Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Готварска печка FINLUX и уловките на верига ЗОРА - предупреждение!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    50
    #1

    Готварска печка FINLUX и уловките на верига ЗОРА - предупреждение!

    Започвам с уговорката, че и сам съм си виновен, но все пак - имайте едно наум, когато купувате от ЗОРА

    Закупих готварска печка FINLUX от ЗОРА.
    Докараха я в четвъртък след обяд и монтирах захранващия кабел. Изненада - котлоните работят, фурната не.
    Втори опит, проверка на връзките, сверка със схемата в книжката - пак греда. Фурната не работи!
    Обаждам се в магазина и ми казват - господине, не сте свързали печката правилно, затова е така. Казвам проверих, всичко е както трябва - не, това е признак, че не е свързана правилно.
    На другия ден, петък сутрин, с отварянето съм в магазина. Така и така, имам проблем. Какво правим? - Звънят в сервиза, разказват за проблема. Оттам - печката не е свързана правилно. Питам - вие как разбрахте, че не е свързана, само по разговора по телефона?! Кога ще дойдете тогава да я свържете? - Еми записваме за другата седмица! А бе как другата седмица, дотогава аз без печка ли ще стоя, у вас ли ще се храня? -Еми те колегите са в отпуска, нищо не може да се направи. Добре, за всеки случай записвам час.
    Пак говоря с хората от магазина - така и така, нещо все пак не можем ли да измислим? -Еми ето тука, една визитка на един техник, той пак е към ЗОРА.
    На визитката на техника ЗОРА не пише. За сметка на това идва още на обяд. Проверява връзките и -ооо, чудо, те са наред. Оказва се обаче, че при въпросния модел печка включването на таймера е задължително условие за функционирането на фурната!!! Описано е в упътването в главата ИЗПОЛЗВАНЕ НА МЕХАНИЧНИЯ ТАЙМЕР. Изречението е последното в нея и гласи "Фурната няма да се включи, ако копчето на таймера е поставено в положение "0".
    Съответно техникът прибира 30 лв. (!!!) за свързването на печката (което аз съм направил!) и си отива.
    Аз съм сигурен, че и консултантите в магазина, да не говорим за отговорника на бялата техника в сервиза, са били наясно как работи тази фурна. Но друго си е "нашите" техници да си докарат някой лев отгоре от балъците, които не четат упътването от край до край ...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Готварска печка FINLUX и уловките на верига ЗОРА - предупреждение!

    Не разбрах къде е уловката? Някъде упоменато ли е, че монтажа е безплатен/включен в цената?

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #3

    Re:Готварска печка FINLUX и уловките на верига ЗОРА - предупреждение!

    Обикновено при покупка на нов уред , първо се чете упътването за употреба ! И после всичко останало , но ние българите все много знаем / не че не е вярно / , но ...... 30лв !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    74
    #4

    Re:Готварска печка FINLUX и уловките на верига ЗОРА - предупреждение!

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    но ...... 30лв !
    Просто е платил за незннието си Ти ако беше на мястото на техника какво щеше да направиш Пожелаваш му приятен ден и си тръгваш без пари изгубил времето си

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #5

    Re:Готварска печка FINLUX и уловките на верига ЗОРА - предупреждение!

    Цитат Първоначално публикувано от fishev
    Ти ако беше на мястото на техника какво щеше да направиш Пожелаваш му приятен ден и си тръгваш без пари изгубил времето си
    Напротив , прибирам му парите , но можеше да не са 30 лв , но това са подробности !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    50
    #6

    Re:Готварска печка FINLUX и уловките на верига ЗОРА - предупреждение!

    Вие какво, да не искате да ме убедите, че е правилно вместо да ми кажат да врътна едно копче, да ми пратят техник, който да ми вземе 30лв.?! Айде моля ви се.
    И не, не е въпроса в 30-те лева.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #7

    Re:Готварска печка FINLUX и уловките на верига ЗОРА - предупреждение!

    Нямам и най-малкото намерение да те убеждавам в нещо , но всеки труд се заплаща ! Може да не ти се вярва , но е така , а и ти сам си потърсил сервизен техник ! Нали не си мислиш , че той работи безплатно ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    50
    #8

    Re:Готварска печка FINLUX и уловките на верига ЗОРА - предупреждение!

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Нямам и най-малкото намерение да те убеждавам в нещо , но всеки труд се заплаща ! Може да не ти се вярва , но е така , а и ти сам си потърсил сервизен техник ! Нали не си мислиш , че той работи безплатно ?
    Ти прочете ли предишния ми пост?!

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #9

    Re:Готварска печка FINLUX и уловките на верига ЗОРА - предупреждение!

    Да ! И защо да ти казват нещо , което е написано в упътването за употреба ! Пратили са ти техник по твоя молба , за да ти покаже , срещу едни пари !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    50
    #10

    Re:Готварска печка FINLUX и уловките на верига ЗОРА - предупреждение!

    Ами например защото хората в магазина, с които разговарях, се наричат КОНСУЛТАНТИ. А консултантите трябва да ме консултират, не да ми пращат рекетьори.
    И не ми обяснявай, че схемата в случая не ти е ясна. Самите служители в магазина си признаха, че се случва често.
    Както и да е.
    Пуснах темата с идеята поне малко да им попреча на "бизнеса". На един човек да помогна, пак ще съм доволен.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #11

    Re:Готварска печка FINLUX и уловките на верига ЗОРА - предупреждение!

    Колега , нищо лично ! Знам , че е неприятно , но .... ! Начина им на работа е такъв ! И да схемата ми е ясна , но това не бива да те разсейва от сладките им приказки за дадена стока !
    Надявам се , че си помогнал на някого да не купува насляпо , а да си търси правата !

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Re:Готварска печка FINLUX и уловките на верига ЗОРА - предупреждение!

    Интересно... ако си беше купил печка GORENJE или AEG, дали щеше да е пак същото...?

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #13

    Re:Готварска печка FINLUX и уловките на верига ЗОРА - предупреждение!

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Интересно... ако си беше купил печка GORENJE или AEG, дали щеше да е пак същото...?
    Да, абсолютно същото е.
    Купих AEG 41016VH-WN преди 2 седмици - за да функционира фурната трябва да се настрои часа на електронния таймер
    Което си е описано ясно в книжката.

    bobyn, не виждам никакво основание в оплакванията ти от Зора и сервизната фирма. Напротив, браво на хората, че въпреки, че е сезон на отпуски са те обслужили експертно.
    Консултантите в магазина не са консултанти за да знаят наизуст упътванията на хиляди уреди. Те са за да консултират за неща, които не са написани в упътването. Въпрос на друга тема е дали го правят.
    Цената, която са ти взели е резонна - 15лв за идване, двойно поради това, че е спешно. Този техник трябва да вземе надница поне 50-ина лв този ден. С осигуровки и разходи за фирмата -бензин, амортизация, служебна техника станаха 75. Фирмата да печели още толкова от него - 150. Значи трябва да направи 5 адреса по 30лв на нечетящи на ден. Ако ти е скъпо - не се оплакваш, а се научаваш да четеш упътвания.
    В нашата държава всички обслужващи услуги са безумно евтини и неценящи хората, които ги извършват.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re:Готварска печка FINLUX и уловките на верига ЗОРА - предупреждение!

    За незнанието си и мързела да четеш инструкции или да провериш в нета , даже малко са ти взели.
    Аз като купувах фурната първо това питах - как се пуска.След два тел. разговора консултанта ми каза- първо часовника и тогава ще тръгне.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    50
    #15

    Re:Готварска печка FINLUX и уловките на верига ЗОРА - предупреждение!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    За незнанието си и мързела да четеш инструкции или да провериш в нета , даже малко са ти взели.
    Аз като купувах фурната първо това питах - как се пуска.След два тел. разговора консултанта ми каза- първо часовника и тогава ще тръгне.
    Значи когато ти се обадиш по телефона и ти кажат какво трябва да се направи, всичко е ОК.
    Когато аз се обадя и вместо да ми кажат, ми пращат техник - тогава аз съм глупав и мързелив?!
    Страшна логика, няма що.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. купувам готварска печка
    От tonivp във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 07-05-10, 07:28
  2. Избор на готварска печка
    От precious във форум Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 22-02-09, 15:23
  3. Готварска печка - 2-ра ръка
    От Dana във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-02-08, 14:20
  4. Готварска печка Zanussi
    От jimmy във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 07-03-07, 20:16
  5. Готварска печка до 400лв
    От skyman във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 10-12-06, 23:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе