Резултати от 1 до 4 от общо 4

Бързонагряващ чугунен котлон с вградена защита – как функционира?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    83
    #1

    Бързонагряващ чугунен котлон с вградена защита – как функционира?

    Здравейте,

    Преди 2-седмици си купихме Българска мини готварска печка(ще пропусна марката) с два чугунени котлони малък 1000W и голям 2000W с червена точка в средата(води се бързонагряващ).
    До сега сме ползвали последните 20-години Раховец 01, и се надявахме новата печка да е подобрена версия на старата.
    Но още при първо включване на големия котлон се видя че има някакъв проблем с него.
    При Раховеца големия котлон бе с мощност 1250W и при него водата завираше значително по бързо от колкото при котлона на новата печка с мощност 2000W. Имам едно мобилно електромерче, което се включва в контакта и съответно в него се включва уреда(в случая печката). Електромера показа моментна мощност от около 800W, и аз взех да се чудя къде отидоха другите 1200W. При прищракване на 7-позиционния ключ видях че мощността съответства на позиция 4, както и ръководството на печката, видях че на позиция 4 моментната мощност е около замерената.
    Преместих тенджерата на малкия котлон, там си завря без проблеми(той също е със 7-степен ключ) и спрях големия котлон. През това време големия котлон по истина и го включих пак и видях, че моментната му мощност бе около 1900W. Бях прочел в ръководството, че има защита от прегряване, при условие че котлона остане дълго време без товар(съд отгоре).
    На другия ден сутринта напълних една тенджера с двойно дъно с диаметър близък до този на големия котлон с 2 литра питейна вода с температура 20°С, и включих котлона в началото мощността бе в границите 1850-1950W до 6-тата минута, след това се включи въпросната защита и мощността падна пак на около 800W – за това време водата успя да достигне до 72°С. Чаках още 10-на минути докато водата достигна до около 88°С и се отказах от повече тестове.
    На другата сутрин печката в сервиз на производителя в Пловдив, след обяд ми звъннат готова и да си я вземам. Минавам след обяд да я взема. Казват ми че имало някакъв проблем със защита която била вградена в плочата, и съответно са ми сложили нова плоча. Казах си просто късмет за проблемна бройка. Питам ги тествана ли новата плоча. Отговор да, вече всичко било на ред.
    Прибирам се вкъщи качвам печката, и повтарям теста. Резултата 1-минута повече работа от предишната плоча преди включване на защитата – и съответно пак няма завиране на водата.
    На другата сутрин пак в сервиза, от там почва едно чудене ама при нас всичко работеше, ние я тествахме. Накрая не се разбра коя точно плоча са тествали. След обяд ми звънят пак ако можела да остане още едни ден при тях, че вече тествали още три нови плочи и те се държали като предишните две. Казах да се обадят когато е готова. На другия ден ми звъннаха и ми казаха че са монтирали „Немска“ плоча(каквото и да означава) и печката е готова. Минах и я взех. Прибрах се съответно пак тест. Немската плоча има по голяма мощност около 2200W с ней същото количество вода завиря за около 7 –минути, като повря около 5-минути се включи и нейната защита, моментната мощност падна на около 1100W. Водата продължаваше да ври долях още половин литър съответно водата по истина и след малко защита изключи за около 4-минути, после пак сработи.
    Въпроса ми това нормална работа ли на Бързонагряващ чугунен котлон или пак да им я връщам? Вече ще стане трети път.
    Ако приемем това за нормална работа излиза че стария раховец е имал по мощен котлон въпреки обявената мощност от 2000W/ 2200W?
    Между другото в сервиза всеки ден се увеличаваше бройката на подобни печки с чугунени котлони.

    Благодаря предварително на отзовалите се!

    Поздрави!

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: Бързонагряващ чугунен котлон с вградена защита – как функционира?

    А самата защита как е изпълнена?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    83
    #3

    Отговор: Бързонагряващ чугунен котлон с вградена защита – как функционира?

    Здравейте,
    Не мога да отговоря. От сервиза ми казаха че е вградена в плочата, предпогам биметална?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #4

    Отговор: Бързонагряващ чугунен котлон с вградена защита – как функционира?


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с пералня Whirlpool FL5105 - чекмеджето за прах не функционира
    От stn във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 05-06-13, 17:24
  2. Индукционен котлон
    От Julian във форум Бяла техника
    Отговори: 25
    Последно: 22-09-10, 11:39
  3. Въпрос за терморегулатор на котлон
    От ManiMani във форум Друга битова техника
    Отговори: 5
    Последно: 14-10-09, 22:19
  4. Отговори: 26
    Последно: 03-08-07, 01:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе