Резултати от 1 до 12 от общо 12

Абсорбатор за тераса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #1

    Абсорбатор за тераса

    Здравейте,

    Изчетох темите за аспираторите/абсорбаторите, но въпреки всичко имам някои въпроси, на които в момента нямам отговор. Именно, какъв тип трябва да взема точно.

    Печката е http://www.technopolis.bg/b2c/detail...LUX-EKC54502OW, а ширината на терасата е 54 см, с дължина около 3 метра. Над печката ще има само абсорбатор, без шкаф или нещо друго. В тази връзка, в магазините за техника се продават няколко типа абсорбатори (каминен, телескопичен, свободностоящ, с разновнидности за вграждане), но не мога да се ориентирам аз какъв трябва да търся точно, тъй като няма много детайли за монтажа.

    За момента съм се спрял на този абсорбатор - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ROLUX-EFT-635X (свободностоящ). Самият абсорбатор за момента се планира да се свърже директно с въздуховод над него през газобетонна стена на терасата. Терасата е изцяло затворена с комплексен отваряем/неотваряем PVC прозорец в центъра. Трябва ли да се вземат някакви специални мерки за свързването на отходната тръба отвън? Аз си мисля просто тя да се завърти надолу, за да не я вали дъжд, иначе като дължина няма да е дълга.

    По формулата тук - Какъв абсорбатор да избера за дома си ? - ми се получава 61 м3/час или по-голям абсорбатор. Между другото, никъде не видях енергийни класове за абсорбаторите. 200 вата примерно за домашен абсорбатор си е доста, поне според мен...

    За първи път избирам (и ще монтирам) абсорбатор, така че съжалявам за базовите въпроси. Всякакви коментари за типа му, почистването и за какво трябва/не трябва да гледам от гледна точка на покупка и експлоатация, ще са супер полезни.

    Мерси за помощта.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #2

    Отговор: Абсорбатор за тераса

    на цвят и вкус се избира. дебит всеки ще ти докара, обърни внимание на децибелите.

    когато го купиш може да го ъпгрейднеш с ЛЕД лампи вместо халогенните така ще вдигнеш класа

    трябва ти тръба 125 или по-голяма. клапичка може да си сложиш и както си го измислил с едно г надолу /излез и виж как го е направил съседа отдолу/ . има и специални решетки за външната страна ако потърсиш ще намериш.

    нямаше ли тема за абсорбери?

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #3

    Отговор: Абсорбатор за тераса

    Да разбирам ли, че този 'свободностоящ' е подходящ и, че от него просто излиза тръбата за отходните газове? В тази посока ми е главно мисленето в момента, за типа. Като гледам телескопичните, каминните и пирамидалните са вече твърде големи за моите нужди.

    Т.е. като няма да има шкаф, който да прикрива тръбата, с кой тип абсорбатори ще е най-красиво? Отворът за въздуховод при тези свободностоящите странично ли се намира?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,782
    #4

    Отговор: Абсорбатор за тераса

    Аз си смених Фабер тип камина с турбина за който дадох доста пари навремето с този http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-SANG-SF-620-W преди няколко години и съм по-доволен.Клапата в твоя случай е задължителна.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #5

    Отговор: Абсорбатор за тераса

    въпроса за красотата ... ако не искаш да гледаш тръби си вземи "каминнен" има детайл който скрива тръбата ако е точно зад и над абсорбатора.
    иначе труби до където искаш можеш да си пуснеш. и го свързваш. как ще ги скриеш за да не ги виждаш... ти решаваш. има и квадратни въздуховоди и преходници ако ще ги криеш над шкафчета или във тях. ако няма да имаш нищо дупчиш директно зад абсорбатора.

    нещото което купиш би трябвало да има шаблон къде да се пробива.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #6

    Отговор: Абсорбатор за тераса

    Значи общо взето от това, което казвате, няма голяма разлика в типа на абсорбатора. Има значение за естетиката повече. Vlado66, и аз съм се ориентирал към тези свободностоящи абсорбатори. Тръбата обаче няма да е зад абсорбатора, а странично - вдясно. На Санг-а, къде му е изводът? И би ли споделил защо си по-доволен от турбината в сравнение с каминния тип Фабер? Като гледам този абсорбатор на Санг е доста мощен, ти в кухня ли си го монтирал или на тераса?

    И още нещо, съжалявам за въпроса, но какво точно е тази клапа?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #7

    Отговор: Абсорбатор за тераса

    на всички изхода им е отгоре.
    за клапа просто питай в магазина, ще ти продадат.
    аз ако съм на тераса няма да слагам подобно нещо. нали за това е на терасата, но както и да е. лека и успех.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,782
    #8

    Отговор: Абсорбатор за тераса

    Фабера който си седи вече в гаража беше с турбина.Санга е с два вентилатора-вярно, има дърводелски вид ама върши работа.Отгоре откъдето излиза тръбата съм огънал в полукръг една неръждаема ламарина и съм сложил около нея два рафта.Абсорбатора е в кухня.Клапата е нужна когато в помещението има подналягане спрямо отвън да не навлиза особено зимата влажен и студен въздух който освен че няма да е комфортен, но и ще скапе двигателите на абсорбера.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #9

    Отговор: Абсорбатор за тераса

    Ясно. Значи клапа трябва задължително. При мен и размерът е проблем, трябва да е най-много 52-53 см. дълъг, т.е. колкото печката горе-долу, но за това ще питам в магазина. Ще видим как ще стои тръбата. Мерси за помощта!

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Отговор: Абсорбатор за тераса

    Цитат Първоначално публикувано от paraiso Виж публикацията
    При мен и размерът е проблем, трябва да е най-много 52-53 см. дълъг, т.е. колкото печката горе-долу,
    Ако имаш предвид - широк, ще срещнеш съществен проблем. Повечето абсорбери са на 58-60см.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #11

    Отговор: Абсорбатор за тераса

    Да, широк имах предвид. Казах го така, защото за мен широчината на терасата е същественото (защото е тясна), а тя се пада дългата страна на абсорбатора. Лицевата страна на печката е 50 см. и ще трябва да намеря такъв абсорбатор (общото разстояние е 54 см., така че това е максимума, който може да влезе).

    Същевременно никъде по сайтовете не пишат размери...

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #12

    Отговор: Абсорбатор за тераса

    Цитат Първоначално публикувано от paraiso Виж публикацията

    Същевременно никъде по сайтовете не пишат размери...
    Teka GFT 800

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за външно тяло на тераса.
    От simbascream във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-14, 22:40
  2. Най-удачно място за монтиране на тераса
    От chefobg във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 15-08-12, 20:37
  3. Монтаж на два климатика на една тераса
    От antoo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 27-06-12, 12:37
  4. Външно тяло в остъклена тераса?
    От rumo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 19
    Последно: 03-05-08, 12:05
  5. Препоръки за абсорбатор
    От Lider във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 15-02-08, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе