я включих червената лампичка за затворена врата мигна чу се някакво щракане и пералнята не тръгна инак лампичките за старт и за програмата светят. Днес я пробвах пак но същото превъртях програматора на центрофуга или на изпомпване но свети старт и програмата а пералнята мълчи. Ръководството няма на български. Ходих и до магазина но ми казаха в понеделник хда се обадя в сервиза. дали нещо мотора да е изгорял че не тръгва какво може да и е. От магазина ми казаха да видя вратичката но тя е зтворена добре в гаранция е . какво може да и е предварително благодаря на тези които ми отговорят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пералня EDESA - Какъв ли е проблема? ПОМОЩ за съвет!
    От soon във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 15
    Последно: 16-01-13, 20:18
  2. Съвет за пералня
    От mony234 във форум Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-08, 21:14
  3. Пералня Miele 933 съвет
    От neshev във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 19-02-08, 09:38
  4. дайте съвет за пералня ELECTROLUX EWC-1350
    От natalinik във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 04-03-07, 00:18
  5. какво мислите за тази пералня. търся съвет.
    От jmut във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 02-11-06, 14:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе