Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Климатици Crown - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2
    #1

    Климатици Crown - впечатления

    Има ли някой впечетления,мнения за тази марка климатици.Много евтини ми се струват.

  2.  
     
  3. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #2

    Re: Набледения за климатиците CROWN

    rumnikk,имам,и то преки наблюденияИмах две бройки такива,модел D12N,единия сдаде багажа още първата година,другия,мааму стара,го дадох на нашите и още работи!!!Момчетата,дето ми монтираха на неговото място другия климатик ,и монтираха в същото време Крауна на нашите,се шашнаха.Според мен съм попаднал на яка бройка...иначе бегай от тая марка!!!Дванайски се водеха,ама ако само се излъжеш че да речем можеш да отопляваш 20-25квадрата и зимата/ако е люта си хванал пневмонияЗа охлаждане равни нямат иначе,тоя у нашите може да те втояжи от студТа...дано си усетил тънкио ми намек за тая марка.В същото време,ако е инвертор,и ти се развали-трябва да имаш нерви и пари за GSM-за да звънкаш до Варна/Зора/,на един господин с турско име.Почват да ти пращат части,които ама никак не са за твоя модел,после следват снимки с дигитален фотоапарат,после пак други части...и така нататък...докато ти писне!Помисли добре какво взимаш!Желая ти успешен избор

  4. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #3

    Re: Наблюдения за климатиците CROWN

    Не знам защо ти се струват евтини,или може би рекламата си върши работата,но ако се завъртиш из разните му там маркети ще видиш и по-евтини ,а и монтажен кит в комплекта е включен .Разлика в качеството на Кроуна и на тези за които говоря едва ли ще откриеш.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2
    #4

    Re: Наблюдения за климатиците CROWN

    Благодаря ви за мненията момчета.И аз като че ли не съм много навит за Crown.Днес пообиколих магазините и избора ми се спя на Samsung i Midea.Не искам инвенторен,а обикновен ,прост климатик.Който даохлажда добре и същевременно да икономичен по отношение на ел.енергията.

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #5

    Re: Наблюдения за климатиците CROWN

    Самсунга също съм чул че не е добър избор,виждал съм ги зимата като ледени блокове.Виж Мидеята за парите си е добра.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    29
    #6

    Re: Наблюдения за климатиците CROWN

    Не е весело, когато човек е над петдесетака, ама е веселба, като гледам марки, които от юноша свързвам с магнетофони, грамофони и касетофони, в теми за КЛИМАТИЦИ! Светът се промени!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #7

    Re: Наблюдения за климатиците CROWN

    Ако можеш да си намериш Panasonic W-9dke/W-12dke или Panasonic YW-9gke/YW-12gke купувай !Made in Malaysia.Двойна пита на външното тяло,датчик за обезскрежаване.
    p.s.Имаше YW-модели Chaina-не купувай от тях!!!

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Re:Климатици Crown - впечатления

    НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ ПО РЕКЛАМИ ДА СИ КУПУВАТЕ CROWN. ГОЛЯМИ Боклуци са!!!! Имахме два в къщи и един познат също си купи едновременно с нас.След изтичането на гаранцията(след третата година) в продължение на 2 месеца изгоряха компресорите и на трите климатика. Такова "Чудо" не бях виждал!!! Ако все пак сте решили д аси купите "CROWN" по добре пуснете парите за климатика в тоалетната и пуснете водата-така ще си спестите времето и нервите и ще загубите само парите си.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re:Климатици Crown - впечатления

    Вярно е, че климатиците Crown са нисък клас машини отговарящи за парите си но не са чак толкова лошо изпълнени, че компресорите им да горят ей така без причина.

    Под тази марка се продават модели произведени от различни производители. Обединява ги това, че моделите са евтини и слаби като мощност. Причината за тези дефектирали компресори трябва да се търси в мощността на машините и големината на помещенията, а също така и в качеството на направеният монтаж.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #10

    Re:Климатици Crown - впечатления

    Причините за дефектиралите компресори едва ли е в големината на помещението или в монтажа.Това са градски легенди.Дайкин симулират с тест 10 г нонстоп работа на техен компресор на 100% мощност и не изгаря.За монтажа- обясни ни по-добре как монтаж може да изгори компресор на 3тата година.
    Всичко опира до евтинията ( качеството) на китайските доставчици на компоненти.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #11

    Re:Климатици Crown - впечатления

    Според мен който прави тия компресори да изгорят 2-3 месеца след гаранцията е много печен. Умее да прецени до колко може да занижи качеството, че да може машината да издържи гаранцията

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #12

    Re:Климатици Crown - впечатления

    Това съм го наблюдавал многократно при всякакви стоки.Върха беше,когато на домашно кино LG за 1000 лв гръмна ресивъра един ден след гаранцията. На пералня Кроун се пукна стъклото седмица след гаранционния срок.Списъка по спомени може да е много дълъг.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #13

    Re:Климатици Crown - впечатления

    На по-свестните китайчета започват след 4-5 година проблемите

  17. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #14

    Re:Климатици Crown - впечатления

    Да се вкюча и аз - след изтичане на 3 год. гаранция на телевизора "Crown"- 29 инча, 600 лева,започна да му се губи картината ...звук има ,картина не...прибягнах до старото изпитано средство- бой по главата...и след известно време се оправи и си работи" да не чуе дявол"...

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #15

    Re:Климатици Crown - впечатления

    rkk направо ти завиждам!!! Де да можеше и компресорите на нашите два климатика CROWN да се оправят с БОЙ, ама за съжаление не можа.Когато дойдоха техниците казаха че това е масов проблем за CROWN климатиците.В моята стая беше 12 неинверторен Краун, на 36 кубични метра, топлоизолиран с ПВЦ 5 камерна дограма и К стъкло, южно изложение. другият беше в хол 23 кв.м. на 2.6 височина с останали параметри като моята стая( и дори остъклена тераса с алум.дограма, със само една външна стена.Възможно е от ЕВН да си ги изпържили с постоянно променящото се напрежение, но пък копресорите на три крауна да умрат в продължение на 40 дни.....????? . Както и да е "Парен каша духа".Сега не бих купил НИКАКВА техника с марка CROWN.Не съм климатичен техник или специалист, но искам да помогна на потенциалните купувачи да си спестятъ парите за тази марка , защото не струва и води до загуба на нерви и време(освен парите).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления
    От nady_xx във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1811
    Последно: 01-04-24, 22:14
  2. Климатици Fujitsu General
    От badr във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2217
    Последно: 12-11-23, 20:41
  3. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  4. Климатици Crown
    От alexilliev във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 14
    Последно: 08-11-09, 10:58
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе