Резултати от 1 до 14 от общо 14

Избор на абсорбатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #1

    Избор на абсорбатор

    Привет,
    дойде време и аз да пусна темичка в битовия раздел
    Налага ми се покупка на абсорбатор, темите които намерих са доста стари и за това реших да пусна нова.
    Доколкото разбрах има няколко вида: такива които само въртят въздуха и нямат нужда от комин, другите които имат нужда от въздухоотвод (комин) и комбинираните.Насочил съм се към последните два типа. Помещението в което ще се ползва е около 30кв. и има комин. Ценовия диапазон е до 150-170лв. външния вид е без значние, за сега съм се спрял на този:
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09012743
    Ако имате някакви впечатления от модела или други предложения ще се радвам да ги споделите

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #2

    Re: Избор на абсорбатор

    Изобщо не си и помисляй да е без въздухоотвод. Ценовият ти диапазон е добре подбран.
    Моят е на Gorenje с подобни параметри и цена като този на линка.
    Върши си отлично работата.

  4. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #3

    Re: Избор на абсорбатор

    Ако мястото ти позволява и си с плот от четири котлона, купи си 90см.
    Аз си взех 60см. и сега съжалявам.
    Другото което се сещам е задължително да е плосък отгоре. Може да се ползва и за рафт.
    Гледай и децибелите, колкото е по-тих, толкова по-добре.
    Марката според мен, няма значение.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    24
    #4

    Re: Избор на абсорбатор

    за тези пари можеш да намериш и с два мотора което е за предпочитане
    желателно е да е свързан към комин
    мисля ефекта ще е по голям

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    8
    #5

    Re: Избор на абсорбатор

    Според мен не трябва да се прави експеримент с аспиратора, всички знаят каква е миризмата при готвене, особено при пържене, скара и т.н., в началото е приятно, но след като се нахраниш и си помиришеш дрехите - ужас. Мога да споделя само неща от личен опит - наскоро и аз си взех аспиратор и след много четене и консултации разбрах, че марката за аспиратори е само една: FABER - Италия. Компромисния варинт е EUROLUX дъщерна фирма на FABER. Просто са несравними! Аз взех EUROLUX модел FLEXA Vitro HIP и съм страшно доволен! Препоръчвам ти го! Относно един или два мотора : защо са ти два, когато и един върши работа!? Другото: има разлика м/у абсорбатор и аспиратор!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #6

    Re: Избор на абсорбатор

    Относно двата мотора - по-голям дебит на въздуха, който преминава през аспиратора за час. От порядъка на 450 до 500 куб.м/час!
    Доколкото гледам, тези с един мотор са с до 350 куб.м/час. Освен това не е без значение и колко степени има мотора, а така също и силата на вградените осветителни тела! Миналата година приятел си взе един с турбина, но не запомних марката и модификацията
    Относно това дали да е с постоянен филтър или със сменяем - мненията не са еднозначни.

  8.  
     
  9. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #7

    Re: Избор на абсорбатор

    Правилно са казали по-нагоре, че нямат голямо заначение двата мотора. Моя е Eurolux/Faber и е с един мотор и на трета степен "смуче" с 800 куб.м/час. Има модели и с по 1000 куб.м/час. Въпрос на турбина и обороти. Сега малко ще порасъждавам - два мотора-две турбини , значи може да въртят с по-малки обороти (да кажем двойно), т.е. по-малко шум. Е при положение, че след аспиратора сечението на тръбите не скопено и няма много чупки. Та теоретично плюса на двата мотора е по-малко шум при равни други условия. Ама най-вероятно цялата работа е маркетингов трик - евтини мотори и евтини турбини.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    72
    #8

    Re: Избор на абсорбатор

    Колегите tako и Irn са прави за това, че марката за абсорбатори е една - Faber (Eurolux). От опит мога да споделя , че при обикалянето ни относно избор на абсорбатор ни беше демонстрирано нагледно в една мебелна къща, където правят кухни и предлагат електроуреди за вграждане, каква е действителната разлика между 500 м3/h модел на Faber(Eurolux) и Fagor. Разликата е огромна. От консултантите на Lex grup (представители на Faber, Nardi, Eurolux) разбрах, че дебита въздух , който дават като характеристики е замерен на изхода на абсорбиращата система, а не на входа както при много марки абсорбатори. Именно поради това е тази огромна разлика в силата на засмукване при Faber (Eurolux). Това, че абсорбатора е марков, не значи че има съответните качества. Най-добре нагледно да се увери човек в характеристиките на даден абсорбатор, а в повечето магазини за техника просто са изложени без да са свързани .

  11. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #9

    Re: Избор на абсорбатор


    Каква е разликата между абсорбатор, аспиратор и ширм?

  12. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #10

    Re: Избор на абсорбатор

    Благодаря за съветите,
    спрях се на този модел, 90см.-вия вариант
    http://www.leksgroup.com/l_en/?s=5&i=9&c=22&pid=77#

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    8
    #11

    Re: Избор на абсорбатор

    Добър избор! Дълга и безаварийна експлоатация!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #12

    Re: Избор на абсорбатор

    daley, това "ширм" за първи път го чувам.
    Абсорбаторите филтрират въздуха през филтри от активен въглен и така го пречистват, докато аспираторите го отвеждат през въздухоотвод (комин), като пак минава през филтри.
    Необходимия дебит се смята като се умножи кубатурата на помещението по 10 (за 10 пъти смяна на въздуха на час). Май в сайта на Фабер го гледах това.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    8
    #13

    Re: Избор на абсорбатор

    ширм, ширма - доколкото знам е "диалектно" название на същите уреди!

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #14

    Re: Избор на абсорбатор

    аз съм с фабер и мисля че няма разлика от всяка друга марка.гледаи да е с два вентилатора и имай в предвид че двете лампи ги слагат винаги в общата мощност това е рекламен трик!колкото по мощен по добре и задължително да е с комин!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 470
    Последно: 16-04-24, 17:08
  2. Избор на аспиратор (абсорбатор)
    От gagauz във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 04-03-15, 08:11
  3. Абсорбатор FABER
    От riverside във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 26-11-09, 23:30
  4. Кой абсорбатор е за предпочитане?
    От wrathchild във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 24-09-09, 18:27
  5. Препоръки за абсорбатор
    От Lider във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 15-02-08, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе