Това е уеб сайт, съдържащ информация за предпазване на от компютърни вируси, премахването им, оптимизиране работата на компютъра, обмяна на съвети между потребителите във форума на сайта и други.
http://www.virusdefence.org/index.html
Това е уеб сайт, съдържащ информация за предпазване на от компютърни вируси, премахването им, оптимизиране работата на компютъра, обмяна на съвети между потребителите във форума на сайта и други.
http://www.virusdefence.org/index.html
Вирусна защита - Съвети за антивирусна защита....
Така написано не звучи ли абсурдно?
Да ме прощава автора на този сайт, ама по-големи малоумщини на едно място не съм виждал от времето когато спрях да чета в-к '24 часа'
честно си признавам, не можах да издържа да чета след 2-рото изречение (правописа на Автора е запазен):
http://www.virusdefence.org/Kak_da_s...ane_page1.html
Преди всичко, потребителят трябва да се научи на елементарни хигиенни компютърни навици. Както е добре човек да си мие ръцете преди ядене, след ходене до тоалетна и прочее, така би трябвало да научи къде бива и къде не бива да щрака, и какво да прави когато му дойде съмнително писмо, съмнителен прозорец и прочее._Пресди всичко задължително трябва да инсталирате на компютъра си добра антивирусна програма и добра защитна стена.
Е те тука автора разкрива нова перспектива пред вирусописачите. Аз лично не издържах да чета по-нататък.1. В процеса на фрагментация файловете се разделят на много части (фрагменти), което води до пролуки в логическата им структура и създава възможност вируси да се запишат като части от тези файлове чрез промяна на връзката между отделните им фрагменти. Честото дефрагментиране на тези файлове води до подреждането на фрагментите в последователни сектори и така се заздравява структурата им.
За дизайна просто ще си спестя коментарите, щото ме напъна неочакван позив ама се чуди от къде да излезе.
Съвета ми към автора е да затвори страницата поне за 6 месеца, и да намери свободно време да се ограмоти, а пък после да ограмотява и другите.
.....не'ам думи...1. В процеса на фрагментация файловете се разделят на много части (фрагменти), което води до пролуки в логическата им структура и създава възможност вируси да се запишат като части от тези файлове чрез промяна на връзката между отделните им фрагменти. Честото дефрагментиране на тези файлове води до подреждането на фрагментите в последователни сектори и така се заздравява структурата им.
Мдам... както се казва - компютърът ще работи по-добре, ако щепселът се включи в контакта.
Поне е нацелил правилния раздел за темата...
Дизайнът на сайта е много добър. Това, че не ви харесва си е ваш проблем.
Някъде има правописни грешки, но това е нормално. Информацията е доста и въпреки, че се постарах да изчистя грешките някъде не съм успял.
Относно дефрагментацията, не можах да разбера добре какъв е проблема. Смятате, че това, което съм написал е невярно или какво?
Проблема с дефграгментацията при теб е че не "заздравява" структурата - а оптимизира процеса на четене .
Паролата трябвало да бъде минимум 15 символа - абе добро като идея ама я да кажат тука хората колко от тях имат такива . Защот о ако не си свикнал да помниш такива неща ще трябва такава парола да я запишеш някъде което обезсмисля идеята .
"Инсталирайте система с ясен произход" - ти да не падна от Марс или са ти платили от М$ .
и т.н.
Човече наистина погледни малко реално на нещата , а не давай съвети като профи .
Проблемът при вас е, че нищо не разбирате.Първоначално публикувано от nikolin
Липсва ви достатъчно добро логическо мислене и съм почти сигурен, че сте зле по математика.
Паролата ми е малко над 15 символа.
Всеки си избира дали да спазва съветите ми или не.
Много добре знам какво е дефрагментация и то много по-отдавна от вас. Критиките ви не ме смущават, защото не разбирате от темата, по която пишете.
OK - Ти си специалиста.... (или както казваше баба ми - "Нека твойто магаре да е мъжко" )Първоначално публикувано от cyberspace
Ама, 'ади недей досажда повече!
cyberspace, хайде да ни осведомиш на колко години си и откога се занимаваш с компютри, какво образование имаш, къде и кога е завършено, и особено държа да ни информираш в коя среда си известен като IT специалист
и да си покаже бележника да видим колко има по математика
Eй, лоши хора в този форум.
Сайтчето е добро, правено е с мерак. Относно инфото в него то е преписвано по малко от разни места.
Важното в случая е, че cyberspace се е постарал, а старанието, когато е насочено в благородна посока, трябва да се поощрява.
ru-boy, принципно си прав. И затова ей сега сядам да направя един сайт със съвети за отглеждането на щрауси в Антарктида.
Всъщност на първа страничка битуват:
- откровени глупости - тази за "процеса на фрагментация" и какво се случва в следствие на това;
- теоретични и неприложими в нормалната практика, от нормални потребители, за нормални компютри, неща - дължината на паролата;
- излишни "движения" - ъпдейти на OS поне веднъж седмично. Всички знаем за "майкрософтския вторник". За другите OS май проблемът с вирусите не стои с такава сила
- взаимноизключващи се или по-точно взаимнодостатъчни съвети - ако паролата е с повече от 15 символа LM hash не се генерира и не се ползва. BTW, пише го и в дадения линк;
- нямам сили да чета нататък...
А самочувствието на автора и мнението му за нашето ниво е... бе, да кажем достойно за адмирации!
Ru-boy успя да даде точна преценка на сайта. Наистина съм превел част от информацията от английски източници, а друга съм я прочел в списания и вестници. Написал съм и някои неща, които са от личен опит.
На 22 години съм.
Завърших с отличен математическа гимназия. Бях един от силните ученици по математика. Получих грамота от директора.
Съветът с дефрагментацията не съм го измислил аз. Прочетох, го в едно интервю с директора на Националната лаборатория по компютърна вирусология към БАН в един вестник (мисля, че беше Info Week). Не виждам нищо нелогично в съвета. Ваше право е да не се съгласите с експерта. Вие може и да знаете повече него...
Умишлено не го споменах по-рано, защото исках да се напишат повече коментари, които да покажат, че не знаете за какво говорите.
Изследвайки прочути в древността хора, Сократ е създал известната си фраза "Аз знам, че нищо не знам". Ако я осмислите ще достигнете до извода, че знаейки много неща за областта, в която работите сте добили самочувствието, че знаете всичко. А това съвсем не е така.
Очевидно не сте си направили труда да прочете уеб страницата "За нас", където е написано какви IT специалисти сме...
Съвсем лесно можете да използвате дълга парола. Измислете си едно изречение, сложете няколко цифри и специални знаци и готово. Знам, че е дълго, но вие си решавате. Ако нямате ценна информация на компютъра, не ви трябва такава парола. Най-много някой да ви изтрие игричките или порно филмите.
В дизайна вероятно ви се е сторила странна флаш анимацията. Изображенията в нея символизират нещо, което не е трудно да се отгатне, но човек трябва да се вгледа по-внимателно. Дизайнът е замислян дълго време и за мен е добър, защото го е правил брат ми, а той винаги се стреми да изпипва нещата.