Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Проблем с пералня Gorenje

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Проблем с пералня Gorenje

    имам една дърта Gorenje Ps 41.9 bi, която има проблем с въртенето на програматора

    интересното е, че го прави само в частта на първоначалното пълнене с вода - понякога "забравя" да се цъкне нататък и се препълва, което очевидно е проблем

    ако реша да го сваля, разглобя и почистя какъв ще е по-скоро резултатът? почистен и работещ или "честито нова пералня"?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #2

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    Сигурен ли си че е от програматора ? Да не идва проблема от спукано маркуче към ниво сигнализатора ?
    Огледай го все пак , той програматора дори да спре на положение пълнене - ниво сигнализатора трябва да изключи притока на вода .
    Във никакъв случай не е от програматора . Развален ниво сигнализатор или изпуска въздух някъде по системата .

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    не съм напълно убеден, (но не съм и гледал де), че има сигнализатор на нивото на водата - все пак моделът е изключително архаичен

    програматорът е напълно механичен и чисто и просто понякога не се завърта. ще го огледам, защото при "потягането" й преди 1-2 месеца смених маншон и 2 маркучета, но дотолкова. до настоящия момент не знаех, че съществува споменатото от теб животно.

    твърдиш, че е невъзможно да е от програматора. не може ли да е замърсен, амортизиран или др.под. и да не врътне понякога това зъбче, което е за периода на пълненето?

    и в заключение държа да отбележа, че не съм инженер, и проблемите ги решавам един по един при възникването, без да оглеждам и разбирам от заобикалящата среда

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #4

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    WD 40 спрейче.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66
    WD 40 спрейче.
    това да го разбирам ли, че твърдо смяташ, че в замърсяване или просто така профилактично?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #6

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    Сигурно е клеясало за толкова години.

  8.  
     
  9. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #7

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    мойта Индезит от далечната 93г миналата година също пълнеше без да спира и се оказа ниво сигнализатора в долния край трабичката се беше задръстила с нещо като каша от праховете и минах само с почистване

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    ок, значи това са първите 2 неща, на които ще обърна внимание

    благодаря много, надявам се да се оправи само с подобни "козметики"

    и все пак, ако на някой му хрумне още нещо днес, ще помоля да го сподели, за да мога да се размина утре само с едно отваряне, оглеждане и т.н.

    благодаря на всички засега!

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #9

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    Напиши типа на програматора.
    На него пише PG-xxx(тези цифри ме интересуват)
    Програматора има моторче можеш да откачиш двата му кабела и да го захраниш директно към 220в.
    Оставяш го поне час и ще видиш дали се върти остта.
    Малко вероятно обаче е проблема да е в самия програматор.
    По скоро се съмнявам в датчика за температурата.
    Докато той не подаде сигнала програматора не се превърта.
    Това обикновено е 2-3 стъпката от началото на програмата.Там спира и чака.
    Като провериш програматора по описания начин ще е ясен проблема.

    п.п.
    Грешка.Сега погледнах отново и видях че спира докато пълни.
    Проблема наистина е ниворегулатора и маркучето.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1320403655[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    не съм напълно убеден, (но не съм и гледал де), че има сигнализатор на нивото на водата - все пак моделът е изключително архаичен

    програматорът е напълно механичен и чисто и просто понякога не се завърта. ще го огледам, защото при "потягането" й преди 1-2 месеца смених маншон и 2 маркучета, но дотолкова. до настоящия момент не знаех, че съществува споменатото от теб животно.

    твърдиш, че е невъзможно да е от програматора. не може ли да е замърсен, амортизиран или др.под. и да не врътне понякога това зъбче, което е за периода на пълненето?
    Има тънко маркуче, а това за програматора което си писал е почти невъзможно.

  12. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #10

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    Аз също не съм инженер и не съм искал по никакъв начин да те засегна .
    И аз притежавам също такава стара пералня и съм патил с препълване на вода - оказа се скъсано маркуче , излиза от долу където е цедката и отива на горе влиза в разклонител и има два ниво сигнализатора до програматора . Всяка перална има ниво сигнализатор и той казва кога да спре да пълни а от програматора само идва предполагаемо време . Може в новите модели вече да са електронни но във старите са механични . Като надуеш въпросното маркуче се чува щракане .
    Ако се върти трудно програматора също можеш да го пръснеш със WD 40 спрейче както е казал колегата .

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    jonov, не съм се засегнал ни най-малко

    badr, благодаря и на теб. явно ще й духам на пералнята

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    и такаааа... духах й

    майтапът настрана, да докладвам сега какво стана:

    маркучето беше остаряло и напукано от двете страни и допуснах, че не е държало налягане. отрязах въпросното напукано, другото при надуване не изпуска и го сложих обратно

    самият регулатор се чува как цъка при надуване. не знам какво налягане му трябва, да за затвори веригата и да спре пълненето, но на мен ми се струва доволно ниско, т.е. би следвало да работи

    само дето не работи всеки път (така ми казаха, преди малко, докато се занимавах)
    сега от 2 пъти реално пълнене, не се спря и двата пъти

    фактът, че понякога сработва, ме кара да мисля, че проблемът не е електрически (в самия регулатор), а нещо механично

    съвсем съвсем съвсем лесно ли трябва да цъка при надуване?
    има ли начин да се свали прагът му на цъкане, т.е. нужното налягане да е по-ниско?

    P.S. програматорът се върти като песен. прави сте, че няма как да е от него

  16. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #13

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    на мойта беше много чувствително тоест при леко сгъстяване на въздуха аколи не търси пробема по нагоре в мембраната там където се чува цъкането това е мойто мнение

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #14

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    и такаааа... духах й

    майтапът настрана, да докладвам сега какво стана:

    маркучето беше остаряло и напукано от двете страни и допуснах, че не е държало налягане. отрязах въпросното напукано, другото при надуване не изпуска и го сложих обратно

    самият регулатор се чува как цъка при надуване. не знам какво налягане му трябва, да за затвори веригата и да спре пълненето, но на мен ми се струва доволно ниско, т.е. би следвало да работи

    само дето не работи всеки път (така ми казаха, преди малко, докато се занимавах)
    сега от 2 пъти реално пълнене, не се спря и двата пъти

    фактът, че понякога сработва, ме кара да мисля, че проблемът не е електрически (в самия регулатор), а нещо механично

    съвсем съвсем съвсем лесно ли трябва да цъка при надуване?
    има ли начин да се свали прагът му на цъкане, т.е. нужното налягане да е по-ниско?

    P.S. програматорът се върти като песен. прави сте, че няма как да е от него
    Ниворгулатора прекъсва веригата на вентила и включва захранването към останалата част.
    Има няколко вида НР - с 1, с 2 и с 3 нива.
    Колкото са броя нивата толкова пъти трябва да се чуе превключване.
    Орентирай се по броя кабели.За всяко ниво има по три извода към които водят кабели.Ако искаш снимай го и ще ти кажа колко са нивата.
    Друг проблем може да е запушване долния край.На Горение маркучето идва от помпата.Там трябва да се разглоби и почисти.Напълно възможно е въздуха да не успява да премине и тогава пълненето не спира.
    Можеш да пробваш така.Пускаш пералнята и с друго маркуче надуваш НР.Пълненето трябва да спре, а като изпуснеш въздуха да тръгва отново.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Ниворгулатора прекъсва веригата на вентила и включва захранването към останалата част.
    Има няколко вида НР - с 1, с 2 и с 3 нива.
    Колкото са броя нивата толкова пъти трябва да се чуе превключване.
    Орентирай се по броя кабели.За всяко ниво има по три извода към които водят кабели.Ако искаш снимай го и ще ти кажа колко са нивата.
    Друг проблем може да е запушване долния край.На Горение маркучето идва от помпата.Там трябва да се разглоби и почисти.Напълно възможно е въздуха да не успява да премине и тогава пълненето не спира.
    Можеш да пробваш така.Пускаш пералнята и с друго маркуче надуваш НР.Пълненето трябва да спре, а като изпуснеш въздуха да тръгва отново.
    нямам визуален спомен, но имам аудио такъв - цъква 2 пъти
    това какво общо има с проблема?

    надуването на маркучето в посока "надолу" води до бълбукане. това не е ли индикация че е проходимо, или запушването може да е по-нататък в системата, посока помпата?

    маркучето идва от един пластмасов съд, който предполагам, е някакво междинно звено между помпата и регулатора. допълнително инфо - въпросният съд е зад капаче, долу отпред. има и някакво друго късо маркуче с тапичка, достъпно зад вратичката отпред

    мислех да направя и пробата с надуването по време на пълнене, но не го направих в момента, в който ми мина през ума, а след това забравих, понеже времето ме притискаше.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. GORENJE WA65205(пералня)+D65238(сушилня)
    От Ivo Genov във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 22-10-13, 15:07
  2. Ел.схема на пералня Gorenje
    От pldimitroff във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 14-07-13, 10:27
  3. Пералня Gorenje WA 64183
    От mweitei във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 12-01-13, 14:48
  4. Продавам пералня Gorenje
    От supernovax във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 01-09-10, 00:15
  5. Пералня Gorenje WA 583 -смяна ма * лагер
    От kocetoMR във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-09, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе