Резултати от 1 до 10 от общо 10

Сервиз за печка Korting

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #1

    Сервиз за печка Korting

    При опит за сваляне на вратата на печката с цел почистване успях да спраскам предното стъкло. Сега вратата ще се почисти много по-добре, ама въпроса е откъде да намеря стъкло - успях да издиря този сервиз - http://www.gbgs.net/ ама днес явно не работи и си викам - така и така ще се чака до понеделник - поне да видя дали не може да се намери и от другаде. Иначе е купувана преди близо десет години от фирма Дженко - най вероятно са отдавна фалирали - единствения сайт който успях да издиря за тях не се отваря.

    P.S.
    Печката марка Korting, модел EP 65.2 WF (ако има някакво значение)


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #2

    Re: Сервиз за печка Korting

    Цитат Първоначално публикувано от XpacTa
    Иначе е купувана преди близо десет години от фирма Дженко - най вероятно са отдавна фалирали - единствения сайт който успях да издиря за тях не се отваря.

    Дженко България
    Перални, сушилни, хладилници, фризери.
    адрес: 1527 София, бул. Княз Александър Дондуков No.82 , тел.: +359 2 9849858, тел./факс: +359 2 9434586


  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #3

    Re: Сервиз за печка Korting

    Хммм - това и аз го видях, ама не им работи сайта, пък и вече се примъкнах до Г Сервиза. Дано да помогнат.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #4

    Re: Сервиз за печка Korting

    Да кажа какво стана в крайна сметка. През цялото време става дума за България Сервиз (http://www.servicebg.net) или Г сервиз (http://www.gbgs.net/) или както там считат за необходимо да се наричат. Значи вратата я занесох (без печката) в сервиза на 4-ти декември 2007-ма (вторник), след като миналия ден бях минал да питам дали да я нося, дали ще я приемат и т.н. Направи ми впечатление че въпреки че намериха стъклото в някаква тетрадка с диаграми на различните модели (вие в тоя бранш за компютри не сте ли чували?!?) не успяха да намерят номера на модела в програмата си. Странна работа. Приеха ми поръчката и всичко на 6. Надявах се за коледа да си я взема. Вече не си спомням кога звъннах за първи път, но до коледа се обадих поне два-три пъти да питам какво става. Всяко такова обаждане обаче си е епопея - единия път примерно цял следобед на работа си седях с телефона и докато си вършех нещо друго набирам, слушам свободно и чакам някой да вдигне - така поне един час. Както и да е. В последствие ми преместиха офиса и ми стана по-лесно да отивам на крака до сервиза вместо да звъня. В края на януари отивам и питам какво става - почват се разни локуми и като отвориха поръчката на компютъра забелязах че пише вътрешно стъкло. Уточних че иде реч за външно - не знам тия близо два месеца какво са поръчвали и получавали. Оказа се че имало едно стъкло което може би ставало, но майстора го нямало. Затова се разбрахме да дойда на другия ден сутринта. Показаха ми стъклото - някаква пълна гадост беше - кафяво. По едно време даже реших че може би това е някакво предпазно фолио, но се оказа че си е такова. Слава богу на другия ден се оказа че не става. Ползата от цялото това разкарване беше че докато висях там едно бабе дойде да си поръчва стойка за вратата на хладилника, което ме подсети че и моя хладилник е горенйе, и аз имам счупена стойка за бутилки. Та си поръчах и нея - на 28-ми Януари. В склада имаха две или три бройки, но ги пазели за гаранционни хладилници (интересно ми е дали наистина биха ми я сменили без пари докато е в гаранция) и отказаха да ми продадат едната, пък те да си поръчат и изчакат другата бройка. Става дума за модел 357/2CELA, който мисля че още е в продажба. Както и да е - за стъклото ме увериха че било поръчано и щяло да пристигне до края на месеца. Питах дали на този месец, щото бяхме 28-ми все пак и да - до края на тоя щяло да бъде. Последва следващото голямо чакане - след две седмици май пак се дигнах - били имали само една доставка и вече не си спомням грешно ли било стъклото или не го били доставили. След което пак ги отсвирих и в един момент ми звънват на 26-ти и ми казват че ми е пристигнала поставката за вратата на хладилника (един месец от словения - т'ва камилите са яко бързи животни, ей). Питах за стъкълцето - нищо. Отидох на 27-ми да си взема поставката - 12 лева. Прилично. Питах за стъклото и последва около 30-тина минути висене (което си е забавно, защото се наглеждаш на човешки съдби - кой два месеца чака, кой три - на една баба и бяха объркали поръчката и вместо 5 ключа за печка и бяха доставили само един. И това след като ги чакаш две-три седмици да ти ги доставят. Естествено не поемат вина за грешките си и не се извиняват). Както и да е - казаха ми че имали едно стъкло, но ако не станело и то - щели да ми се обадят да си взема вратата. След три месеца висене. Направо... Прибирам си се аз в работата и почвам да гледам дали някъде пише по закон колко време са длъжни да снабдяват с резервни части след спиране на даден модел. Не намерих нищо конкретно и реших че ако ми се обадят да си я вземам първо ще звънна на КЗП за да се консултирам какъв документ да искам от тях (между другото отказваха да издадат на едно друго бабе някакъв протокол за отказ на сервиз - не разбрах дали се пребори да си го получи). В един момент ми звъни GSM-а и ми викат - готова е вратата - каква врата бе (реших че за някаква интериорна врата иде реч). Няма добър ден, няма българия сервиз. Както и да е - възраздвах се. Питах колко пари - не знаели. Няма значка. Отивам на другия ден - момичето ме пита уведомили ли са ме колко струва - не са. Струва 69 лева стъклото (некви намеци) и 30 лева труда. Добре че си носех толкова. Стъклото беше черно а не бяло - принципно не бях казал изрично че съм съгласен да сложат каквото и да било стъкло и никой не ми се е обаждал да ме пита. Нейсе - в случая седи добре, ама ако беше нещо като онова кафявото - не знам. Та така ми приключи одисейката - три месеца за смяна на едно стъкло и един месец за поръчка на елементарна част. Само да спомена че стъклото го счупих като следвах инструкциите за сваляне приложени от тогавашния вносител Дженко - които бяха абсолютно грешни.

    Съвета ми е ако ви се наложи да ползвате такъв сервиз - да ги помолите да видите поръчката след като я въведат и ако има някакви неясноти да питате, защото след един месец чакане за доставка не е особенно забавно да са ти объркали поръчката.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #5

    Re: Сервиз за печка Korting

    а бе храст!да беше отишъл при стъклар да ти делне едно стъкълце.егати епопеята,ти цял роман написа тука

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #6

    Re: Сервиз за печка Korting

    Еми човек да ми бяха казали в началото че се чака толкова - да бях отишъл. Аз си отивам на официален сервиз ебати. Даже не разбрах смисъла да нося вратата от самото начало, ама явно там се кефят да са зарити в дефектна техника. Написах я епопеята ако се наложи на някой друг да минава по моя път.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Сервиз за печка Korting

    Стъклото не е обикновенно, а термоустойчиво. По принцип и такова се намира. Нали такива стъкла има на печките Прити на твърдо гориво.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #8

    Re: Сервиз за печка Korting

    термо устойчиво е вътрешното за външното несъм много сигурен че е.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #9

    Re: Сервиз за печка Korting

    Не знам точно как се нарича - калено или какво, но при счупването стана на сол - малки парченца, за да не може да се порежеш. Не е обикновенно стъкло.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #10

    Re: Сервиз за печка Korting

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    термо устойчиво е вътрешното за външното несъм много сигурен че е.
    Бъди сигурен - и то е такова!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 21-06-16, 15:34
  2. NEXT сервиз
    От kod във форум Бял списък
    Отговори: 0
    Последно: 30-01-14, 09:47
  3. Пералня Korting 50100 не центрофугира
    От glarus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 09-12-12, 12:28
  4. Отговори: 1
    Последно: 28-09-07, 21:27
  5. пералня Korting не центрофугира !??
    От cas във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-07, 21:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе