Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Пералня Gorenje wa 62081

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    53
    #1

    Пералня Gorenje wa 62081

    Здравейте,
    Имам следният проблем.
    След като изпера и извадя прането, пералната мирише на мръсна/застояла вода. Пера на 40° с уж качествени течни перилни препарати и омекотители. Почиствал съм и филтъра (мисля че така се казва отвора в долният десен ъгъл)
    Казаха ми да я пусна на 95° на свободен ход, без дрехи , така щяла да се почисти, но не знам дали това е редно.
    Вчера премахнах кутията за прахта и се натъкнах на голяма мръсотия. Как мога да почистя улея достигащ до кутията за прах, мога ли да я пусна без дрехи на 95° и ако да, мога ли да спра центрофугата ?


    Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #2

    Отговор: Пералня Gorenje wa 62081

    С Белина на максмимална температура, след това още веднъж, само че без белина.
    Това е пераляна, не е микровълнова, че да не можеш да я пъскаш без нищо вътре.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #3

    Отговор: Пералня Gorenje wa 62081

    И спри да переш с течни препарати. Има таблетки за почистване на перални, някои ползват и такива от съдомиялна.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    53
    #4

    Отговор: Пералня Gorenje wa 62081

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    И спри да переш с течни препарати. Има таблетки за почистване на перални, някои ползват и такива от съдомиялна.
    Взех да тествам прах за пране Persil от Турция. Направи ми впечатление, че още на първото (за сега две) пране, петната (като мухал) от стените на кутийката намаляха.
    Ще погледна за таблетките.


    Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #5

    Отговор: Пералня Gorenje wa 62081

    https://www.edna.bg/media/foto/kak-d...ta-u-doma-3594
    Течният препарат се слага в барабана!
    В момента от комбинацията между него и омекотителя се е получил мухълът, част от който виждаш. Като добавя,че вероятно машината не се подсушава и оставя отворена след пране, за да изсъхне.
    Не съм сигурен, че цикълът на 95 градуса вече ще изчисти поне казана, барабана и всичко след тях. За начало пробвай на 60 градуса с прахообразен препарат. И после профиктично на месец - два отново.
    Аз съм ползвал специални препарати за почистване при 60 на Indesit и Electrolux https://www.electrolux.bg/laundry/la...sory/m3gcp200/ . Но имам подозрения, че един от двата или и двата повреждат семеринга на лагерите. На два Electrolux-а вече смених лагерите.
    Белина не съм слагал. Лимонтозу, оцет и сода чистят перфектно, но разрушават кръстачката (носача) на барабана. Която отдавна вече не е от неръждаема стомана.
    Тръбата от отделенито за препаратите напълно може да се изчисти само след демонтаж.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    53
    #6

    Отговор: Пералня Gorenje wa 62081

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    https://www.edna.bg/media/foto/kak-d...ta-u-doma-3594
    Течният препарат се слага в барабана!
    В момента от комбинацията между него и омекотителя се е получил мухълът, част от който виждаш. Като добавя,че вероятно машината не се подсушава и оставя отворена след пране, за да изсъхне.
    Не съм сигурен, че цикълът на 95 градуса вече ще изчисти поне казана, барабана и всичко след тях. За начало пробвай на 60 градуса с прахообразен препарат. И после профиктично на месец - два отново.
    Аз съм ползвал специални препарати за почистване при 60 на Indesit и Electrolux https://www.electrolux.bg/laundry/la...sory/m3gcp200/ . Но имам подозрения, че един от двата или и двата повреждат семеринга на лагерите. На два Electrolux-а вече смених лагерите.
    Белина не съм слагал. Лимонтозу, оцет и сода чистят перфектно, но разрушават кръстачката (носача) на барабана. Която отдавна вече не е от неръждаема стомана.
    Тръбата от отделенито за препаратите напълно може да се изчисти само след демонтаж.
    Остава се отворена и се подсушава гумата отвътре.
    Ще пробвам описаните методи. Чувал съм за Оцет и сода.
    Благодаря

    Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #7

    Отговор: Пералня Gorenje wa 62081

    Абе как оцет и сода бе? Нали взаимно ще се неутрализират.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #8

    Отговор: Пералня Gorenje wa 62081

    Има такива митове и легенди!
    Остава надеждата, че едното е повече и не се неутрализират напълно.
    Ами сложи малко от едното веднъж. Малко от другото вторият път, ще е по-добре!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #9

    Отговор: Пералня Gorenje wa 62081

    Пак никой не чете какво съм написал!
    Не позвайте оцет и сода!
    Освен, ако не искате да ремонтирате / сменяте пералната машина.

    https://www.google.com/search?q=%D1%81%D0%BE%D0%B4%D0%B0+%D0%B8+%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%82+%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2+%D0%BC%D1%83%D1%85%D1%8A%D0%BB&sourceid=ie7&rls =com.microsoft:bg-BG:IE-SearchBox&ie=&oe=#spf=1603211436619



  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #10

    Отговор: Пералня Gorenje wa 62081

    Никога не съм ползвал нито оцет, нито сода, но кръстачката се счупи на 14-тата година.
    На работа алуминиеви детайли, през които върви вода се изядат от нея и се спукват въпреки че са дебелостенни.
    И с малко антифриз е същото. Алуминия не си понася с водата.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #11

    Отговор: Пералня Gorenje wa 62081

    Това е Al сплав някаква - силумин.
    Al двигатели на автомобилите ползват антифриз за охлждане. Ти за кой точно тип пишеш, че разяжда сплавта?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    53
    #12

    Отговор: Пералня Gorenje wa 62081

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Пак никой не чете какво съм написал!
    Не позвайте оцет и сода!
    Освен, ако не искате да ремонтирате / сменяте пералната машина.

    https://www.google.com/search?q=%D1%81%D0%BE%D0%B4%D0%B0+%D0%B8+%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%82+%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2+%D0%BC%D1%83%D1%85%D1%8A%D0%BB&sourceid=ie7&rls =com.microsoft:bg-BG:IE-SearchBox&ie=&oe=#spf=1603211436619

    Казах че съм чувал, няма да пробвам оцет и сода ... Хаха
    Все още събирам мнения и накрая ще си ги обобщя.

    Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #13

    Отговор: Пералня Gorenje wa 62081

    Че не съм им правил химичен анализ да знам от к'ъв алуминий са. По-скоро е от водата, не е толкова от антифриза. Мислехме си че антифриза помага поне срещу котлен камък, но не виждам разлика. Две машини спукаха един и същи детайл почти едновременно в който върви вода или антифриз. Тая с антифриза е по-нова с някоя година. Няма почти налягане около 0,5-1 бар макс, няма температура - около 17-20гр.

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #14

    Отговор: Пералня Gorenje wa 62081

    Пусни пране без дрехи на максимална температура.Никакви белени, оцети .....

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    6
    #15

    Отговор: Пералня Gorenje wa 62081

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    https://www.edna.bg/media/foto/kak-d...ta-u-doma-3594
    Течният препарат се слага в барабана!
    В момента от комбинацията между него и омекотителя се е получил мухълът, част от който виждаш. Като добавя,че вероятно машината не се подсушава и оставя отворена след пране, за да изсъхне.
    Не съм сигурен, че цикълът на 95 градуса вече ще изчисти поне казана, барабана и всичко след тях. За начало пробвай на 60 градуса с прахообразен препарат. И после профиктично на месец - два отново.
    Аз съм ползвал специални препарати за почистване при 60 на Indesit и Electrolux https://www.electrolux.bg/laundry/la...sory/m3gcp200/ . Но имам подозрения, че един от двата или и двата повреждат семеринга на лагерите. На два Electrolux-а вече смених лагерите.
    Белина не съм слагал. Лимонтозу, оцет и сода чистят перфектно, но разрушават кръстачката (носача) на барабана. Която отдавна вече не е от неръждаема стомана.
    Тръбата от отделенито за препаратите напълно може да се изчисти само след демонтаж.
    Препарата се слага в отделението за препарати.

    Изпратено от моят dandelion с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Пералня Gorenje WA162
    От Lupus във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 12-03-17, 14:16
  2. Проблем с пералня Gorenje
    От FearMe във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 22
    Последно: 18-04-15, 09:59
  3. Ел.схема на пералня Gorenje
    От pldimitroff във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 14-07-13, 11:27
  4. Пералня Gorenje WA 64183
    От mweitei във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 12-01-13, 15:48
  5. Продавам пералня Gorenje
    От supernovax във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 01-09-10, 01:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе