Резултати от 1 до 5 от общо 5

Перални - въпрос за барабан

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    9
    #1

    Перални - въпрос за барабан

    Привет на всички. Решихме да си вземем нова пералня и сведохме избора до два модела:
    ELECTROLUX 10149w и ELECTROLUX 12470w

    Консултанта ни каза, че барабана на 12470w бил съединен с лагери и при проблем можело да го сменим. Въпроса ми е дали имате информация какъв точно е барабана на 10149w и съответно дали частите му са лепени.

    А като цяло възможността за поправка на барабана важен фактор ли е при избор на пералня?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re: Перални - въпрос за барабан

    Eга ти консултанта / Ще падна под масата от смях .
    Барабан на пералня , вала на който не е окачен на лагери засега няма. В бъдеще може и да има ..
    Барабан не се чупи при употреба на пералня, освен , ако не му вземеш мерките с 1 чук поне 3-4 кг.
    Лепен барабан?? има но със заварка което не е лепено.
    На пералните протича семерингата водата влиза в лагерите и започват да стържат. Сменят се лагер 4-6 лв / 2 бр са с разл;ичен диаметър.Семеринга от 2 до 10лв / но последните/ от силиконов каучук /ги няма напазара.
    Не знам как по -лесно да ти го обясня. В барабана ти е най-малкия проблем.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #3

    Re: Перални - въпрос за барабан

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Eга ти консултанта / Ще падна под масата от смях .
    Барабан на пералня , вала на който не е окачен на лагери засега няма. В бъдеще може и да има ..
    Барабан не се чупи при употреба на пералня, освен , ако не му вземеш мерките с 1 чук поне 3-4 кг.
    Лепен барабан?? има но със заварка което не е лепено.
    На пералните протича семерингата водата влиза в лагерите и започват да стържат. Сменят се лагер 4-6 лв / 2 бр са с разл;ичен диаметър.Семеринга от 2 до 10лв / но последните/ от силиконов каучук /ги няма напазара.
    Не знам как по -лесно да ти го обясня. В барабана ти е най-малкия проблем.
    За консултантите спор няма, обаче ако казана ти е от този тип http://www.tehcomservis.com/forum/to...um=1&topic=212 има за какво да се говори и проучва преди покупката.
    Предполагам, че е ставало дума за лепен казан, а не барабан.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Re: Перални - въпрос за барабан

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Предполагам, че е ставало дума за лепен казан, а не барабан.
    Не съм разглобявал такъв казан , но много ми прилича да е разглобяем. Прилича ми на -От страната на люка има 1 скоба с диаметър колкото на казана с 1 винт в горнат страна. Тази скоба е с профил U . Обхваща ръба на барабана, гуменото уплътнение и челния фланец/ диск с отвор за капака , б=дебелина 2-4 мм и прилягащ към барабана/.на 3 места има прорези за центриране.
    Неразглобяем барабан НЕ Е ТЕХНОЛОГИЧНО !!. Няма как да се набият лагерите и семерингата/- Т.е. лагерите и семерингата се монтират при монтаж допълнително.
    А пък аз като по прост си взех преди време оно пералня с казан от CrNi разглобяем. Има опция и вече неизползвана сушилня заради супер високото качество на семерингите.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #5

    Re: Перални - въпрос за барабан

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Не съм разглобявал такъв казан , но много ми прилича да е разглобяем. Прилича ми на -От страната на люка има 1 скоба с диаметър колкото на казана с 1 винт в горнат страна. Тази скоба е с профил U . Обхваща ръба на барабана, гуменото уплътнение и челния фланец/ диск с отвор за капака , б=дебелина 2-4 мм и прилягащ към барабана/.на 3 места има прорези за центриране.
    Неразглобяем барабан НЕ Е ТЕХНОЛОГИЧНО !!. Няма как да се набият лагерите и семерингата/- Т.е. лагерите и семерингата се монтират при монтаж допълнително.
    А пък аз като по прост си взех преди време оно пералня с казан от CrNi разглобяем. Има опция и вече неизползвана сушилня заради супер високото качество на семерингите.
    И аз мислех така, но погледни линка който ти дадох и виж дали всички са разглобяеми. Там пише и по колко им траят лагерите на някои. Май най-проблемните са пак индезит-аристон. Очевидно за тях е по технологично да вкарват всичко от едната страна - лагери, семеринг, барабан и после да залепят предния пръстен. Защо да връткат казана на поточната линия, че да пъхат лагерите отзад (като може потребителя после сам да си ги пъхне)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. перални DAEWOO?
    От CALL-151 във форум Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 16-10-20, 15:42
  2. Отговори: 1
    Последно: 19-02-15, 10:59
  3. перални на промоция
    От ekoto75 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 25-01-15, 16:02
  4. Махане барабан на вертикална пералня VA 560
    От Emoo във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 06-02-13, 11:07
  5. Търся барабан за лазерен факс Panasonic
    От Ivo Wolfen във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-08-05, 16:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе