Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 47
Like Tree19Одобрявам

Най-икономичен режим на бойлер?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #16

    Отговор: Най-икономичен режим на бойлер?

    той си има гаранция бойлера .. след 5та година като дефектира го хвърлям и си вземам нов

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #17

    Отговор: Най-икономичен режим на бойлер?

    Цитат Първоначално публикувано от DarkSide Виж публикацията
    Добре де, аз да ви питам нещо - анодната защита, която пази водосъдържателя от натрупване на котлен камък работи само, когато е под напрежение - т.е. бойлера е включен.

    А вие като прекъсвате захранването с таймер към бойлера, не означава ли, че си прецаквате бойлера по този начин с идеята да пестите от ток? TEST
    Анодната защита няма нищо общо със захранването на бойлера, тя е галванична двойка от два различни метала потопени в електролит (вода). При такива двойки винаги се разрушава по-активният метал - анода, а катода (балона на бойлера) се запазва.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #18

    Отговор: Най-икономичен режим на бойлер?

    Цитат Първоначално публикувано от grischa Виж публикацията
    Анодната защита няма нищо общо със захранването на бойлера, тя е галванична двойка от два различни метала потопени в електролит (вода). При такива двойки винаги се разрушава по-активният метал - анода, а катода (балона на бойлера) се запазва.
    "Анодната защита се осъществява посредством пасивиране на металната повърхност чрез анодна поляризация с външен източник на постоянен ток. Потенциалът на защитаваното съоръжение се измества и поддържа в областта на пасивно състояние, където скоростта на разтваряне на метала е значително по-ниска от скоростта на самопроизволна корозия."

    За да се осъществи процеса, т.е. защитата, трябва върху катода или електрода да е приложено напрежение с минимален ток. Та в тоя ред на мисли, оставаш бойлера незащитен в момента в който го изключиш с цел да пестиш.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #19

    Отговор: Най-икономичен режим на бойлер?

    Моят "Елдом" няма такива екстри, защитата си е изцяло пасивна.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #20

    Отговор: Най-икономичен режим на бойлер?

    Цитат Първоначално публикувано от grischa Виж публикацията
    Моят "Елдом" няма такива екстри, защитата си е изцяло пасивна.
    Това уточнение е полезно. Аз говоря за анодна защита, която има тестер.

    Скоро мислих над това, дали е добра идея да спирам бойлера през контактор със седмично реле за време и се светнах, че трябва да направо това с интервенция в ел. частта на болейра като трябва да оставя захранването на защитата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    16
    #21

    Отговор: Най-икономичен режим на бойлер?

    За да работи нормално анодния протектор на бойлера при двужилен проводник е необходимо нулата да не се прекъсва никъде от шината до корпуса на бойлера.Т.е. при прекъсване от какъвто и тип прекъсвач на двойката проводници захранващи ел. нагревателя-корпуса на бойлера трябва да е постоянно "занулен".Ефективната работа на анодния протектор зависи от електрическата проводимост на водата-/химичен състав,температура и др./.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #22

    Отговор: Най-икономичен режим на бойлер?

    моя таймер прекъсва само фазата .. сега мога да спя спокойно без да го мисля бойлера че преди това се бях загрижил за него ,все пак цели 120 лв съм дал за него ( жена ми работи в Теси та е с намаление )

  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #23

    Отговор: Най-икономичен режим на бойлер?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    моя таймер прекъсва само фазата .. сега мога да спя спокойно без да го мисля бойлера че преди това се бях загрижил за него ,все пак цели 120 лв съм дал за него ( жена ми работи в Теси та е с намаление )
    Е-е-е - ти хем с намаление, хем искаш да е вечен :D

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #24

    Отговор: Най-икономичен режим на бойлер?

    а ,вечен .. по горе писах че бойлер не ремонтирам ,той така или иначе е проектиран да си изкара гаранцията след което се пробива съдържателя и следващия

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #25

    Отговор: Най-икономичен режим на бойлер?

    Гаранцията на моя бойлер изтече март'2012г. Десетгодишна. Все още си е в цветущо здраве. Нищо не е сменяно по него. Преди този бойлер и аз сменях често бойлери по 120 лв. парчето. Тъкмо им изтече гаранцията и се спукат.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #26

    Отговор: Най-икономичен режим на бойлер?

    е колко често ,тя гаранцията е 5г

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #27

    Отговор: Най-икономичен режим на бойлер?

    за мен бойлер=ariston
    mirandi одобрява това.

  16. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #28

    Отговор: Най-икономичен режим на бойлер?

    Преди година и половина бях на същата дилема. Бойлера е едно от нещата за мен, при които компромис с финансите не трябва. Първо защото това е бомба със закъснител във всеки дом и второ, защото това е нещото, което консумира доста електричество и заема не малка част от потреблението, оттам и сметката с разходи за електроенергия. Виждам, че колегите са намерили много добри и ефикасни решения с таймери. Ако това не Ви се прави, или поради една, или друга причина не можете заради инсталацията, или други фактори, то е добре да си вземете бойлер с програматор. Има добри предложения. Взех един (не знам дали мога да спомена марка и модел) български, който е предназначен за износ. Има дисплей, седмичен, дневен, ежедневен таймер, както и опция за програмиране само на нощна тарифа (аз направих така). Цената е около 300 лв. и има анодна защита. Заданието е бойлера да е включен от 23:00 - 06:00, за да може ако има прекъсване на електричеството след 23:00, и се възстанови до 04:00 да има топла вода. Бойлера има и вградена батерия, за да си помни заданията при отпадане на напрежението.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #29

    Отговор: Най-икономичен режим на бойлер?

    мда де ама такъв таймер външен е 20 лв .. при това има още повече опции .. и ако дефектира просто се сменя а тоя на бойлера ще е златен

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    74
    #30

    Отговор: Най-икономичен режим на бойлер?

    Колеги препоръчайте какъв таймер да си взема за бойлера , че доста често взех да забравям вечер да го пусна и жената мрънка сътрин като няма топла вода.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Режим Он-оф при -10*
    От stalker 75 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 04-03-12, 12:50
  2. Режим 8°/10° на NE-12LKE
    От mitko414 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 12
    Последно: 10-02-12, 07:28
  3. iHeater - икономичен инфрачервен отоплител - дали е истина?
    От niki72 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 9
    Последно: 12-08-11, 00:02
  4. Икономичен режим на работа при Midea
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 25-07-07, 18:42
  5. Препоръчайте ми добър, малък и икономичен климатик до 400 лв.
    От detelink във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 23-08-06, 15:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе