Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

Съвет за покупка на мини-печка (тип Раховец)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Съвет за покупка на мини-печка (тип Раховец)

    Трябва да купя подобна непретенциозна печка и се чудя как да постъпя

    вариант 1 - български елдоми/дипломати
    изпитвам (основателна) неприязън към всяка бг-техника, защото... и така нататък

    вариант 2 - технотата
    оказва се, че този вариант е = в.1 + китайски трошляци

    вариант 3 - емаг
    някакви непознати марки, за които не съм чувал нито дума

    вариант 4 - внос с транспорти дефекти
    още непознати марки + риска, ако/когато ти се развали нещо, да ти отговорят от "сервиза" им (ако имат такъв): "сори, ама то това са единични бройки, разбирате, така че ако е нещо по-специфично, няма как да го сменим"...

    "големите" марки такъв продукт не предлагат, още повече че ми се струва по-разумно да рискувам с непозната марка за 200 лева, отколкото с позната за 400


    съвети?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Съвет за покупка на мини-печка (тип Раховец)

    Вариант 1. Никакви проблеми.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #3

    Отговор: Съвет за покупка на мини-печка (тип Раховец)

    Всички варианти могат да се обединят в два варианта: на елдом или турски(под най-различни марки ,включително и дипломат). В Китай май не произвеждат такива уреди.

  5. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #4

    Отговор: Съвет за покупка на мини-печка (тип Раховец)

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ...
    вариант 3 - емаг
    някакви непознати марки, за които не съм чувал нито дума
    Преди два дни взех ей тази смешка за 109 пари. Не исках котлони. Склонен съм да ти я подаря, само да не повториш грешката ми. Вчера видях някакви в Метро за 129 лева с котлони. Не ги знам какви са, но ми се сториха много по-качествени.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #5

    Отговор: Съвет за покупка на мини-печка (тип Раховец)

    За Каратепе?
    Там има огън бре...

  7. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #6

    Отговор: Съвет за покупка на мини-печка (тип Раховец)

    Колега и аз бях пред такава дилема и накрая си взех от Зора на марката Finlux. Защото е с 2 керамични котлони и е евтина за 200 и няколко лева. 1 път сам я ползвал само че дом неготвя много ама съм доволен.
    Сега гледам има некви по нови варианти, погледни ги и ти. Че мойта е стара на почти 1 година.
    Този пост е редактиран от brave; 29-01-18 в 05:40.

  8.  
     
  9. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #7

    Отговор: Съвет за покупка на мини-печка (тип Раховец)

    Имам ей такъв елдом - **ПЕЧКА МГП 213VFE ELDOM | Електрически готварски печ&#108 от 5-6 години. Работи си ...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    83
    #8

    Отговор: Съвет за покупка на мини-печка (тип Раховец)

    Здравейте,

    Преди година и половина бях пред същата дилема.
    Реших и взех мини готварска печка с два чугунени котлона на Елдом, и тепърва започнаха мъките. Със сервиза им в Пловдив си станахме близки. Тук съм описал първоначалните проблеми: https://forum.setcombg.com/%d0%b1%d1%8f%d0%bb%d0%b0-%d1%82%d0%b5%d1%85%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b0/57733-%d0%b1%d1%8a%d1%80%d0%b7%d0%be%d0%bd%d0%b0%d0%b3%d1%80%d1%8f%d0%b2%d0%b0%d1%89-%d1%87%d1%83%d0%b3%d1%83%d0%bd%d0%b5%d0%bd-%d0%ba%d0%be%d1%82%d0%bb%d0%be%d0%bd-%d1%81-%d0%b2%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d0%b0-%d0%b7%d0%b0%d1%89%d0%b8%d1%82%d0%b0-%e2%80%93-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d1%84%d1%83%d0%bd%d0%ba%d1%86%d0%b8%d0%be%d0%bd%d0%b8%d1%80%d0%b0.html#post777942
    Преди миналата коледа изгоря и малкия чугунен котлон(използван не повече от 20-пъти), вече е сменен. Преди това имах проблеми и с фурната, повече от около 140-50 не може да вдигне, термостат изключваше дори и да е на макс. При включването на грила беше още по зле, почти веднага изключваше термостата, оказа че при асемблирането на печката капилярката на термостата на фурната е допряна до гриловия нагревател – вече и това е оправено.
    Не съм и искал да я сменят, понеже така се наплаших от тази и като си представих всичко от начало и най-вече разнасянето и се отказах, за момента е закрепена да работи.

    Трябваше ни малка готварска печка и се чудехме между Елдом и Дипломат, но преди 3-години позната си беше взела Елдом, при ней е нямало никакви проблеми, по не до скоро. Малко след изтичане на гаранцията и е изгорял долния нагревател на фурната.
    Другата причина да изберем Елдома беше по мощния бързо нагряващ котлон 2000W срещу 1500W при аналогична печка.
    Печката е взета от голяма техно-верига, може би кофти бройка, но до колкото разбрах от сервиза им не съм единственият.

    Това са моите впечатления.
    Поздрави!

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Отговор: Съвет за покупка на мини-печка (тип Раховец)

    добре, че ще ми трябва за след 2-3 седмици, че да има време тук да се понатрупат още по-голям брой противоречиви коментари

    изключително много благодаря за бързата реакция на включилите се досега!

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #10

    Отговор: Съвет за покупка на мини-печка (тип Раховец)

    Вземете си най-просто устроената българска печка. Дори и нещо да се повреди има всякакви резервни части и средно технически грамотен човек може да се справи с ремонта, дори и без сервиз. Единствено проверете ламарината на фурната да не е много тънка и да прегори бързо. Аз имам "Терма 04" на повече от 20г. и всичко си и работи. Разбира се през годините са сменяни котлони, но всичките и части са консуматив и е нормално след определена наработка нещо да даде фира и да се смени.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #11

    Отговор: Съвет за покупка на мини-печка (тип Раховец)

    Тя най-простата българска печка струва към 300лв.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Отговор: Съвет за покупка на мини-печка (тип Раховец)

    работата е там, че не е за мен и се търси максимална издръжливост, т.е. минимална нужда от моята намеса при експлоатацията й, разбира се на възможно най-ниската цена

    след темата на Profi_cooler започналото да се оформя решение "доверете се на българското" се разсея яко дим и пак съм на изходна позиция

    накрая ще ми падне пердето и ще взема най-големия евтинджак, пък като даде фира, ще купя следващия, и така на въртележката "планирано остаряване"

    P.S. именно, емо. на какво отгоре 6 ламарини, два котлона по 15 лева и 2 реотана по 10, ще струват колкото тон желязо, хич не ми го побира главата, и затова беснея. по принцип много уважавам вноса с транспорти дефекти, но там марките са някакви регионални и един бог знае дали няма да се купя ребрандиран турчин/китаец

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #13

    Отговор: Съвет за покупка на мини-печка (тип Раховец)

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Тя най-простата българска печка струва към 300лв.
    Да кажем 250 лв. В "метро" изкарват и по-евтини. Аз поне не бих си купил Ронсон и Елит за 150-170лв. Тази "евтиния" гарантирано ще ми излезе през носа.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #14

    Отговор: Съвет за покупка на мини-печка (тип Раховец)

    Аз взех преди 1.5г. Елдом с керамични котлони и сме много доволни от нея. Бързо загрява, никакви проблеми досега (пу-пу ).

  18. fbr
    fbr е на линия
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #15

    Отговор: Съвет за покупка на мини-печка (тип Раховец)

    Нещо друго не ми дава мира, като разглеждам картинките на фурните. Старата ми фурна е с дебели стени, което няма как да не е така, понеже е обвита с вата, за да се изолира от околната среда. Тези които разглеждаме тук, са с едни тънички стени, ще кажеш че са с някаква космическа технология за изолация. Я, тези които са наясно с нещата, да ми изяснят тоя въпрос.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет при покупка на PS4 или PS4 Pro
    От gfrty във форум Конзоли за игра
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-17, 00:06
  2. Отговори: 0
    Последно: 22-09-16, 13:36
  3. Съвет за покупка
    От evilvanko във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-12-14, 09:41
  4. Съвет за малка готварска фурничка с котлончета - тип раховец
    От keralain във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 3
    Последно: 09-07-10, 23:40
  5. Отговори: 11
    Последно: 05-02-08, 20:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе