Резултати от 1 до 4 от общо 4

Бойлер Аристон грешка Е21

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #1

    Бойлер Аристон грешка Е21

    Здравейте,

    3-годишен бойлер Аристон Велис Ево Плюс 100 ЕУ, за втори път даде грешка Е21 - мига постоянно на дисплея и не работи. Първия път го отвори един комшия, премери температурните датчици, които се пъхат между нагревателя и без да се прави друго заработи. Преди няколко дни отново даде тази грешка - този път този метод не помогна и реших да му изчистя котления камък - към 4 кг излезе - брутално много. Водата в Пловдив е твърда. Та и това не помогна. Сега седи разколачен и чака техник. Причината да си играя с него без да разбирам е, че техниците на Аристон идват на оглед след 1 седмица (и предния път беше така и им отказах), след което тепърва се прави оферта за ремонт, поръчват се части и не знам колко ще отнеме... Но не е малко и за това и го отворих както първия път, така и сега - не мога да чакам толкова. Създава ми адско неудобство това и на мен и на семейството ми. Не ме интересува гаранцията, а да стане максимално бързо.
    Та по този повод някой може ли да ми препоръча сервиз или техник, който да го ремонтира за по-разумни срокове от фирмения сервиз на Аристон? Или евентуално да ме насочи какво да направя, освен да чакам записания час за техник от Аристон?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #2

    Отговор: Бойлер Аристон грешка Е21

    Огледай за пукнати/студени спойки. Особено по кабели, датчици, куплунзи.
    Потърси ли какво значи тази грешка - насока някаква?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #3

    Отговор: Бойлер Аристон грешка Е21

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Огледай за пукнати/студени спойки. Особено по кабели, датчици, куплунзи.
    Потърси ли какво значи тази грешка - насока някаква?
    Грешката е, че има отчетено прегряване. За това и се насочих да почистя котления камък, защото по моята логика нагревателя вместо да отделя топлина във водата, го прави първо в котления камък и съответно стига до прегряване.
    В крайна сметка го оправих - поради някаква причина бутона On/Off не ми хващаше на пръстите - като го натиснах по-силно преди малко, че се изнервих и взе че заработи... Щастлив завършек за сега. Бая се бях издразнил на ситуацията.

    Ето това излезе предимно от входния цилиндър, а нагревателите бяха една буца от котлен камък. Тук са попочистени.

    Този пост е редактиран от Airfan; 17-08-20 в 23:05.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    1
    #4

    Отговор: Бойлер Аристон грешка Е21

    Цитат Първоначално публикувано от Airfan Виж публикацията
    Грешката е, че има отчетено прегряване. За това и се насочих да почистя котления камък, защото по моята логика нагревателя вместо да отделя топлина във водата, го прави първо в котления камък и съответно стига до прегряване.
    В крайна сметка го оправих - поради някаква причина бутона On/Off не ми хващаше на пръстите - като го натиснах по-силно преди малко, че се изнервих и взе че заработи... Щастлив завършек за сега. Бая се бях издразнил на ситуацията.

    Ето това излезе предимно от входния цилиндър, а нагревателите бяха една буца от котлен камък. Тук са попочистени.

    Здравей,

    Имам същият бойлер от две 2,5 години и същия проблем, и аз съм от Пловдив. Твоят вертикално ли е поставен или хоризонтално? Можеш ли да ми кажеш как го източи, защото моят е поставен хоризонтално и нямам много място от страната на сервизната част?
    Ако в този пост си качил някакви снимки, не знам защо не се показват.
    Ако не те затруднява, можеш ли да ми ги изпратиш на лично!

    Бъдете здрави всички!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Източване на бойлер Аристон. Как да стане?
    От ockac23 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 22
    Последно: 30-09-16, 00:43
  2. Проблем с бойлер АРИСТОН............моля за съвет
    От ontario1 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 16-12-12, 18:50
  3. Капачка за Аристон?
    От Georgit във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 08-02-11, 23:27
  4. съдомиялна Аристон
    От peshew във форум Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 15-03-10, 15:39
  5. ПРОБЛЕМ С ПЕРАЛНЯ АРИСТОН AVD 109
    От vincho във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-09, 22:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе