Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree8Одобрявам

Тамат 500, мисия ремонт?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1

    Тамат 500, мисия ремонт?

    Такааа... ТАМАТ 500, скъсан маншон. Освен него уплътнителя на филтъра за мръсната вода също е напукан. Предполагам, че и останалите уплътнения са заминали, все пак е на над 25 год.
    Знаете ли дали се намират резервни части за тези перални, съответно да търся сервиз, или да се набутвам с новите микропроцесори боклуци. Пералнята се намира в София.
    Предварително благодаря на отзовалите се.
    Този пост е редактиран от wrathchild; 13-09-14 в 19:34.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: Тамат 500, мисия ремонт?

    Щом си в София има надежда! Тръгни по "Пиротска" от "женския пазар" към "Мария Луиза" и където видиш магазин за ел.материали и резервни части - питай! Включително и в безистените.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #3

    Отговор: Тамат 500, мисия ремонт?

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    или да се набутвам с новите микропроцесори боклуци.
    Силно изказване, предвид 25 годишния таралясник дето се мъчиш да възкресиш.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #4

    Отговор: Тамат 500, мисия ремонт?

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Силно изказване, предвид 25 годишния таралясник дето се мъчиш да възкресиш.
    На 25 год. таралясник му дреме на чугуна от некадърността на ония нещастници от ЧЕЗ. За това ще направя всичко по силите ми за да работи още. В противен случай трябва да се запася с платки, за стопените ел. мозъци на съвременните уреди.
    SPSt и grischa харесват това.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: Тамат 500, мисия ремонт?

    Що за странно мнение. Наистина ли си вярваш, че всички около теб са или с 25-годишни електроуреди или всяка година правят ремонт???
    Би следвало да си даваш сметка, че или подценяваш защитите на модерните уреди или надценяваш проблемите от ЧЕЗ...

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #6

    Отговор: Тамат 500, мисия ремонт?

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Що за странно мнение. Наистина ли си вярваш, че всички около теб са или с 25-годишни електроуреди или всяка година правят ремонт???
    Би следвало да си даваш сметка, че или подценяваш защитите на модерните уреди или надценяваш проблемите от ЧЕЗ...
    КОД, за какви защити може да се говори в уред струващ 300 - 500 лв? Айде ако имаш пари и купиш нещо за 1500 - 2000 лв. може някой нещо да е налепил, но за 300 - 500 лв... ще ме извиняваш. Добре знаеш, че в БГ ако нещо струва 100 лв в магазина, то реалната му цена е не повече от 50 лв. Аз спирам до тук. Всеки сам да си прави изводите.
    Относно проблемите с тока, стига ми воя на перки от UPS-ите в малките часове на деня. Ще попиташ какво казват другарите от ЧЕЗ на сутринта, цитирам по памет "обадете ни се когато имате проблем". Прекрасно, но през нощта на 0700 слушам музика. Отделно са т.нар. токови удари през деня, ей така за разкош, без връзка със сезон, метеорологични условия, часови пояс, празник - делник... Сигурно се питаш в кой квартал живея, ще ти кажа, живея в Младост, една от спалните на София.
    Причината за страха ми от новата техника, е че в района, в който живея някога имаше полета с магарешки тръни. Сега там има китайски стени от новопостроени жилищни блокове, магазини, офиси и т.н., но няма НИТО ЕДИН НОВОПОСТРОЕН ТРАФОПОСТ! Айде кажи ми как се храни цялата тая сган? Всички са се накичили на трафа от времето на Бай Тошо. Е как да няма проблеми с тока? На този фон безкрайно мило ми звучат воплите на ЧЕЗ и другите бандити, как видиш ли трябва спешно да поскъпне тока, щото нямало как да инвестират в "подобряване качеството на услугите". Толкова години тока поскъпва и те "инвестираха", че се чудя как не се умориха от толкова "подобрения".

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Отговор: Тамат 500, мисия ремонт?

    Аз също съм в Младост и потвърждавам - тока спира по 2-3 пъти всекидневно! Така е вече десетина дни.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8

    Отговор: Тамат 500, мисия ремонт?

    Все пак, в спора не броим прекъсванията на тока, а дефектирането на нови уреди, вследствие лошата услуга. Всички в Младост сте със скъпи филтриращи UPS - и и захранвате домакинската техника със стабилизираното им напрежение или всяка година ремонтирате бялата и черна техника?

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #9

    Отговор: Тамат 500, мисия ремонт?

    КОД - не мисля, да споря с никого за нищо. Моето виждане е такова, твоето мнение е различно, няма проблем, твое право.

    Не ми трябват UPS за битовата техника, при мен нещата са прости.
    Печка Горение, най-простата от простите, да казвам ли защо? Пета година работи без грижа, но НЯМА грам електроника в нея, чугунени котлони и два най-обикновени нагревателя, ЧЕЗ нямат власт над нея.
    Хладилник Либхер, най-простият от простите, и той тогава купен. Твърдят, че е без грам електронен мозък, но пък е с компресор ACC за който, хм.... не съм сигурен къде е произведен. От как е купен го вардя с ей това. Честичко го чувам да писука...
    Пералнята е ясна - 100 кг чугун, ЧЕЗ изпадат в амок с нея!
    Телевизора и радиото са в защитен разклонител, който от своя страна в сърдж и така...
    Компа в UPS, а той от своя страна в сърдж.

    Просто си живея в София, столица на България, държава член на ЕС. А щях да забравя, ЧЕЗ инвестира в подръжката на мрежата! Само да вдигнат цената на тока и мятам всички протектори през балкона, нали, ама на дали...

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Отговор: Тамат 500, мисия ремонт?

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Все пак, в спора не броим прекъсванията на тока, а дефектирането на нови уреди, вследствие лошата услуга. Всички в Младост сте със скъпи филтриращи UPS - и и захранвате домакинската техника със стабилизираното им напрежение или всяка година ремонтирате бялата и черна техника?
    Спор няма! Ако се позамислиш, може би и ти ще стигнеш до извода, че от както в битовата техника има "китайска вълна" качеството рязко падна. Уредите се правят така, че до петата година да започнат дефектите. И това е по две причини:
    1. Некачествени материали (в електрониката - електролитни кондензатори)
    2. За да стане поддръжката по-скъпа и да си купиш нов уред.
    Качеството, с което се правеха нещата преди десетина-петнадесет години вече не е изгодно!
    wrathchild и SPSt харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #11

    Отговор: Тамат 500, мисия ремонт?

    Вземи си една нова пералня с гаранция от поне 3 години. Само от спестената вода и ток през гаранцията ще си я избил. Старите перални перат и плакнат с много вода, съответно хабят и доста повече ток.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Отговор: Тамат 500, мисия ремонт?

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Вземи си една нова пералня с гаранция от поне 3 години. Само от спестената вода и ток през гаранцията ще си я избил. Старите перални перат и плакнат с много вода, съответно хабят и доста повече ток.
    Това с водата и тока (че новите перални са по-икономични номинално) е вярно, но дали ще си избиеш покупката на нова пералня на всеки 3-4 години зависи от режима на ползването. Докато децата са малки, пералнята се ползва всеки ден. Като поотраснат, броя на пранетата се свежда до 2-3 пъти седмично. Много често един ремонт на стара техника, доказала надежността си през годините е много по-евтино от купуването на нова (което си е купуване на котка в чувал). Личния ми опит го е доказал, а поддържам техниката на два апартамента.
    wrathchild одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #13

    Отговор: Тамат 500, мисия ремонт?

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Вземи си една нова пералня с гаранция от поне 3 години. Само от спестената вода и ток през гаранцията ще си я избил. Старите перални перат и плакнат с много вода, съответно хабят и доста повече ток.
    В краен случай, това е варианта, а той е както всички знаем се нарича Горение. Ходих в технотата, око да види, ръка да пипне и ми направиха добро впечатление някои модели на Деу и Зануси. Изглеждаха прилично за цената си, но пък горението си е с 3 год. Сглобката е майтап като на всички други, но 3 год. са си фактор. Иначе реклами на кило, Гнусмас правили И перални, о УЖАС! На тези трябва със закон да им забранят да произвеждат всичко без матрици за дисплеи и компютърна памет. Електролукс в по-доспъпните модели набутали филтъра за мръсната вода на майната си. Мерлони - абсолютни буфосинхронисти. Канди/Беко/Бош - турци. Нео - някъде в устието на Меконг, мей би... Панасоник и те да не видят нещо, макар че изглеждат прилично. ЛГ - прилични, но скъпи, пък и с тези инвертори... Та като теглих чертата, Горение - 3 год и евентуално Зануси, Деу... Сега гледам в нета, че има Тека с 3 год, но ме съмнява такава скъпа марка на толкова ниска цена. Ще видя в Денсито, там преди години вкарваха много прилични полски сглобки. Та така, ако не намеря части и сервиз, ще ползУвам още малко Тамата и ще я сменя с някаква нова измислица, направена от капачки за буркани.

    Относно водата, честно казано не искам да задълбавам, но приказката, че пералня ще изпере с една пикня вода (извинете ме за сравнението) ... нека си остане в отдел маркетинг. Не е проблема в пералнята, а в състава на праховете. Ако переш с малко вода твърде вероятно е да станеш пациент на дерматолозите, то вярно, че вече хората мутирахме и разните химикали не ни действат чак толкова, но няма гаранция. Правилото, че прането иска вода не се е променило, законите на физиката и химията си остават, въпреки напъните на отдел маркетинг и продажби.


    Колегата Lupus е абсолютно прав. Като старата техника вече няма и няма да има. Ако ще сега да купиш и бленуваните от мнозина Милета, няма гаранция, че и те ще работят 10 - 15 години. Просто бизнес, за това се купува най-евтиното с най-дълга гаранция. Всичко друго е лаф да падне.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #14

    Отговор: Тамат 500, мисия ремонт?

    От 15-тина години в къщи използваме Горенье, без никаква електроника, с казан и барабан от инокс. За това време съм сменил 2 амортисьора и веднъж лагерите /щото имах резервни /. Пералнята е отлична. Скоро гледах из нет-а моделите на новите Гореньета и видях, че само 2- та им най-скъпи модела 1000+ лева за с казани от инокс. Ако вземаш нова поинтересувай се и къде са лагерите, че ако за смяна трябва да цепиш казан, става весело. Напълно си прав, че на една пералня не и трябва никаква електроника и ако някой ме убеди в предимствата на инверторен мотор на пералня, пред обикновен, ще го почерпя.
    wrathchild и zxc0 харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #15

    Отговор: Тамат 500, мисия ремонт?

    2008г.купих за едно хотелско перално 4бр. Кьортинг/бюджета беше ситен/,това е марка произвеждана от Горение за Германия и доскоро се внасяше у нас.Та тези пералнички изкараха 5 г. без сериозни проблеми-някой друг клапан,магнитна ключалка и 1 платка,като всяка пералня переше средно по 4-5 пъти на денонощие.Даже една пере и досега ама си личи че душичката и е към края.
    wrathchild одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Тамат 500 не тръгва!
    От wrathchild във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 07-11-10, 20:18
  2. Търся врата за пералня ТАМАТ 500...
    От blankcat във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 21-02-10, 17:02
  3. ТАМАТ 500 -ел. схема
    От nikberk във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 03-07-08, 14:16
  4. ТАМАТ 500
    От nikberk във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 24-09-07, 10:45
  5. Проблем с мисия на Max Payne1
    От fred във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 21-11-03, 11:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе