Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By Karata
  • 1 Post By cheeseus

Съдомиялна AEG F 55340 VIO - някакви мнения?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #1

    Съдомиялна AEG F 55340 VIO или Gorenje GV 64161 - някакви мнения?

    Здравейте,

    Оглеждаме се за съдомиялна, като цената на тази AEG F 55340 VIO е максималното, което сме склонни да похарчим. Сравнявах в със следните други: HOTPOINT ARISTON ELTF 11M121 C EU, GORENJE GV 64161 и ELECTROLUX ESL5355LO.

    Hotpoint-ът отпадна заради това, че има само 2 температури. AEG-то и Electrolux-ът нямат половин програма -- дали ни е необходима, не знам, не сме имали съдомиялна досега. Аргументът против е, че въпреки че е половин зареждане, пак слагаш цяла таблетка. Electrolux-ът е от по-висок енергиен клас от AEG-то. Но мой приятел, който работи във веригата, препоръчва AEG-то, защото практически са една компания майка, в която AEG са по-високият клас уреди.

    Дотук изборът се свежда до AEG-то или Gorenje-то. Гледам, че AEG-то е модел от 2014 г., но интересното е, че никъде не намирам оценки от потребители -- нито в български, нито в чужди сайтове. За Gorenje-то също не намирам никакви отзиви. Моля за (експертен) коментар.
    Този пост е редактиран от cheeseus; 14-10-17 в 17:39.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #2

    Отговор: Съдомиялна AEG F 55340 VIO - някакви мнения?

    Аргумент в полза на Gorenje: най-горната скара за прибори - за мен уникално удобно нещо.


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 0.jpg‎ (134.2 KB, 2759 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (32.9 KB, 2870 Прегледи)
    cheeseus одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #3

    Отговор: Съдомиялна AEG F 55340 VIO или Gorenje GV 64161 - някакви мнения?

    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    Аргумент в полза на Gorenje: най-горната скара за прибори - за мен уникално удобно нещо.
    Трябва да отбележа, че и мен Gorenje-то ми харесва заради това, че от изброените горе само то е с три перки и три кошници. По-шумно е с три децибела (47 dB спрямо 44 dB на AEG-то), но едва ли разликата е кой знае колко осезаема.

    * Ще взема да променя заглавието на темата и да добавя Gorenje-то за сравнение.

    Доколкото разбирам, AEG-се правят в Германия, Италия и др. европейски страни. Четох за Gorenje, че искат до 5 години (от 2015) да изнесат производството си изцяло в Китай и Виетнам, не знам докъде са стигнали с този процес към настоящия момент, нито от коя година е конкретният модел Gorenje GV 64161. Чета все силно положителни отзиви за старите продукти на марката, но предполагам същото се отнася и за старите продукти на AEG.
    Този пост е редактиран от cheeseus; 14-10-17 в 17:43.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4

    Отговор: Съдомиялна AEG F 55340 VIO - някакви мнения?

    Старите продукти на Аег са забревени повече от 20 години.Сега Аег е премиум марка на Електролукс.Горение винаги са били бранд от нисък клас,клонящ към среден.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #5

    Отговор: Съдомиялна AEG F 55340 VIO - някакви мнения?

    Като гледам, AEG F 55340 превъзхожда GORENJE GV 64161 само по цена. Всичко друго му е по-зле. Между другото, имам точно този модел на GORENJE и за сега съм много доволен. Произведен е в Словения.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #6

    Отговор: Съдомиялна AEG F 55340 VIO - някакви мнения?

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Като гледам, AEG F 55340 превъзхожда GORENJE GV 64161 само по цена. Всичко друго му е по-зле. Между другото, имам точно този модел на GORENJE и за сега съм много доволен. Произведен е в Словения.
    Благодаря! А откога го имате и колко често го ползвате? Никакви случки ли не сте имал, които може да се класифицират като "проблем"?
    charliii одобрява това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #7

    Отговор: Съдомиялна AEG F 55340 VIO - някакви мнения?

    Имам я от началото на август. Пуска се през 2-3 дни. Проблеми никакви досега.

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #8

    Отговор: Съдомиялна AEG F 55340 VIO или Gorenje GV 64161 - някакви мнения?

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията
    Здравейте,

    Оглеждаме се за съдомиялна, като цената на тази AEG F 55340 VIO е максималното, което сме склонни да похарчим. Сравнявах в със следните други: HOTPOINT ARISTON ELTF 11M121 C EU, GORENJE GV 64161 и ELECTROLUX ESL5355LO.

    Hotpoint-ът отпадна заради това, че има само 2 температури. AEG-то и Electrolux-ът нямат половин програма -- дали ни е необходима, не знам, не сме имали съдомиялна досега. Аргументът против е, че въпреки че е половин зареждане, пак слагаш цяла таблетка. Electrolux-ът е от по-висок енергиен клас от AEG-то. Но мой приятел, който работи във веригата, препоръчва AEG-то, защото практически са една компания майка, в която AEG са по-високият клас уреди.

    Дотук изборът се свежда до AEG-то или Gorenje-то. Гледам, че AEG-то е модел от 2014 г., но интересното е, че никъде не намирам оценки от потребители -- нито в български, нито в чужди сайтове. За Gorenje-то също не намирам никакви отзиви. Моля за (експертен) коментар.
    Половин зареждане не мисля че ще ви е нужно. Моята го има, но не е описано в упътването как работи и не съм го ползвал. Пускате миалката като я напълните с мръсни съдове до горе. Така е най-икономично. Ако има храна по съдовете я махнете без използване на вода, а каквито остане миалката ще го измие.
    Горене правят по-скъпите си уреди в Словения, а по-евтините ребрабдират от Китай (поне хладилници).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнения за съдомиялна Zanussi
    От vlad_4o във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 20-04-15, 20:56
  2. Тежести някакви
    От assay във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 11-12-09, 23:24
  3. Мнения зя съдомиялна Елекролукс - ESF - 46710
    От curizo във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-09, 00:30
  4. Daikin ATYN - някакви мнения?
    От Naskoni във форум Климатици Daikin
    Отговори: 9
    Последно: 16-11-09, 17:25
  5. Motorola V525 - някакви мнения?
    От Kayso във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 05-04-04, 23:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе