Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Бойлери Теси, тотални боклуци!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1

    Бойлери Теси, тотални боклуци!

    Здравейте, пиша го това, за да предпаза хората от боклуците, които фирма Теси продава! Бойлер от тези с пистън ефекта за 5г. нередовна употреба, тъй като имам и соларен, протече като изведро и ми наводни банята, водосъдържателят е корозирал някъде в горната си част и се е пробил и то в планински град с изключително добро качество на водата, напълно подходяща за питейни нужди! Да не ви казвам колко ръжда изпадна на люспи от вътрешността, цялата им боклучийско покритие се е измило! Никога повече Теси!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    89
    #2

    Отговор: Бойлери Теси, тотални боклуци!

    И аз съм с Теси от 2 години, засега нямаме проблем. От друга страна баня да се наводни е несериозно. Макар и да съм виждал майстори да не оставят сифон на пода.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #3

    Отговор: Бойлери Теси, тотални боклуци!

    Сифон има естествено, но има и душ кабина, където е предвидено да тече свободно вода и не е приятно да се събудиш сутринта и цялата баня да е във вода. И тук не е въпроса това, а че не може водосъдържател да корозира за 5г. нередовна употреба, без въобще да е спирана входящата вода. Това говори колко некачествено е покритието, уж някакво сткъклокерамично, пълен боклук.
    И другото, което е още по-притеснително, за да се пробие този водосъдържател от корозията, за толкова кратко време, смятайте колко тънки са стените, това си е потенциална бомба, ако защитите откажат.
    Този пост е редактиран от Rakeem; 31-01-20 в 17:40.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    89
    #4

    Отговор: Бойлери Теси, тотални боклуци!

    Аз лично четох доста из форумите за бойлерите. Накратно- 50% доволни от Теси, останалите доволни от Дипломат, други от Бош и т.н. Явно има различни партиди може би, или вентилация на самата баня....

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #5

    Отговор: Бойлери Теси, тотални боклуци!

    а защо не си вземеш модела със 7г гаранция ? тоя твоя е от най простите им сглобки с 3г гаранция струващ малко над 100 лв ( познах ли ?! ) не знам какво очакваш от подобен бойлер ,пак добре е изкарал .. имал съм такъв изкара 3г и 3 месеца и се проби .. сега съм с Модеко ,7г нямам намерение да го мисля ,след което го изхвърлям и си взимам нов

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    19
    #6

    Отговор: Бойлери Теси, тотални боклуци!

    Аз омам 2 теси та един вертикален и един хоризонтален вертикалния е вече на 6-7 години никакъв проблем другия е на 5 години но реално е напълнен и се пошзва от половин година на него съм сложил преди входа филтър с кристали против котлен камък уж. и двата се ползват в Пловдив

    Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #7

    Отговор: Бойлери Теси, тотални боклуци!

    Цитат Първоначално публикувано от slavimaster Виж публикацията
    Аз омам 2 теси та един вертикален и един хоризонтален вертикалния е вече на 6-7 години никакъв проблем другия е на 5 години но реално е напълнен и се пошзва от половин година на него съм сложил преди входа филтър с кристали против котлен камък уж. и двата се ползват в Пловдив

    Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
    Загрявай го по 2-3 пъти на ден в Смирненски и пак ще те питам. Моят боклук го изхвърлих 20 дена след изтичането на 5 годишната гаранция. За тези 5г. ми побеля косата с него. Никогиж пак Теси!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #8

    Отговор: Бойлери Теси, тотални боклуци!

    Бойлерът е Би-лайт, купил съм го за 230лв. преди 5г и нещо, работил е сумарно около година, предният ми беше Дипломат с 5г, гаранция, изкара повече, като проблемите, които имах бяха с уплътнението на нагревателя и то защото спирах студената вода, когато ползвах слънчевия, в последствие се усетих, но реших да го сменя с тоя боклук.
    Преди това имаше един от време оно, не помня защо го смених, но водосъдържателят не беше мръднал и не беше неръждаема стомана, изкара повече от 15г.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #9

    Отговор: Бойлери Теси, тотални боклуци!

    Моят хоризонтален столитров Теси кара вече 12-та година. Изолацията му е калпава. Имам и един египетски Атлантик, с по-добра изолация, който кара 4-та година. И 2 нови, на Бош, които изглеждат малко по-добре на външен вид. Важно за дълговечността на бойлера, освен качеството на водата, е и мощността на нагревателя. Всичко над 2kW не е за предпочитане, ако не позволява реглаж.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #10

    Отговор: Бойлери Теси, тотални боклуци!

    Преди няколко години се носеше слух, че Bosch бойлерите се правят по лиценз от Tesy в Сърбия. Поне за нашия пазар и околните.
    Така, че имайте едно наум.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #11

    Отговор: Бойлери Теси, тотални боклуци!

    Бош се правят във фабриката на Теси в БГ от доста години насам .. реално са Теси от средния клас ( дори не са Модеко само че цената е доста нагоре де .. )

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Отговор: Бойлери Теси, тотални боклуци!

    Всичко е въпрос на серия и конкретна бройка.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #13

    Отговор: Бойлери Теси, тотални боклуци!

    аз ги взимам с 30% намаление и не се оплаквам ,даже съм взел и на роднини

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #14

    Отговор: Бойлери Теси, тотални боклуци!

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Бош се правят във фабриката на Теси в БГ от доста години насам .. реално са Теси от средния клас ( дори не са Модеко само че цената е доста нагоре де .. )
    Нищо подобно, Бош и Теси са на една цена. Взех Бош, защото имаха двукиловатов вариант, а Теси нямаха. Става въпрос за 80л. хоризонтални.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 01-02-20 в 23:15.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    19
    #15

    Отговор: Бойлери Теси, тотални боклуци!

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Загрявай го по 2-3 пъти на ден в Смирненски и пак ще те питам. Моят боклук го изхвърлих 20 дена след изтичането на 5 годишната гаранция. За тези 5г. ми побеля косата с него. Никогиж пак Теси!
    Не се изключват 24/7 работят и 2 та. Единия е до Централна гара по стария а другия е на коматевския но още много малко е работил за да имам впечетления ще видим и тези кристали ще помогнат ли за по малко котлен камък.

    Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Боклуци
    От drianov във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 26-04-16, 23:41
  2. Asrock-боклуци
    От nothd във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 23
    Последно: 01-02-12, 22:59
  3. Перални Indesit - боклуци ли са ???
    От @nGell във форум Бяла техника
    Отговори: 44
    Последно: 23-01-09, 15:10
  4. почистване на харда от боклуци
    От IBANEZ_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 20-04-08, 22:52
  5. RAM боклуци
    От Lamia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 13-02-01, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе