Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 41

Керамичен плот за вграждане vs газов плот за вграждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Re: Керамичен плот за вграждане vs газов плот за вграждане

    Виждам, че все още има хора които си мисля, че керамичните котлони са много капризни. Не са такива. Няма проблеми да изкипи нещо. Разбира се ще се почисти много по лесно от всички други котолони. Не са необходими марковви съдове, но трябва да са с равни дъна. То това важи и за обикновенните котлони. Можеби проблема е само с джезвето с кафе, което пък е с много малък диаметръ и затова сатва бавно, но пък аз не пия търско кафе, а само еспресо.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    17
    #17

    Re: Керамичен плот за вграждане vs газов плот за вграждане

    Подкрепям напълно Julian, от около 1 година имам керамични котлони и подръжката им е супер лесна. За да избегна случаите когато нещо кипне си взех със сензорни копчета. Майка ми от 20 години на газ готви, но казва, че керамичният и е по-удобен, най вече за почистване!

  4. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #18

    Re: Керамичен плот за вграждане vs газов плот за вграждане

    На терасата ще слагам вграден плот двойка , обаче никъде не мога да намеря комбинация газ -ток. Четворки има от почти всички марки ,но двойки няма . А аз държа да имам газ защото съм свикнал и на терасата искам да ползвам газ. Вътре в кухнята съм решил проблема с керамичен плот двойка на Горене.

  5. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #19

    Re: Керамичен плот за вграждане vs газов плот за вграждане

    Аз съм пред същата дилема. Първо мислих комбиниран (газ, керамика). Оказа се, че няма модели на един плот със сензорно управление поради спецификата на управлението на газта (предполагам). После си казах само газ даже си харесах модел: http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=18&c=28&pid=366. След дълги проучвания сред познати се оказа действително, че сред тези които са ползвали газ и са минали на керамиката са твърдо в полза на вторите. Сега се чудя между двойка и четворка керамичен твърдо със сензорно управление. Не, че двойка не стига ама ми се струва че четворката дава по-голям избор от размери на котлоните( малки големи, овални...). Накрая парите ще решат, може и някоя промоция да изкочи.

    П.С. За тези които ползват и смятат да ползват газ и още не са си опушили тенджерите, ползвайте само пропан-бутан за дома (тя е по-чиста). Само евтината авто-газ има примеси и пуши. Все пак всички знаем, че чистата газ отделя само вода.

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #20

    Re: Керамичен плот за вграждане vs газов плот за вграждане

    Цитат Първоначално публикувано от PVV
    На терасата ще слагам вграден плот двойка , обаче никъде не мога да намеря комбинация газ -ток. Четворки има от почти всички марки ,но двойки няма . А аз държа да имам газ защото съм свикнал и на терасата искам да ползвам газ. Вътре в кухнята съм решил проблема с керамичен плот двойка на Горене.
    Вчера гледах фурна от малките с керамичен плот.На него единият котлон е керамичен,а другия на газ.Беше марка .....Раховец
    Незнам дали може да се свали плота и да се ползва като вграден,ако искаш да ти кажа къде е магазина пиши на ЛС.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #21

    Re: Керамичен плот за вграждане vs газов плот за вграждане

    Според мен решението е комбиниран плот, две газови горелки, два керамични котлона. Лошото е че такава комбинация е по-скъпа.
    Всичко което прочетох по-горе е в голяма степен вярно.
    Ще добавя че почистването на керамичния плот не е никак трудно, със пъти е по-лесно от почистването на стандартен котлон с плоча и на газов котлон. Леснотата идва от това, че повърхността е идеално гладка и равна, ако нещо кипне и загори просто се остъргва със специализирания инструмент към плота, пръсва се отгоре с препарат за плотове и се забърсва. Работа за 1 минута, а при конвенционалните котлони пада едно търкане, бърсане и т.н.

    Относно икономичността, вярно че керамичния плот е супер икономичен на ток, но въпреки загубите при газовите котлони във всеки случай на газ се готви доста по-евтино най-малко заради ниската цена на пропан бутана и природния газ Недостатък на газта е че в много случаи когато се готви нещо което лесно загаря няма как да не загори, колкото и да намаляваш пламъка.


  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #22

    Re: Керамичен плот за вграждане vs газов плот за вграждане

    Имаш вариант със две отделни двойки. Тъпото е, че посредата остава малка фуга. Но пък може единия да ти е със сензорно управление.
    Иначе наистина е малко предлагането на такъв тип котлони. Имаше един Бош, който вървеше комплект с фурна и от нея се управляваха котлоните и отгоре дефакто нямаш копчета. Цената му с фурната беше 1100 лева. Но са го спрели защото нямал защита срещу изгасване на пламъка.

  10. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #23

    Re: Керамичен плот за вграждане vs газов плот за вграждане

    А има ли двойка газ +ток .Трябва ми за терасата и искам да е комбиниран. А мястото е малко . В техноверигите ми казаха ,че такова животно няма.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    5
    #24

    Re:Керамичен плот за вграждане vs газов плот за вграждане

    Предстои ми да ми монтират кухня и трябва да си купя ел уреди. Сградата е газифицирана. Много се чудя какъв котлон да си взема. Разгледах някой газови - имаше на бош за по 200 лв, а има и такива за над 400. Керамичните също вървят в същите граници. Може ли да ме посъветвате какво да си купя? Заслужават ли си тия от 200 лв??? Какви са плюсовете на тия от по 400 освен 4е са със стъклен плот. то като е стъклен плота не е все същото като керамичните??? Искам 2-ка. Не 4.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #25

    Re:Керамичен плот за вграждане vs газов плот за вграждане

    Само гледай да отговарят на изискванията за безопасност защото иначе няма да ти разпишат и пуснат газта. Трябва да имат защита от загасване на пламъка. Точно Бош имаха един такъв примамливо евтин модел.
    Иначе разликите са само в дизайна. Газовия котлон е нещо ултра просто за да е скъпо.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #26

    Re:Керамичен плот за вграждане vs газов плот за вграждане

    От 3г. ползвам този http://bosch.expo2000.bg/uredi-za-do...-kotloni&pid=3 нямам забележки. При менсе ползва на пропан бутан, иначе си е с фабрично монтирани дюзи за метан.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #27

    Re:Керамичен плот за вграждане vs газов плот за вграждане

    В техномаркет има доста модели, има и комбинирани на газ и ток. Всичките газови са монтирани с дюзи за природната газ.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    5
    #28

    Re:Керамичен плот за вграждане vs газов плот за вграждане

    Аз гаста съм я пуснал. Просто в кухнята сега имам тапа. Интересува ме дали тия газови котлони, при които основата е термо стъкло, наподобяват по капризност керамичните???

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #29

    Re:Керамичен плот за вграждане vs газов плот за вграждане

    Цитат Първоначално публикувано от p_stoyanoff
    Аз гаста съм я пуснал. Просто в кухнята сега имам тапа. Интересува ме дали тия газови котлони, при които основата е термо стъкло, наподобяват по капризност керамичните???
    Освен, че са трудни за почистване нямат никакви други капризи. Това е просто едно стъкло, на което е сложен обикновен газов котлон.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #30

    Re:Керамичен плот за вграждане vs газов плот за вграждане

    Купи си индукционен плот. С два котлона най-евтиното което съм намерил е Фагор. Разбира се има китайски двойни котлони в Метро, но те са малко по различни. Не се изкушавай по цената на газта. Загубите при газовите котлони са много големи и не е толкова евтино колко ти мислят 99% от хората. Лошото е, че засега индукционните плотове са прекалено скъпи. Все пак 4-ка плот се намира и за малко под 1000лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 12-08-15, 03:17
  2. продавам газов плот за вграждане BEKO
    От andi03 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 13-11-13, 11:04
  3. Газов плот за вграждане - как
    От orlincho във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 07-03-13, 19:37
  4. Помощ за плот за вграждане....
    От stiliyan200 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 22-04-12, 17:13
  5. фурна и плот за вграждане
    От hran във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 06-04-06, 08:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе