Резултати от 1 до 11 от общо 11

Пералня Siemens Siwamat WXL 1643: шумно изпомпване, проблем с центрофуга

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    10
    #1

    Пералня Siemens Siwamat WXL 1643: шумно изпомпване, проблем с центрофуга

    Здравейте,
    Преди 2 години закупих от Сорти въпросната пералня, втора употреба. Поради ред причини пералнята започнах да ползвам активно пералнята след едногодишната гаранция - голяма грешка. Още след 3-тото пране моторът падна от барабана , отворих я и видях, че въобще ги няма винтовете, с които се задържа . Намерих си, сложих ги и от тогава си знам, че Сорти са мърлячи ! Оставих всякаква надежда, че преди да бъде продадена, пералнята е сервизирана, с правилна профилактика на лагери, амортисьори и т.н. Не след дълго почнаха проблемите, карам подред и най-учтиво ви моля за мнение, и най-вече - препоръка:
    1. Много шумно изпомпва. Когато има вода в барабана е поносимо, но когато свърши ( в края на центрофугата ) е мъка. Измерих с приложение на телефона: колкото и да не е точно, 88 децибела си е цифра . Пак разглабях, свалих я помпата, нямаше боклуци по оста, но последната има луфт от някъде 1mm. Предполагам, че от там е проблемът и оправията е нова. Ако е така - от къде и каква марка да търся?
    2. Вчера, след програмата, прането беше мокро. Видях, че центрофугата не може да се развърти добре. Започва да върти, но със скоростта на нормално пране. Ако е празна или с ръчно изцедени дрехи преди това ( или напълно сухи ) - тръгва без проблем. Пак я разглобих: нищо не ми направи впечатление, освен мръсотия по ремъка. Не знам как да я опиша, според мен си в нормите. Ако отида и си пипна алтернаторния ремък на колата, без да имам теч, пак ще толкова мръсен. Почистих го само с парцал с вода, пипнах всички връзки на мотора, нивелирах малко по-добре, пуснах нова пералня и работи добре. Не знам, обаче, докога ще изкара .

    Голяма разправия е тази пералня. На нея се уча, тъй че каквото направя. От друга страна, работи и пере добре: бързи обороти ( не ги ползвам ), бързи програми, опции като малко измачкване и голям капацитет. Моторът работи много тихо и плавно, като е добре нивелирана вибрациите по време на центрофуга са минимални. Според мен си заслужава усилията по нея.

    Благодаря ви за вниманието и предварително - за мненията.

    Хубав ден,
    Виктор

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #2

    Отговор: Пералня Siemens Siwamat WXL 1643: шумно изпомпване, проблем с центрофуга

    По точка 1 при мен маркучите бяха почти запушени с неразтворил се прах. След почистването на всички маркучи пералнята стана доста по-тиха.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #3

    Отговор: Пералня Siemens Siwamat WXL 1643: шумно изпомпване, проблем с центрофуга

    По точка 2, пералните имат защита за дисбаланс(незнам дали правилно се изразявам) при центрофуга и ако има смесени дрехи някакви тежки(такива които поемат много вода) и леки е възможно да се е включила тази защита.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    10
    #4

    Отговор: Пералня Siemens Siwamat WXL 1643: шумно изпомпване, проблем с центрофуга

    Здравейте,
    Благодаря ви за отговорите.

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    По точка 1 при мен маркучите бяха почти запушени с неразтворил се прах. След почистването на всички маркучи пералнята стана доста по-тиха.
    Когато свалях помпата, маркучите ми се видяха ок, но не съм се сетил специално да гледам затова. Пералнята е внос от Германия, там водата е много твърда и няма да се изненадам, ако и при мен има прах. За справка: става дума за маркучите на помпата, а не - от пералнята към канала, нали?


    По точка 2:
    Цитат Първоначално публикувано от shogo Виж публикацията
    По точка 2, пералните имат защита за дисбаланс(незнам дали правилно се изразявам) при центрофуга и ако има смесени дрехи някакви тежки(такива които поемат много вода) и леки е възможно да се е включила тази защита.
    Когато се появи този проблем имаше 1 малка памучна дреха, 1 долнище на анцуг от синтетика и хавлиено горнище. Когато са мокри, първите 2 са много леки, а хавлиеното горнище - значително по-тежко. Може и това да е проблемът , защото, след ръчно изстискване, си тръгна ок и ги доизцеди. Следващите 2 пранета, пак добре напълнени с памучно пране, бяха ок . Въпрос: ако тази защита се е задействала, няма ли да ми изпише някаква грешка на дисплея или да прекъсне посредата?

    Хубав ден,
    Виктор
    Този пост е редактиран от Putzmeister; 24-02-15 в 13:29.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #5

    Отговор: Пералня Siemens Siwamat WXL 1643: шумно изпомпване, проблем с центрофуга

    Да, явно това е бил проблемът. Не, не дава грешка, просто не ги центруфугира. Правил съм тест на подобен сименс с възглавници - переш с една възглавница - няма центрофуга, переш с две - балансират се и всичко е ок.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #6

    Отговор: Пералня Siemens Siwamat WXL 1643: шумно изпомпване, проблем с центрофуга

    При моята пералня защитата действа така, че като почне да удря яко от дисбаланса пералнята намаля оборотите и връща 2 мин назад програмата, размесва малко дрехите и пак опитва колкото трябва пъти докато успее да ги извърти на центрофуга.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    10
    #7

    Отговор: Пералня Siemens Siwamat WXL 1643: шумно изпомпване, проблем с центрофуга

    Цитат Първоначално публикувано от shogo Виж публикацията
    Да, явно това е бил проблемът. Не, не дава грешка, просто не ги центруфугира. Правил съм тест на подобен сименс с възглавници - переш с една възглавница - няма центрофуга, переш с две - балансират се и всичко е ок.
    Дано си прав. Полезна информация, ще я имам предвид и занапред.

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    При моята пералня защитата действа така, че като почне да удря яко от дисбаланса пералнята намаля оборотите и връща 2 мин назад програмата, размесва малко дрехите и пак опитва колкото трябва пъти докато успее да ги извърти на центрофуга.
    Така трябва да са всички - да се опитат малко повече да завъртят.

    А ако някой от амортисьорите заминава, възможно ли е по-често да не и излиза проверката за баланс и следователно - да е по-често мокро прането? Или като изпусне някой не тръгва въобще? Защото при мен, като я натоваря добре, като почне центрофугата, при определен диапазон от обороти, барабанът се мести значително повече и има чукане. Последното е наяве не при всяко пране.

    А относно помпата: има ли смисъл да купувам някаква нова, но със съмнителен произход, или да карам така докато спре да изпомпва?

    Благодаря ви, отново.

    Хубава вечер.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #8

    Отговор: Пералня Siemens Siwamat WXL 1643: шумно изпомпване, проблем с центрофуга

    Проблема ти не е в системата за изключване на центрофугата при вибрации, ако въобще твоята има такава.
    Защо ти хрумва, че това може да е проблема.Ако пералнята ти въобще не се развърта до високи обороти - как тази система ще изключи след като центрофугата въобще не е била включвана? Как така следствието изпреварва причината?
    Пишеш че при ръчно изстискани дрехи центрофугата тръгва.Ръчно изстисквани означава мокри, а различните тъкани поемат различно кол.вода.Тогава отново би трябвало да изключи по твоята логика.
    Проблема по-скоро е че не се изпомпва водата и това не позволява превключването на високи обороти, а когато си поставил изстисканите или пък сухи дрехи центрофугата тръгва, защото пресостата не отчита наличие на вода.
    Почисти всички маркучи, особено щателно тънките, извади и топката и провери около нея да няма събрани мръсотии.
    Това е което можеш да направиш без намеса на сервиз. Помпата е добре да се смени след като има луфт.
    Пускни си търсене за помпа на пералня и виж снимките, предполагам твоята е от 15-20лв.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    10
    #9

    Отговор: Пералня Siemens Siwamat WXL 1643: шумно изпомпване, проблем с центрофуга

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Проблема ти не е в системата за изключване на центрофугата при вибрации, ако въобще твоята има такава.
    Защо ти хрумва, че това може да е проблема.Ако пералнята ти въобще не се развърта до високи обороти - как тази система ще изключи след като центрофугата въобще не е била включвана? Как така следствието изпреварва причината?
    Пишеш че при ръчно изстискани дрехи центрофугата тръгва.Ръчно изстисквани означава мокри, а различните тъкани поемат различно кол.вода.Тогава отново би трябвало да изключи по твоята логика.
    Проблема по-скоро е че не се изпомпва водата и това не позволява превключването на високи обороти, а когато си поставил изстисканите или пък сухи дрехи центрофугата тръгва, защото пресостата не отчита наличие на вода.
    Почисти всички маркучи, особено щателно тънките, извади и топката и провери около нея да няма събрани мръсотии.
    Това е което можеш да направиш без намеса на сервиз. Помпата е добре да се смени след като има луфт.
    Пускни си търсене за помпа на пералня и виж снимките, предполагам твоята е от 15-20лв.
    За първи път тук чух, че пералня може да има така защита . При пробата с ръчно изстискани дрехи, разликата в теглото между отделните парцали в пералнята се намалява, та ако има защита, в този случай, разликата в теглата е по-малка. Когато проблемът е наличен, центрофугата тръгва на бавни обороти: маалко по-високи от тези на нормалното пране. Върти така 10 сек, спира за 1 сек и пак почва. И така, докато й свърши времето. Демек: ако има такава защита, възможно ли тя да сработи преди да са станали оборотите сериозни?

    Ще ги проверя маркучите. Засега изпомпва добре, защото по шума се разбира много добре дали има вода около помпата или не. Например, когато центрофугата сработи, в началото, когато излиза доста вода от дрехите, помпата почти не се чува, а после - почва едно дрънчене от нея. Имам възможност да направя бързо клипче и да го кача тук, ако смятате, че ще помогне и има нужда. И последно: последните 2 пранета, добре натоварена, със сравнително еднородно по материя пране, бяха ок.

    Има ли фирма, от която да знам, че продават качествени помпи?

    Благодаря ви за вниманието.

    Хубав ден,
    Виктор

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #10

    Отговор: Пералня Siemens Siwamat WXL 1643: шумно изпомпване, проблем с центрофуга

    А, защо тогава следващите две изпирания са нямали проблем? Или помпата работи 2 пъти и после 1 път не работи. Центрофугата тръгва бавно и постепенно увеличава оборотите, нормално е от една страна като има нещо тежко, а от другата няма да сработи защитата. 99% съм сигурен, че в това е проблема. Отделно това, пералнята може и да има други проблеми, но това е друга бира.

    По спомени при незпомпване на водата този тип перални дават грешка F18.
    Този пост е редактиран от shogo; 25-02-15 в 15:22.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    10
    #11

    Отговор: Пералня Siemens Siwamat WXL 1643: шумно изпомпване, проблем с центрофуга

    Здравейте,
    Малко актуална информация: пере и центрофугира по книга. Явно наистина съм ударил защита за такава.
    Благодаря ви и хубав ден,
    Виктор

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пералня Siemens StarCollection 1200
    От porko във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 09-06-10, 19:36
  2. Пералня със сушилня Ariston AMD * 129 EU - Силни вибрации при центрофуга
    От debio4ko във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 14
    Последно: 19-12-08, 11:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 08-08-08, 09:36
  4. Пералня Electrolux - тракане при центрофуга
    От anjor във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 22-07-08, 19:57
  5. Пералня втора употреба Bosch, Miele, Siemens откъде ?
    От Jorka във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 05-06-07, 17:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе