Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Бойлер Елдом или Теси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #16

    Отговор: Бойлер Елдом или Теси

    Цитат Първоначално публикувано от taralion Виж публикацията
    Здравейте,
    Предстои ми покупка на 120 литров бойлер, който ще е винаги включен. 80 л. Теси протича между 1.6 и 2.6 години у нас, явно водата е агресивна. В гаранцията смених 3 бойлера. Елдом от неръждавейка изкара 5 години и също изгни?! Какъв от двете марки да си взема, но 120 литров? Какви са плюсовете и минусите на двете марки съответно, като цените и гаранциите са еднакви?
    Благодаря Ви предварително!
    Теси 120 л на 23+ години!
    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    На каква температура ги експлоатираш?
    На 75 градуса - нонстоп!
    Цитат Първоначално публикувано от taralion Виж публикацията
    ... и се получава характерното шумене на водата и ме е страх да не се образува парна фаза отгоре и затова толкова бързо да протичат.
    Когато затрява бойлера - винаги се чува шум!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Проблемът може да идва от малко незанулено кухненско бойлерче в съседен апартамент. Токовата верига се затваря през водата и твоята нула или земя! Имах такъв случай със съседката ми на долния етаж. Ремонтирах и безплатно бойлера, от зор. Чуват се характерни шумове, когато си изключил бойлера си. Усеща се и болка при обливане на малки ранички по ръцете с вода от чешмата.
    Нещо друго не е „занулено“! Главата ти ...
    Как ще направи „земно“ по водата - тръбите са ​полипропиленови!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #17

    Отговор: Бойлер Елдом или Теси

    Да, по тръбите тече дестилирана вода, тъпако. Играй си, колкото искаш. Не ми пречиш!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #18

    Отговор: Бойлер Елдом или Теси

    Най-малко с това, че имаше 7г гаранция, електронен термостат, дисплей, настройване на температурата през 1 градус, нощен режим (вкл. бойлера в 23:00), таймер и т.н.
    Като го купувах беше с 50-60лв по-скъп от Теси-то което имаше само една врътка.

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Защо ги купувате тези Аристони? С какво превъзхождат Елдом или Теси освен че са по-скъпи за аналогични модели?

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #19

    Отговор: Бойлер Елдом или Теси

    всички тия неща + уифи се предлатат и от Теси ,и разликата в цената не е 50-60 лв .. сега да звънна че бойлера ми не работи ,до довечера е дошъл техник да го отремонтира ( даже до обяд ) дори да живея някъде на село ... с Аристон ще си седиш без бойлер колко време ?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #20

    Отговор: Бойлер Елдом или Теси

    Преди 8-9г не се предлагаха. Мой приятел си купи Теси за нова къща, 3 пъти протече за 2 години, няма такива боклуци. На друг приятел всяка година му се стопява копчето, сменя регулатори и т.н. просто вдигнаха ръце от тоя шит и вече не повтарят. Не е въпроса, че има сервиз. Хората си ценят времето и не могат да се занимават с такива тъпотии.
    Tesy ModEco Cloud - 500 пари.
    Ariston Lydos WiFi - 370 пари.
    Та какво за скъпите Аристони?

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Отговор: Бойлер Елдом или Теси

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    всички тия неща + уифи се предлатат и от Теси ,и разликата в цената не е 50-60 лв .. сега да звънна че бойлера ми не работи ,до довечера е дошъл техник да го отремонтира ( даже до обяд ) дори да живея някъде на село ... с Аристон ще си седиш без бойлер колко време ?
    далеч съм от мисълта да генерализирам, но ще цитирам разговора си с продавача в една от веригите, когато преди време си купувах поредния аристон:

    аз: донесете ми на касата аристон еди-кой-си-модел
    той: а защо искате аристон?
    аз: защото съм доволен от марката
    той: ама представете си, ако вземете българска марка и нещо се повреди, още на следващия ден ще е оправен
    аз: а вие си представете, че изобщо не ми се повреди нищо и не се налага да чакам дори до следващия ден

    и оня ме гледа ококорено...
    прочее, въпросният аристон е споменат в предния ми пост...

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #22

    Отговор: Бойлер Елдом или Теси

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    аз: а вие си представете, че изобщо не ми се повреди нищо и не се налага да чакам дори до следващия ден ...
    Ще се повторя, но пак ще кажа.
    За 23+ години - Теси 120 л - само веднъж съм сменил терморегулатор.
    Сега гледам, че пластмасовия капак се е напукал и покрай тръбите е избила ръжда, но ще сменям. Няма да правя.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #23

    Отговор: Бойлер Елдом или Теси

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Ще се повторя, но пак ще кажа.
    За 23+ години - Теси 120 л - само веднъж съм сменил терморегулатор.
    Сега гледам, че пластмасовия капак се е напукал и покрай тръбите е избила ръжда, но ще сменям. Няма да правя.
    с риск да прозвуча като пенсионер (какъвто не съм ), ще кажа: едно време правеха нещата по-добре

    аз пък ползвам пералня Ariston Margherita 2000 от 2003 година насам и само ѝ е сменян лагер преди 2 години

    както казва(м) един мъдър човек: Планираното остаряване не е това, което беше

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #24

    Отговор: Бойлер Елдом или Теси

    То и дядо Боже като е създавал човека, му е заложил планирано да остарява... Не може да искаме и по-важното - не може да можем да надскочим създателя. Лошото е, че жизненият цикъл на машините спадна рязко в последно време...

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #25

    Отговор: Бойлер Елдом или Теси

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    с риск да прозвуча като пенсионер (какъвто не съм ), ще кажа: едно време правеха нещата по-добре

    аз пък ползвам пералня Ariston Margherita 2000 от 2003 година насам и само ѝ е сменян лагер преди 2 години

    както казва(м) един мъдър човек: Планираното остаряване не е това, което беше


    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    с риск да прозвуча като пенсионер (какъвто не съм ), ще кажа: едно време правеха нещата по-добре

    както казва(м) един мъдър човек: Планираното остаряване не е това, което беше
    Не споря, но „едно време” е друго време. Почти съм работил в Теси ООД и ги знам, как работят.
    Другото - термина не е „планирано остаряване” (щото остаряване винаги има - планирано или не), а „калкулиран ресурс”! Отнася се най-вече за машини - напр. автомобил. Когато се скапе двигателя - вече и купето е заминало, и всичко друго.

    Отделно е производството на еднодневки - купуваш, хвърляш и пак купуваш. Да не спи търговията.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #26

    Отговор: Бойлер Елдом или Теси

    Не че нещо, ама на приятел Аристон в гаранция се повреди по коледа.
    Малшанс, казвате. Ама от сервиза казали, две седмици поне за платката.
    Извикал майстори, ама кат видят платка и са пас.
    Че опря до мен. Оправих я, ама на 5-тата година се наду чак външния корпус и протече.
    Е, туй няма как да го оправя.
    На мойта приятелка точно на коледа, как се падна само - Теси на 11г. протече.
    Веднъж терморегулатор съм ѝ сменял.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #27

    Отговор: Бойлер Елдом или Теси

    В момента е от значение, какво ти се е паднало, а не, каква марка си взел.

  16. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #28

    Отговор: Бойлер Елдом или Теси

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    В момента е от значение, какво ти се е паднало, а не, каква марка си взел.
    Демек, станало - „Марки много, ама … етикетите кът!”

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #29

    Отговор: Бойлер Елдом или Теси

    Не знам кво се пада и как. Моят, той не е моят де, този който ползвам е на около 36 години. - баща ми го е слагал, аз не помня кога.
    Ще изкара още толкова тей кат гледам.

  18. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #30

    Отговор: Бойлер Елдом или Теси

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Не знам кво се пада и как. Моят, той не е моят де, този който ползвам е на около 36 години. - баща ми го е слагал, аз не помня кога.
    Ще изкара още толкова тей кат гледам.
    Този вече е „от едно време”.
    С едно допълнение - тогава правеха балона с еднаква дебелина навсякъде. Сега - с „редуцирано дъно“. Ако стане зор - избива отдолу.

    А твоят - ако реши да гърми - ще имаш „много просторно жилище“!
    Виждал съм три случая. Баня -> Кухня -> тераса. Всичко от кухнята (заедно с тухлите от стените) беше на паркинга, през сградата.

    Но при правилна поддръжка - може да изкара доста.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бойлер ТЕСИ - проблем след късо в ключа
    От didi593 във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 25-03-16, 16:06
  2. бойлер -теси-15л
    От ganka5812 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-13, 18:10
  3. Проблеми бойлер Теси
    От bobyjuvefan във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 03-06-12, 20:00
  4. Проблем с бойлер Теси
    От tony1975 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 03-08-10, 15:49
  5. Надигнат капак на бойлер Теси
    От fatmacheto във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 16
    Последно: 06-04-10, 00:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе