Резултати от 1 до 2 от общо 2

Размер на въздуховодната тръба за аспиратор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    1
    #1

    Размер на въздуховодната тръба за аспиратор

    Здравейте! Изчетох доста мнения, но не можах да получа конкретен отговор на въпроса, който ме вълнува.
    Проблемът е следният - в края на седмицата трябва да ми монтират на аспиратор http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=3&pid=44. Помощението е около 32 м2, височина 2,55м. Изчислих, че аспираторът, който е подходящ за това помещение, трябва да бъде с мощност около 830-840 м3/ч. Поради тази причина се спрях на посочения по горе модел. Възникна обаче следният проблем. Тъй като аспираторът е мощен, му трябва въздухопровод с диаметър ф150, в краен случай ф120. Обаче когато са ни пробивали дупка за въздухопровода (това беше отдавна, преди 3-4 месеца и тогава не бях запозната с всички неща, които сега знам) са ни го направили с размер ф110. Съответно в момента имам pvc тръба ф110 с дължина около 50-60см (в момента не мога да го измеря точно), която е облечена с гипсокартон.
    В моя случай ще се получи следното - изхода на аспиратора е на ф150, което ще се редуцира на ф120 (pvc тръба с дължина около 1м), която след това ще се редуцира още веднъж до ф110. Притесненията ми относно дали това редуциране, ще доведе, до намаляване на всмукателната сила на аспиратора и увеличаване на шума. От прочетените неща си направих такива изводи, но имаше доста различни мнения, които много ме объркаха.
    Ако някой може да ми каже дали това редуциране ще доведе до силно намаляване на мощността на аспиратора и значително увеличаване на нивото на шума, ще бъда много благодарна. В момента терзанията ми са, дали ще имам особени проблеми при ф110, защото ако е така, май ще трябва да се разбиват направени вече неща. Не ми се иска да съм дала пари за нещо, което не може да свърши това, за което е предназначено.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Размер на въздуховодната тръба за аспиратор

    Ами това е положението. Вероятно и комина ти е ф110. Сега така ги правят. Преди ги правеха ф130. Иначе пада на налягането се смята и според характеристиките на винтилатора си вижда какъв ще е дебита. Щом си взела мощен аспиратор чероятно няма да има проблеми. Друг е въпроса колко са реални тези дебити. Вентилатора ще трявба да го почистваш от време на време инче дебита му ще пада много.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. помощ при избора на аспиратор
    От kamel4eto във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 10-10-14, 12:59
  2. При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?
    От kristian_nk във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 37
    Последно: 03-04-12, 23:25
  3. Аспиратор без клапан
    От Shmi във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 05-02-12, 00:28
  4. кабел за аспиратор
    От mygyl във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-09-10, 00:43
  5. Тръба на аспиратор
    От mooncow във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 22-08-08, 23:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе