Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By nilro

Бойлери "ALPA" - някой има ли мнение за тях?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #1

    Бойлери "ALPA" - някой има ли мнение за тях?

    Наскоро видях, че са пуснали в магазините битови бойлери по 80 и повече литра марка ALPA. Български от титанова неръждаема стомана.
    Това е линк към техния сайт: http://www.alpatitan.com/about.html
    Някой запознат ли е с това производство, каква е изолацията им, защитата, колко по-здрави са след като са от титанова стомана?

    Аз съм с Елдоминвест, хоризонтален, на 2 години и започна да капе... така че, ще трябва да се сменя, а не ми се иска пак от същите, колкото и да ги хвалят, при мен не можа да изкара 2 години.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Бойлери "ALPA" - някой има ли мнение за тях?

    Ами щом ти на две години бойлера значи е гаранционен. Опреави го и не се занимавай с нови. Няма да е по добър. Бойлера протича от упътнението. Няма как да се пробие за 2 годиди, докато тези новите от неръждаема стомана не се знае дали добре направени. Заваряването на неръждаемата стомана е много специфично и дори първите бойлери на Елдоминвест се от неръждаема стона се пробиваха(ръждясваха). Незнам каква е тази титанова стомана, но при всички случаи няма нужда от по специлана стомана. Тя само оскъпява бойлера. В крайна сметка гуменото уплътнение и на този бойлер може да протече.
    И не си купувай хоризонтален бойлер. Бойлера трябва да е вертикален. Така ще има повече топла вода. Хоризонталните бойлери са недоразумение.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #3

    Re: Бойлери "ALPA" - някой има ли мнение за тях?

    ъхъ, е то е ясно, ще опитам да използвам гранцията за ремонт, въпреки че много се съмнявам - след като прочетох внимателно условията, разбрах че като нищо могат да ми я откажат - първо защото съм махнал пластмасовия предпазен клапан (това е някакво недоразумение) и кой знае още какви неща не съм спазил, които не ти ги казват докато си купуваш бойлера...

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #4

    Re: Бойлери "ALPA" - някой има ли мнение за тях?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlik
    ъхъ, е то е ясно, ще опитам да използвам гранцията за ремонт, въпреки че много се съмнявам - след като прочетох внимателно условията, разбрах че като нищо могат да ми я откажат - първо защото съм махнал пластмасовия предпазен клапан (това е някакво недоразумение) и кой знае още какви неща не съм спазил, които не ти ги казват докато си купуваш бойлера...
    Пластмасов предпазен клапан по бойлерите няма.Ако си го монтирал без комбинирания възвратно-паровъздушен клапан направо си е престъпление.В книжката са написани всички необходими изисквания при монтажа гарантиращи безопасната работа.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Бойлери "ALPA" - някой има ли мнение за тях?

    Ами монтирай си го капака и ги викай. И моя мойлер на една година протече. Оправиха го без нещи да казват. Вече му е изтекал гаранцията и уплътнението си държи. Вжното е да не си махнал комбинирания предпазен, невъзвратен клапан.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Re: Бойлери "ALPA" - някой има ли мнение за тях?

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Пластмасов предпазен клапан по бойлерите няма.Ако си го монтирал без комбинирания възвратно-паровъздушен клапан направо си е престъпление.В книжката са написани всички необходими изисквания при монтажа гарантиращи безопасната работа.
    Наистина в последно време този комбиниран клапан е бакелитов и монтиран на изхода на бойлера, като има изискване да не се демонтира, за да важи гаранцията! Не знам защо трябва да се демонтира - това не е недоразумение, а гаранция за безопасност!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #7

    Re: Бойлери "ALPA" - някой има ли мнение за тях?

    Аз нямам нищо против този вървратен предпазен клапан, но след като водопроводчик ми го сложи, а той все пак знае как и колко да го завие. и след нагряване, този клапан се разшири и започна да сълзи. Не посмя да го завие повече защото в инструкцията пише да не се пренатяга - иначе лошо
    И затова си сложих от обикновените метални клапани, които според мен са по-надеждни, поне за монтаж, за другото - да не дава господ.

    ** и все пак никой ли все още не се е сблъсквал с тези новите ALPA?

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #8

    Re: Бойлери "ALPA" - някой има ли мнение за тях?

    Добре де, няма ли възможност да сложиш пак на мястото си оригиналния клапан и така да поканиш техниците за рекламация. Все пак имаш още три години гаранция. Вероятно повредата е дребна, а пък ако не е - още по-добре - ще имаш нов бойлер. Не е добре да си оставяш магарето в калта ! А тези АЛПА - не знам, дават 15 год гаранция, но кой стои насреща. Фирмата съществува от 10г., а дава 15г. гаранция . Рискът си е твой.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    95
    #9

    Отговор: Бойлери "ALPA" - някой има ли мнение за тях?

    Темата е стара,но реших да споделя.
    Попаднах на нея,след като демонтирах един все още работещ бойлер и се чудех,дали да го изхвърлям.
    Бойлерът е на същата фирма и е на около 20 години-alpa titan 120.
    Лепенката с цената още стоеше и е струвал 20 900 лева.Здрава работа
    avenger одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,782
    #10

    Отговор: Бойлери "ALPA" - някой има ли мнение за тях?

    Как ще го изхвърляш?, луда работа

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    95
    #11

    Отговор: Бойлери "ALPA" - някой има ли мнение за тях?

    Няма да го изхвърлям.
    Ще му намеря място,някъде,където не се вижда,защото външният му вид не е много привлекателен

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    74
    #12

    Отговор: Бойлери "ALPA" - някой има ли мнение за тях?

    Боядисай го де. Какво толкова?

    Sent from my Power using Tapatalk
    Този пост е редактиран от avenger; 15-09-16 в 21:37.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 1
    Последно: 30-12-06, 11:48
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе