Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By SPSt
  • 1 Post By SPSt
  • 1 Post By outset
  • 1 Post By outset

Елдом бойлер капе от корпус

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    9
    #1

    Елдом бойлер капе от корпус

    Има доста теми за това как бойлера капе, но не успях да намеря информация за капки от малък отвор на дъното на корпуса. Както може да видите и от снимката това според мен е отвор за оттичане на вода. И преди е капел леко от там, но вчера капа доста. Въпроса ми е за какво точно е този отвор и трябва ли да потърся техник. Тези дн оставяме бойлера включен дори когато ползваме банята. Възможно ли е при наличието на пара в помещенито да се получава някакъв вътрешен конденз и въпросното място да събира повече вода. Бойлера не капе от друго място. Само от там.

    https://ibb.co/kGVxyFN
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: Елдом бойлер капе от корпус

    Щом питате за какво е този отвор, обезателно се обърнете към техник. Това е дренажен отвор, точно за да не се събира вода вътре. Явно има теч, но откъде точно, ще установи техникът. Може да тече от няколко места и щом течът е силен, по-добре спрете бойлера, докато се установи причината.
    Gena_bs одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: Елдом бойлер капе от корпус

    Мдам, ще звъня днес да видя кой ще откликне.

    - - - - - - - - - -

    Може ли да препоръчате някой читав сервис във Варна?

  5. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    422
    #4

    Отговор: Елдом бойлер капе от корпус

    Може да е пробив на корпуса, износени уплътнения на нагревателя или на фланеца... СПРИ ДА ГО ПОЛЗВАШ!
    Виж фирмения сервиз на Елдом... Все пак сте варненци..
    Телефона е-052/502 113.
    Бул.В.Варненчик 275 А
    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    9
    #5

    Отговор: Елдом бойлер капе от корпус

    Чакам обаждане от сервиза. Ако не звъннат до към 1,2 мисля направо на място да отида нов да си поръчам.

    - - - - - - - - - -

    Бре бре ... да не повярваш. Дойде човек от Елдом и махна капака. Тече от оплътнението. Не ми се занимава (пък и сега не е момента) да го ремонтирам. Направо нов. Уж даже днес ще стане. Ако го монтират ще пиша пак да ги похваля още веднъж за бързата реакция.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #6

    Отговор: Елдом бойлер капе от корпус

    Човекът от сервиза направи ли поне опит да притегне фланеца, щом тече от уплътнението или направо каза "нов"? Щеше да стане за 1 мин., не за 1 ден и с разходи 0 лв. Иначе смяна на уплътнение, с източване пак ще стане в рамките на 2-3 часа. Ще взема вече и аз така да правя. Износени са ми накладките на колата и ще трябва да я сменя.
    Gena_bs одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #7

    Отговор: Елдом бойлер капе от корпус

    Няма файда, по-добре нов, евтини са. Аз имам познат който работи в елдом и навремето ми ремонтираше бойлера. То сменяш едно, второ, трето ... така стигнах до сменено всичко без водосъдържателя и корпуса. Удоволствието е, че през месец нещо му има и си на тръни. А и жената ... ПАК нещо му има на тоя бойлер. Така си и остана в стария апартамент, сигурно си работи, все пак всичко беше сменено. Зарекъл съм се на новия, при първия проблем да го сменя. Четвърта година захапва, само шуми като нагрява, не искам и да си представя какво е вътре.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    9
    #8

    Отговор: Елдом бойлер капе от корпус

    Съгласен съм с @tolostoi. Ако се ремонтира ще го мисля всеки път като го пусна. Ще се наложи да го проверявам често и т.н.
    Капанец одобрява това.

  11. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    422
    #9

    Отговор: Елдом бойлер капе от корпус

    Принципно е така, при цена около 230-250 лв., за Елдом емайлиран и ползване повече от 5 години(гаранцията) ... Това си е просто консуматив, не ел. уред..с цена 0,13-0,14 лв на ден, за 5-те години.. После още по-ниска..

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    9
    #10

    Отговор: Елдом бойлер капе от корпус

    Така ... звъннах в сервиза на Елдом в 9:15 тази сутрин. 14:30 вече имаме нов бойлер монтиран. И то по време на пандемия Тия хора сериозно гонят рекорди. Много приятно изненадан.
    tanatos одобрява това.

  13. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    422
    #11

    Отговор: Елдом бойлер капе от корпус

    Цитат Първоначално публикувано от outset Виж публикацията
    Така ... звъннах в сервиза на Елдом в 9:15 тази сутрин. 14:30 вече имаме нов бойлер монтиран. И то по време на пандемия Тия хора сериозно гонят рекорди. Много приятно изненадан.
    Честито, кой модел взе?
    Моят си го смених сам преди 22 дена, взех моделът с анодният тестер, ограничената серия със светещият в червено терморегулатор... Монтажът беше детска игра и забавление за мен.. Взех го от Зора, по нета... 239 кинта..
    Предишният, пак Елдом ми работи 19 години и се издъни...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от coverstar; 16-04-20 в 15:01.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    9
    #12

    Отговор: Елдом бойлер капе от корпус

    Моделът е WV08039. Незнам, но ми се стори че първото му затопляне произведе по-малко топла вода. Т.е. свърши по-бързо. Предишния ни беше 80l а този е 75l. Ще видим.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #13

    Отговор: Елдом бойлер капе от корпус

    Купих същият преди 6 месеца и много бързо изтива водата в сравнение с старият им модел .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с бойлер ЕЛДОМ
    От vasilray65 във форум Бяла техника
    Отговори: 40
    Последно: 10-03-18, 00:23
  2. Проблем с бойлер Елдом еврика
    От grid във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 30-01-17, 20:48
  3. Термопомпен бойлер на Елдом.
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 16-08-16, 16:53
  4. Бойлер Елдом с два анода ?
    От mitko20050 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-13, 15:53
  5. Проточния ми бойлер почна да капе
    От presar във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 06-04-12, 21:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе