Как мога да проверя отделни части на пералня Индезит iwb6103 (ел.мотора, програматора, захранването), тоест със замерване с мултицет ли, или как? Може би, задавам въпроса глупаво, но досега не съм се ''сблъсквал'' с проблеми на пералня и не знам кое работи по нея и кое не.
Ще ''върна лентата'' за да стане ясно какъв е случаят. Пералнята си служи вярно 4 години без грешка и за това времето си и дойде да се сменя и без това вече ми се искаше нещо ново. Та преди няколко дни, както си работеше започна да издава интересен звук, като виене, по различно от нормалното за четковият и мотор и въртеше сякаш очевидно се мъчи да върти, последва пускането на помпата, но започна помпа, спира, помпа, спира, напъна се да завърти пак и...край, спря. Останаха си светещите индикатори където си бяха и толкова, може да изпомпва, но каквато и програма да пуснеш не завърта. Отворих отзад, като се наведа, чувам само прищракване откъм блока на захранването мисля, там долу в ляво където влиза кабела, но не чувам никакъв звук от мотора, нито се опитва да завърти нито нищо. Това е предисторията. Ще продавам частите и сега и за това искам да разбера кое работи, кое не. Помпата ясно, че работи, както и ключалката, защото си заключва люка, но за другото не знам и за това се обръщам към вас за помощ за поред път.