Резултати от 1 до 10 от общо 10

Икономичен режим на работа при Midea

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #1

    Икономичен режим на работа при Midea

    Имам въпрос-някой знае ли за какво служи икономичния режим на работа на климатик-сплит Midea MSG 12 HR?И въобще-кой е най-добрия режим за този климатик относно икономията на ток?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #2

    Re: Режим на работа на Midea

    Иконмичен в режим охлаждане примерно при зададени 22градуса след час става 23 след още един става 24 и след 6 часа работа с вдигане на температурата изключва и на 7дмия час включва в първоначалното състояние и пак повтаря цикъла.В отопление градусите спадат. Всъщтност това е режим сън но незнам защо тук са решили да го напишат икономик.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #3

    Re: Режим на работа на Midea

    Благодаря.А има ли значение за консумацията на ток степента на работа на вентилатора,т.е. на най-ниската степен работи най-икономично ,или няма значение?

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #4

    Re: Режим на работа на Midea

    На автоматичен режим е най добре да се ползва климатика променя вентилацията според температурата която гони и е най комфортно така.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Режим на работа на Midea

    На най висока степен на вентилатора е най икономично. НЕ Е при автоматичен вентилатор. Друг е въпроса, че тогава е по шумно. Най ниската степен не е за предпочитане. Тя е за през нощта.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #6

    Re: Режим на работа на Midea

    А нормално ли е да се образува конденз по тръбния път?Въпреки изолацията забелязах влага по външната част на тръбите.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #7

    Re: Режим на работа на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    На най висока степен на вентилатора е най икономично. НЕ Е при автоматичен вентилатор. Друг е въпроса, че тогава е по шумно. Най ниската степен не е за предпочитане. Тя е за през нощта.
    Колега,защо най-ниската степен не е за предпочитане?Най-често съм го пускал на най-носката степен-било ми е най-комфортно,има ли защо да се притеснявам?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Режим на работа на Midea

    Ами на най нискатра степен клиамитка работи неефективно. Да кажем, че по спецификация климатика ти има COP 4. При ниска степен на вентилатора ще е да кажем 3, може и по малко. Зависи си от конкретния климатик. Ако не си учил термодинамика и топлообмен неможе да се обясни защо е така. Просто трябва кондензатора на климатика да се охлади колко се може повече, а изпаритела да се стопли повече. Топлообмена е най ефективен при висока скорот на въздушния поток. От това следва, че когато външното тяло е по голямо(по голяма топлообменна площ), климатика има по голяма ефктивност, както и топли до по ниски температури.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #9

    Re: Режим на работа на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ами на най нискатра степен клиамитка работи неефективно. Да кажем, че по спецификация климатика ти има COP 4. При ниска степен на вентилатора ще е да кажем 3, може и по малко. Зависи си от конкретния климатик. Ако не си учил термодинамика и топлообмен неможе да се обясни защо е така. Просто трябва кондензатора на климатика да се охлади колко се може повече, а изпаритела да се стопли повече. Топлообмена е най ефективен при висока скорот на въздушния поток. От това следва, че когато външното тяло е по голямо(по голяма топлообменна площ), климатика има по голяма ефктивност, както и топли до по ниски температури.
    Благодаря,отново! Наистина не съм изучавал термодинамика и топлообмен,тези дисциплини са ми чужди,дори с физиката не съм добре...Климатика ми конкретно е сплит(не инверторен) Midea MSG 12 HR. Има три степени на вентилация - най-ниска,средна и висока.Отделно има автоматичен режим.Сега за охлаждане вече ще използувам най-малко средната степен или най-високата,според препоръките,колега!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    26
    #10

    Re: Режим на работа на Midea

    Аз моя климатик го слагам на 25 градуса на медиум (средна степен) и за 20 мин някъде достига като се има предвид ,че имам изолация и ал.дограма и след това се включва и изключва пред 5 мин и по този начин пести ток Според мен така е най-икономично,а този режим еconomic в ръководството пише,че всъщност това е Sleep режима

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кой режим на работа е по- добър ?
    От rumen59 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 31-07-20, 18:34
  2. Най-икономичен режим на бойлер?
    От zaho_cool във форум Бяла техника
    Отговори: 46
    Последно: 03-06-15, 07:56
  3. режим на работа
    От branko във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 25-01-12, 19:43
  4. Daikin FTX50GV - режим на работа ?
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 30
    Последно: 23-11-11, 19:50
  5. Тих режим на работа
    От Tzetzy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 30
    Последно: 19-11-11, 14:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе