Резултати от 1 до 4 от общо 4
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Julian

Фурна и котлони за вграждане - препоръки?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    37
    #1

    Фурна и котлони за вграждане - препоръки?

    Здравейте,
    можете ли да ми препоръчате марка/модел вградена фурна и вградени котлони (2 котлона един над друг)? Не съм особен готвач, затова ми трябва някакво по-стандартно решение на разумна цена? Казвали са ми че Gorenje са добра марка? Кои са важните неща за които трябва да се гледа при покупката на фурна и котлони?

    Мерси

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Фурна и котлони за вграждане - препоръки?

    Gorenje наистина са много добри, но може би ще намериш по-евтини рещениея. Най доброто е котлоните да са индукционни, но тогава цената става много яка. Щом искаш разумна цена вземаш обикновенни керамични котлони. При индукционните плотове недостатък е, че трявба да си купиш нови тенджери и тигани със стоманени дъна от магнитна стомана( без никел).
    kokovox одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    15
    #3

    Re: Фурна и котлони за вграждане - препоръки?

    Gorenje имат много добри фурни.аз съм с такава и съм много доволен има и други добри фурни /AEG.Elektrollux/ но на тях май им куца сервиза.моите котлони са на газ и са ми удобни.стъклокерамичните плотове на добрите фирми са скъпички,така че вземаи двоика газ и си готов.но в краина сметка всичко е въпрос на избор и бюджет

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    8
    #4

    Re: Фурна и котлони за вграждане - препоръки?

    При двойките котлони го има и този проблем, че не може да се готви и на двата котлона едновременно, освен ако не се използват само джезвета.
    Mooncow, може да се научиш да готвиш и тогава това ще е проблем.

    Иначе при избора на типа котлон е добре да се помисли, какво ще се готви най-често и дали имаш нужда от специални съдове.

    За фурната - обичайните екстри са стандартно горно и долно печене, конвекция, грил и разни комбинирани варианти. Голямата изненада идва от там, че вентилаторът заема място във фурната и любимите тави вече не се събират там. Но пък и човек не пече всеки ден цели агнета и прасета, така че обеми като тези на Мечтата и професионалните фурни не са особено практични - загряват се по-бавно и харчат повече ток. И заемат ценно място в кухнята.

    Има самопочистващи се фурни - с пиролиза (фурната се загрява до 400-500 градуса и мръсотията изгаря, после само се забърсва с парцал). Това ги оскъпява допълнително, но не знам с колко.

    Не бих си купила фурна и котлони заради марката - гледам функциите и след това парите. Производителят е последното нещо, което ме интересува в случая.
    Вероятно не съм права, но не ми пука - храната, която приготвям в печка от смотаната марка Санг е вкусна и полезна. И все още готвя с удоволствие

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 12-08-15, 04:17
  2. Препоръки за Фурна за вграждане
    От penkoyordanov във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 08-03-15, 16:35
  3. Фурна / котлони със сензорно управление
    От rumo във форум Бяла техника
    Отговори: 7
    Последно: 27-03-08, 10:37
  4. фурна и плот за вграждане
    От hran във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 06-04-06, 09:16
  5. Съвет за фурна за вграждане
    От Boromir във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 17-10-05, 10:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе