Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By wrathchild
  • 1 Post By espace
  • 1 Post By Alexi
  • 1 Post By dodo_pv

Нещо като опит за ревю на BOSCH WAB20262BY или защо не трябва да купуваме най-евтиното "марково"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1

    Нещо като опит за ревю на BOSCH WAB20262BY или защо не трябва да купуваме най-евтиното "марково"

    След поредната повреда в Тамат 500, реших да я погреба и от една седмица съм собственик на BOSCH серия 2 и по-конкретно модел WAB20262BY. Когато купувам техника се ръководя от правилото "най-евтиното марково с най-голяма гаранция". В случая това беше този BOSCH, хареса ми, че нямаше тъчскрийн, инвертор и други подобни тъпотии, които в БГ действителността са предпоставка за проблеми.
    Купих я от Технополис, страхотно обслужване, за един ден я доставиха, качиха... въобще Технополис ми се издигна в очите!
    До тук обаче бяха хубавите неща. За седмица използване на рязания (правен от фесове нейде в Анадола) Бош съм меко казано погнусен от качеството, ако въобще можем да говорим за такова. При монтажа се озорих със свалянето да двата горни транспортни болта, но както и да е... Сега за експлоатацията. Пускаш каква да е програма, показва някакви минути, които се променят както й скимне. Знам, че всички марки го правят тоя трик, но ми е някак тъпо. Пускаш програма плакнене и изключваш центрофугата, да ама не, тоя боклук центрофугира на макс обороти (в случая 1000), въобще програмното обезпечение е под всякаква критика. Минавам на механиката, определено шумна. При центрофугиране цялата се тресе, блъска, вие, разни там баланси на дрехите и прочие въобще не съществуват или не работят. Пералнята е нивелирана, сложил съм антивибрационни тапи под крачетата, никаква полза. При пране остава доволно прах, все пак новите боклуци перат с една пикня вода, затова задължително пускам поне 1-2 допълнителни плакнения. Пера с Бонукс, пари за скъпи прахове нямам, работник съм и парите не са ми излишни. Така нареченото ръководство за експлоатация на практика не съществува. Получавате една нефелна брошура със символичен брой страници, отпечатана на смешен черно бял лазерен принтер или пък на най-потрошената печатна машина, която са успели да намерят. Картинките са мазня, никъде няма инфо коя програма колко минути е, какви температури, центрофуги и т.н.
    За тези 600 лв, които платих за това недоразумение спокойно можех да си купя откровено китайска или резняшка марка и щях да получа сходно "качество" за доста по-малко пари, обаче!
    Няколко думи за гаранциите, реално в БГ, гаранция за домакинската техника няма. Фашистите от Бош-Сименс, групата Електролукс (Електролукс, АЕГ, Зануси), както и другите лепачи на ваденки ("марки") откровено си пишат, че не поемат гаранция в случай на неправилна експлоатация, токов удар, повишено налягане на водата и т.н. За мен това значи, че когато боклука се прецака аз нямам гаранция, винаги сервиза може да напише, че например токов удар й е изпържил мозъка (платката) и аз да пия една студена вода (както става при телефоните, пишат мокрен/изпуснат и край). Затова за себе си стигам до извода, че когато се наложи смяна на уред, то това трябва да бъде най-евтиният на пазара, за да не ме е яд, че съм се минал за някаква там "марка".
    В заключение, ако нямате над 1К за пералня, не си давайте парите за турските боклуци на фашистите, НЕ стават! ТАМАТ 500 беше в пъти по-добра пералня от гнусния Бош с 5 (2+3) год "гаранция"!
    svetlio1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,562
    #2

    Отговор: Нещо като опит за ревю на BOSCH WAB20262BY или защо не трябва да купуваме най-евтиното "марково"

    Едно Beko с честотно управление на мотора да си беше взел по добре. Безшумни, балансирани и перат добре. Наистина съм учуден колко добре направени са тия перални. Имам наблюдения върху 4бр. и практически нямам забележка. А не че не съм капризен относно как работи техниката.
    ttanev одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #3

    Отговор: Нещо като опит за ревю на BOSCH WAB20262BY или защо не трябва да купуваме най-евтиното "марково"

    Абе като има глава да пати... Аз отидох да купувам Електролукс, ама тия идиоти да хванат да направят бутоните за пускане с тъч, викам си е това за чий ..уй е и тогава хванах тоя Бош. Бекото го мернах, ама си викам все пак Бош нали... няма как да са по-зле, е имало как. Както и да е, аз се минах, дано с тоя пост спася някой колега да се не мине и той.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #4

    Отговор: Нещо като опит за ревю на BOSCH WAB20262BY или защо не трябва да купуваме най-евтиното "марково"

    М даа, и аз съм за beko. Вече година и половина. 450 лева- тиха, не мърда, 5 години гаранция

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,115
    #5

    Отговор: Нещо като опит за ревю на BOSCH WAB20262BY или защо не трябва да купуваме най-евтиното "марково"

    ем бош за 500 лв толкоз .. жалко че си очаквал повече ,но няма как да стане ..
    kokovox одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #6

    Отговор: Нещо като опит за ревю на BOSCH WAB20262BY или защо не трябва да купуваме най-евтиното "марково"

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    ...Когато купувам техника се ръководя от правилото "най-евтиното марково с най-голяма гаранция"...
    Тази максима беше валидна едно време, когато нашите баби и дядовци ковяха настоящето. Днес марки няма, има техника от различни класове. Качеството е право пропорционално на височината на класа.
    kokovox одобрява това.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 02-12-13, 19:32
  2. Отговори: 12
    Последно: 24-03-09, 20:53
  3. Отговори: 0
    Последно: 15-08-07, 18:13
  4. Отговори: 2
    Последно: 07-01-03, 10:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе