Резултати от 1 до 13 от общо 13

керамичен плот

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    1
    #1

    керамичен плот

    предстои ни покупка на керамичен плот и падна страхотно чудене. някой ще даде ли съвет за марка? има ли разочаровани, евентуално? сензори, механика, заключване... вече ги сънувам. благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    108
    #2

    Re:керамичен плот

    Защита от деца / заключване / и разширяеми зони, за да можеш да използваш определена зона в зависимост от диаметъра на съда за готвене.
    Ако не готвите много си вземи 2-ка ................, 4-ри са много.
    Другото е личен избор. Аз съм с GORENJE и засега съм доволен.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    112
    #3

    Re:керамичен плот

    В Европа има два завода за стъклокерамични плотове, единия е Керан а другия не се сещам как се казваше. Има едни тройки на фагор и май, че и на уърпуул, които са доста добри моделчета. Наистина 4 наведнъж едва ли някой ползва, докато тройката има много голяма разширяема зона, което си е голям плюс, сензорното управление, таймера и заключването са си задължителни екстри, а иноксовата рамка предпазва ръбовете от отчупване и нащърбване но пък събира и мръсотиика. Моето лично мнение е, че механичното управление и рамката са излишни защото основното предимство на стъклокерамиката е именно лесното почистване.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    5
    #4

    Re:керамичен плот

    Не вземай GORENJE със сензорни бутони, на мен и съседа им изгоряха процесорите за управление малко след гаранцията и сега работи на максимална мощност. 2-ки с разширителна зона

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    24
    #5

    Re:керамичен плот

    Whirlpool или Gorenje но с ключове не със сензорно управление

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:керамичен плот

    Аз препоръчвам индукционен плот. Най евтиният беше около 900лв. Това е на техномаркет. Цената е за голям плот. Марката беше Електролукс или Индезит, не си спомням точно. Има Фагор с два котолона за около 700 кинта.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    7
    #7

    Re:керамичен плот

    Внимавайте с индукциионните плотове какви съдове използвате, ако ползвате тефал и други с по особенни покрития, няма въобще да има загряване

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re:керамичен плот

    Тефал си имат серия(най скъпата), която става за индукционен котлон. Покритието не е от значение, а просто дъното трявба да е от феромагнитна стомана(без никел).

  11. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #9

    Re:керамичен плот

    Първо не препоръчвам двойка. Който си е взел се е проклинал, защото не може да се готви едновременно с два по-големи съда (повечето обаче не си го признават ;-))). Керамичния плот не е само керамика ами и управление и реотани. Сраванявал съм по-скъпи с по-евтини , е ми по-евтините са с релета и "цъкат" много досадно при всяко включване и изключване на реотана като работи . Аз съм със АЕГ и нямам никакви забележки за 2-те години употреба. Препоръчвам обаче този модел на АЕГ- първо защото има много добре преценени разширяеми зони и второ избора на дадена температура става много бързо и удобно.:

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09076302

  12. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #10

    Re:керамичен плот

    Аз съм с двойка на Gorenje, без разширение, без метална рамка със сензорни бутони, заключване - използвам ги от две години - сравнително редовно. Сензорите им според мен са доста читави, само се чудя ако някоя муха кацне дали няма да го включи но до сега не се е случвало.
    Дали може да се готви едновременно или не според мен може налагало ми се е да го правя до сега 3-4 пъти. Така че още не се е стигнало до там да се проклина нито аз нито жената.
    Липсата на рамка и врътки води до перфектно почистване с не много усилия. До сега съм използвал само веро като препарат и металната стъргалка от комплекта.
    Аз лично чувам релето когато включва и изключва, но шума на абсорбатора е доста по дразнещ.
    Като цяло съм доволен, минус отчитам това, че на остатъчната топлина не може да се разчита - все пак не е чугун да изстива с часове, но пък загряват за секунди.

    Относно марки като гледам всичко е късмет. Едните мислят технологии и си искат цени другите копират от тях.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #11

    Re:керамичен плот

    Някой виждал ли е плот 2-ка с двузонов малък кръг. Става въпрос, че най малката зона която съм виждал по магазините е 14 см и ще свети извън джезвето.
    Сега съм на газ, но независимо от системата за стоп-газ, имам притеснения.
    Някой преминавал ли е от газ на стъклокерамика, моля за сравнение.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re:керамичен плот

    Брат ми примина от газ на индукционен котлон точно заради безопасността. Всичко става по-бързо от колкото на газ. При обикновенните керамични котлони е малко по различно, като основният пролем е с джезветата. Те са малки, а няма толкова малка нагревателна зона и така се губи топлина. За щастие аз не пия туско кафе и за този проблем дори не се сещам. При индукционните котлони също го има този проблем, тък като пак си има ограничени на минималния диаметър на съда. Вместо джезве трябва да се ползва някаква касерола. Друго предимство на газта е ако искаш да готвиш на Уок. Иначе хората и този пробем са решили като са направили ундукционен котлони със сферична форма. Разбира се такива на нашия пазар не съм виждал.

  16. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #13

    Re:керамичен плот

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Брат ми примина от газ на индукционен котлон точно заради безопасността. Всичко става по-бързо от колкото на газ. При обикновенните керамични котлони е малко по различно, като основният пролем е с джезветата. Те са малки, а няма толкова малка нагревателна зона и така се губи топлина. За щастие аз не пия туско кафе и за този проблем дори не се сещам. При индукционните котлони също го има този проблем, тък като пак си има ограничени на минималния диаметър на съда. Вместо джезве трябва да се ползва някаква касерола. Друго предимство на газта е ако искаш да готвиш на Уок. Иначе хората и този пробем са решили като са направили ундукционен котлони със сферична форма. Разбира се такива на нашия пазар не съм виждал.
    Т'ва е положението - пълно щастие няма. всеки да си прави сметката, кои предимства на кое иска и кои недостатъци да преглътне!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Охлаждане на фурна и керамичен плот
    От Penoff във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 21-07-11, 20:14
  2. Пукнат керамичен плот на печка
    От tonymoreno във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 28-08-10, 18:42
  3. Фурна с керамичен плот
    От canita88 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 16-01-10, 14:44
  4. Съвет за печка с керамичен плот.
    От valerko във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 12-06-09, 14:39
  5. Проблем с керамичен плот
    От mariika във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 31-10-06, 17:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе