Резултати от 1 до 2 от общо 2

Проблем с абсорбатор ТЕКА CNL1 3000

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #1

    Проблем с абсорбатор ТЕКА CNL1 3000

    Имам въпросния абсорбатор, но съседа отгоре къртеше наскоро. Резултата е, че бяха влезли камъчета в турбините на аспиратора през комина. Реално абсорбатора има клапа, но тя не е уловила всички частици.

    Демонтирах и изчистих уреда, но сега има ужасен шум. Подозирам, че е само от едната турбина(когато затворя клапана на лявата страна се получава шума, отдясно го няма проблема), която е доста потрошена и играе(има луфт) докато е пуснат уреда. Въпроса ми е дали си струва да си играя да сменям турбината или може да е нещо по-сериозно? Намерих я за 50 кинта от Турбина двойна-перка d130xH120.5mm от вентилатор за аспиратор,Teka TL1-62,CNL-3000,CNL1-3000HP,Sidepar което ми се струва скъпо, но ще ги прежаля. Също ако някой има запознат да каже как се сваля и чисти турбината, видях, че има отвори, които дават достъп до двигателчетата, но не разбрах от там как мога да демонтирам.

    Ако все пак подозирате, че трябва нов, може ли да ми препоръчате някой който ще пасне на отворите, защото този модел вече не се предлага? Схема за вграждане http://teka-bg.com/store/wp-content/...0ix-scheme.jpg - реално има 4 болта, които трябва да паснат и височината да е същата, за да влезе в шкафа.

    Също бих се радвал да ми кажете как може да се предотврати бъдещ такъв проблем от съседи нагоре, филтър няма как да сложа, защото ще се полепи мазното по него... Освен някаква четка за комин и с нея да се чисти периодично? Ще съм благодарен на всякакви съвети

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2

    Отговор: Проблем с абсорбатор ТЕКА CNL1 3000

    За да не падат камъчета в аспиратора трябва да има хоризонтална връзка до комина. Връзката е добре да е с наклон като по-ниската част да е връзката към комина и да не е прекалено къса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Абсорбатор за тераса
    От paraiso във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-13, 07:32
  2. Проблем с вградената web камера на Lenovo 3000 N200
    От SoWhat във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 07-05-12, 17:48
  3. Кой абсорбатор е за предпочитане?
    От wrathchild във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 24-09-09, 18:27
  4. Проблем с Bluetooth = Laptop Ferrari 3000
    От milenk във форум Мобилни устройства
    Отговори: 10
    Последно: 02-08-07, 22:37
  5. Аспиратор за вграждане на фирма "ТЕКА"..?
    От desiniko във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 04-02-07, 12:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе