Резултати от 1 до 9 от общо 9

Грешка F-08 при пералня Аристон - проблемен нагревател?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #1

    Грешка F-08 при пералня Аристон - проблемен нагревател?

    Здравейте.

    Имам един въпрос, свързан с въпросната грешка F-08. Пералнята беше към приключване на програма, но изведнъж изписа тази грешка и спря. После пуснах само центрофуга, за да тествам. Пералнята напълни вода, после завъртя, започна да изпомпва водата и отново изписа същата грешка, след което пак спря. Прочетох в интернет и стигнах до извода, че ще ми е най-лесно да проверя нагревателя, предвид моите крайно ограничени познания по електротехника. Първо нагласих мултиметъра на зумер и допрях двете клеми на нагревателя, но не се чу никакъв звук, След това пробвах да измеря съпротивление, като нагласих мултиметъра на 200 Ома. За съжаление видях само цифрата 1. Реших да сваля нагревателя и след като го свалих, го замерих отново - показа ми 31 ома, но в същото време, зумера отново не се чуваше. Дали може някой по-компетентен от мен да ми каже как да тълкувам тези стойности? Пералнята е Аристон и е 17-18 годишна. Не ми е спешно да я оправя, защото имам чисто нова, но ме гложди и би ми било приятно да си я оправя, защото работи добре. Отново споменавам, че нямам опит в тази сфера.

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #2

    Отговор: Грешка F-08 при пералня Аристон - проблемен нагревател?

    31 ома е добре за нагревател.
    Търси причината на друго място.

    PS: Започна да изпомпва вода и спря. След колко време спря? 5-8 мин?

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    744
    #3

    Отговор: Грешка F-08 при пералня Аристон - проблемен нагревател?

    Цитат Първоначално публикувано от RitmoDelMar Виж публикацията
    Здравейте.

    Реших да сваля нагревателя и след като го свалих, го замерих отново - показа ми 31 ома, но в същото време, зумера отново не се чуваше.

    Благодаря!
    При толкова замервания при свален нагревател, толкова ли нямаше под ръка два кабела да включиш в контакт и да допреш до клемите на нагревателя за 2-3 секунди, да видиш дали затопля? На позиция диод, ако не ти се задейства зумера, значи е заминал нагревателя.Преди теста допри двата накрайника на мултицета, да провериш дали работи зумера.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #4

    Отговор: Грешка F-08 при пералня Аристон - проблемен нагревател?

    Днес на работа нагревателя беше замерен с 4 различни мултиметъра (включително и моя), като всички показаха 31 Ома. С 2 мултиметъра беше замерен и със зумер и зумера пищеше. Ясно е, че причината е другаде, но както казах, моите познания не са насочени в тази област и едва ли ще успея да я оправя.

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    PS: Започна да изпомпва вода и спря. След колко време спря? 5-8 мин?
    Спира веднага, след като изпомпи водата. но след като даде грешка и спре, помпата продължава да се чува.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #5

    Отговор: Грешка F-08 при пералня Аристон - проблемен нагревател?


  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #6

    Отговор: Грешка F-08 при пералня Аристон - проблемен нагревател?

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    За да бъда честен, прочетох доста неща, но не съм сигурен дали точно това е било сред тях. Всъщност, след като се уверих, че няма проблем с нагревателя, монтирах го обратно, като преди това почистих доста внимателно и температурния сензор, както и филтъра отпред, който всъщност бях чистил сравнително скоро. След като включих пералнята, пуснах една програма само с центрофуга, която беше успешно изпълнена. След това пуснах и една пълна програма за изпиране, която също приключи безпроблемно. За мен остава въпросът дали пак ще се появи грешката в някой момент...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #7

    Отговор: Грешка F-08 при пералня Аристон - проблемен нагревател?

    Най-вероятно проблемът е бил в температурния сензор, както е описано в линка.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #8

    Отговор: Грешка F-08 при пералня Аристон - проблемен нагревател?

    Или в лош електрически контакт на клемите на нагревателя и/или термодатчика.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #9

    Отговор: Грешка F-08 при пералня Аристон - проблемен нагревател?

    Сега мога на спокойствие да ползвам новата си пералня, която ме чака в другия апартамент, доволен от постигнатия миниуспех. Благодаря на всички, които взеха отношение по темата ми.
    Поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Бойлер Аристон грешка Е21
    От Airfan във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 26-11-20, 00:32
  2. Пералня AEG проблемен ремък
    От dubak във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 13-08-15, 22:42
  3. Проблем с пералня Хотпойнт Аристон
    От tottenham във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 05-12-10, 09:19
  4. проблем с пералня Хотпойнт Аристон
    От tottenham във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 04-03-10, 16:37
  5. ПРОБЛЕМ С ПЕРАЛНЯ АРИСТОН AVD 109
    От vincho във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-09, 22:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе