Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Някой с преки впечатления от пералня Crown

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1

    Някой с преки впечатления от пералня Crown

    Някой има ли наблюдения върху пералните с марка Crown? Знам, че са турско-китайски фойерверк от части, ясно, че за тези пари толкова дават, но не ми се плаща за по-скъпо понеже всичко вече е с инвертор, а аз доверие на тях нямам, при това качество на "услугата" на ЧЕЗ ...
    В Crown-а ме блазни 3 год гаранция и евтините части (програматор в рамките на няма и 100 лв, нищо пари на фона на "марковите"). Но пък ако "качеството" им е толкова посредствено, че си изкарват гаранцията по сервизи, няма да е оферта. Гледам, че препоръчвате БЕКО, но аз мразя турците и пари за техни марки не давам, предпочитам да платя за Кроун/НЕО и т.н. от колкото да платя директно за "рязана" марка.
    Гледам, че сега има "примоция" с 5 г. гаранция на АЕГ, Сименс и изчадията на Мерлони-Уърпул. Последните отпадат веднага, АЕГ и Сименс са 99% с инвертори, а както казах мен ме е страх от тях, но пък дават 5 г пълна гаранция. Определящо за мен е да бачка без драми по време на гаранцията, след това скапе ли се - нова.
    Ако днес не успея да спася за пореден път Тамата, до края на седмицата ще трябва да купя някакъв боклук. Та ако някой има преки наблюдения за измислиците на Зора и подобни, ще се радвам да пише.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #2

    Отговор: Някой с преки впечатления от пералня Crown

    Един приятел взе някакъв самсуняк за 460лв на промоция, вече 2г му се радва не е ходил до сервиз. Така че може да ги преслушаш и тях.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #3

    Отговор: Някой с преки впечатления от пералня Crown

    Тия Crown и Neo къде мислиш ,че се правят ? Най -вероятно в заводите на Беко и Вестел.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #4

    Отговор: Някой с преки впечатления от пералня Crown

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Тия Crown и Neo къде мислиш ,че се правят ? Най -вероятно в заводите на Беко и Вестел.
    Не, мисля, че се правят в Германия, лично дъртата фрау Меркел им "лепи" платките със 100W поялник!


    Питам за конкретни впечатления, а не за това кое къде се прави.


    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Един приятел взе някакъв самсуняк за 460лв на промоция, вече 2г му се радва не е ходил до сервиз. Така че може да ги преслушаш и тях.
    Явно е късметлия човека. На ГНУСМАС с резолюция на ООН трябва да им забранят да произвеждат всичко различно от памет. За мен такава марка не съществува. Само за памети са № 1.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #5

    Отговор: Някой с преки впечатления от пералня Crown

    В къщи две перални Самсунг вече над 10 год. . Имат си кусури (4.5кг са и понякога тръгват да простират ) и редовно някой чорап остава в маншона уж изпран , но пък все още бачкат .
    Сегашните няма представа как са и дано скоро не ми се наложи да търся мнения , но и тия Круан/Санг са 99% Беко и Вестел производство, така че дали ще вземеш "оригинална" Беко/Вестел и пребрандирана като Краун/Санг не мисля, че има разлика - гледай да има дълга гаранция

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #6

    Отговор: Някой с преки впечатления от пералня Crown

    И от мен добър отзив за пералня Samsung. Приятелката ми от 7 години я има и досега никакви проблеми.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #7

    Отговор: Някой с преки впечатления от пералня Crown

    Не разбирам много от перални!
    Обаче бягай далеко от това подобие на пералка.
    Няма смисъл да обяснявам за какво ще си похарчите парите..
    Постоянно публикувам информация за перални и класации от Европа до Австралия .
    Е такива Нео-Мео,Краун -Маун,Санг-Манг няма.
    Има доказани производители.

    За Гнусманс,всички перални,които идват от Италия са производство на Ардо.
    Ардо произвежда Най-калпавите перални в Европа!!!

    Последната информация,до която се добрах от англичаните е че Беко и Канди имат проблеми с моторите(тези ,които не са за перални ин..).
    Когато намеря 100% вярна информация,това ще го обява официално,за да се знае.

    Малко Офф-Топик!

    Г-н Kl_Yoou също разбира от пералки,обаче основно дава мнения в темата за клими.
    Хубаво е да има различни мнения и спор,тогава се ражда истината.
    Основно си водя монолог.
    Този пост е редактиран от Viking72; 27-06-17 в 17:30.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #8

    Отговор: Някой с преки впечатления от пералня Crown

    С други думи, ако не спася чешкия кютук трябва да се бръкна, не че нещо, но исках да мина по тънката лайсна, иначе е ясно, че всичко е на късмет. Мислех, че има нещо от рода на Gree само, че при пералните, т.е. хем върши работа, хем на сгодна цена. Ако стигна до покупка ще търся колекторен AEG или Сиеменс, пък каквото стане. Здраве да е, перални се купуват .

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #9

    Отговор: Някой с преки впечатления от пералня Crown

    Значи ремонта си заслужава,ако цената е поносима и се намират резервните части.
    При положение,че външния вид на пералнята е добър-винаги може да се помисли за нов„живот”.
    Бош и Електролукс са същите само,че малко по-евтини от Сименс и Аег.

    Какъв е проблема може и да помогна.

    Е специално за китайски перални забрави!
    Когато си купиш нова пералка,която не е китайка и се сетиш за мен-винаги ми изпращай по една виртуална бира.
    Този пост е редактиран от Viking72; 27-06-17 в 19:07.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #10

    Отговор: Някой с преки впечатления от пералня Crown

    Викинг, проблема на Тамата е в блока с ключовете отпред, през месец-два пада клемата на захранващия кабел. Слагах, правих, писна ми! Тъй като е с разбити амортисьори, при центруфуга така тресе, че явно "рита" с казана кабелните обувки. Нямам друго обяснение. Така е от сумати години, не мога вече, нямам нерви, топи изолацията, прави точкови заварки. Отделно знаеш, уплътненията заминават, маншона и той е тръгнал, амортисьорите са изпуснали, ръждата и тя тук там е надигнала леко боята. Части естествено няма, сервизите директно отказват и така. Току що ставам от нея, пробвах да запоя кабела директно за извода на ключа, но уви не хваща. С други думи се отказах, време й е да се сменява. За толкова години вярна служба изглежда повече от прилично. Като ходих да гледам за последно перални, то само бай Миле го докарва на материали като това чешко чудо. Всичко друго е пластмаса върху пластмаса, но какво да се прави, за толкова пари, толкова дават. Ако до ден инженерния ми гений не измисли нещо, ще хващам гедорето и почвам да я разглобявам, че зер 90 кг се не поклащат.
    Колкото до АЕГ и Сименс, знам, че едното е Електролуск а другото е Бош. Знам, че едното го правят в Италия или в Полша, а другото е турско, но само те сега с 5 години гаранция. Мисля си дали да не взема един чист електролукс с колекторен двигател и да платя +3 год гаранция, но ме е страх, че ще ме излъжат от техното, защото тази допълнителна гаранция е през някаква застрахователна компания и т.н. А аз не обичам разправии затова гледам да мина по най-малкото съпротивление демек с гаранцията на производителя.

    Колкото до китайското, сам знаеш, че има китайско и китайско. Това че в БГ ни пробутват неща дето и най-изпаднали китаец няма да си купи вече е друг въпрос. Затова толкова хора, като чуят за китайско и се хващат за пищова. Както писах вече, то и Грии е китайско, ама някой да се оплаква, за тези пари няма равен, та така... Сега се заемам да мисля още малко за тамата и ако не измисля, отивам на шопинг.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #11

    Отговор: Някой с преки впечатления от пералня Crown

    Съгласен!
    Иначе много от частите на Перлите стават.
    Мисля,че тези бутони(управлението )става от Перла 04вариант.
    Според мен си избери нещо от
    Сименс-Бош след това Аег-Електролукс.
    Тези брандове за БГ,като цена-качество са най-добре.
    Има други брандове,които са по-добри,обаче там цената е за баровци.
    Китайците имат супер битова техника,която нашите ш..търговци не внасят.
    За сервизите без коментар,тези к..станаха толкоз алчни,че ...
    Специално за гаранцията-винаги пълна!!!!
    Такова с доплащане забравяш!!!!!!!!
    За Сименс и Бош има много модели,които са made in Germany.
    Избягвай корейски,китайски и италиански перални.
    Няма смисъл да ти обяснявам защо!!!!!!
    Този пост е редактиран от Viking72; 27-06-17 в 21:47.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #12

    Отговор: Някой с преки впечатления от пералня Crown

    УСПЯХ!!! МАМКА МУ УСПЯХ!!! ТРЪГНА!!! Вече за последен път, наистина последен!
    С помощта на мултишлайфа пробих дупка в изводите на ключа и вързах кабелите с кабелна обувка и винтово съединение! Изолирах и сега сядам да се пофалям Мамка му, това ината и мързела ми граници не знаят. Тъй като не ми се разправяше в тая жега да се боря с нова пералня, поправих старата, но вече наистина за последно. Хора, тези уреди някога са правени да работят години, но и тогава струваха бая пари. Като се замисля, какво искаме сега, перални за по половин заплата да работят както някогашните перални струващи няколко заплати. Няма как, колко платиш толкова ще работи. Както казва Викинга и сега има хубави, но цената им обаче е за баровци. Та така, кроуна хваща пътя, защото бай Светльо си оправи Тамата, за пореден път!!! Закривай темата!

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    ...
    Ей за това си говорим, че тук ни вкарват боклуци и после бедния бач си вика китаеца боклуци прави. НЕ китаеца прави това което му поръчате, а нашите поръчват БОКЛУЦИ!
    Колкото до Бош-Сименсите от швабско, знам че има, ама знам и колко струват, ако можех да си купя без дълбоко да се замисля, хич нямаше да правя гимнастиките с Тамата, нали се сещаш.
    Ако трябва да съм искрен, БЕКО ми изглежда в пъти по направено от "чудесата" на Мерлони, обаче италианеца му дай дизайн да прави... Народа се връзва, светка, мига, разни там форми, чудеса и после оле мале. Както и да е, имам си пералня, да ми изпере насраните гащи, друго ми не треве


    БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ОТЗОВАЛИ СЕ!!!
    Бъдете живи и здрави и все така отзивчиви, още веднъж БЛАГОДАРЯ!!!
    Този пост е редактиран от wrathchild; 27-06-17 в 22:46.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #13

    Отговор: Някой с преки впечатления от пералня Crown

    Жив и здрав!
    Винаги съм харесвал хора,които се справят с ремонти без ш... сервиз

    Извън темата!
    Е на Винкига името му е Васил.
    Така,че за другия път да знаеш.
    Във всичките си постове винаги съм искал да предпазя българските потребители от недоразуменията на Мерлони груп(всички италиански перални)
    Този пост е редактиран от Viking72; 27-06-17 в 23:00.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #14

    Отговор: Някой с преки впечатления от пералня Crown

    Приятно ми е да се запознаем!
    Васко, ще ти разкажа как започнах да си поправям сам пералнята. Още бях студент, когато й замина нагнетяващият клапан (мисля, че така се казва), това беше преди около 15 години. Звъня на сервиз, всичко точно, човека рече ще дойде техник в четвъртък 13 часа (това го помня, защото си изпуснах лбимите лекции по физика). Идва четвъртък, аз стоя и чакам. Става 12:30, 13, 14 часа, ни техник, ни вест, ни кост. Хм... уж сериозен сервиз, ама техник йок! Ядосах се и си рекох, така или иначе тече вода отзад, я да видя от къде тече, отворих и видях от де сълзи. Свалих клапана и на другия ден след лекции право на безистените на Пиротска, смених го и досега си работи. От тогава само Светльо сервиз я майстори, аз съм си жичкаджия от малък, водите много ме плашат, ама нали знаеш - беден човек, жив дявол Та така, ей на пак си имам пералня, но след тази модификация, вече нямам какво друго да направя. Ако пак откаже ще се пазарува нова.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #15

    Отговор: Някой с преки впечатления от пералня Crown

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Във всичките си постове винаги съм искал да предпазя българските потребители от недоразуменията на Мерлони груп(всички италиански перални)
    Няма ли вече качествени италиански уреди - имам пералня и хладилник Zerowatt купени 1993/94г и още си работят (на хладилника енергото му скапаха единия компресор още гаранционен) ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 24-10-12, 17:39
  2. Продавам пералня Crown - за Варна
    От AlexK във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 02-06-11, 09:59
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 18:26
  4. Някой има ли система за домашно кино CROWN HT600
    От Vasko78 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 21-05-07, 15:43
  5. Някой може ли да каже нещо за DVD CROWN 2735 с USB
    От yavor44 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 22-10-06, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе