Резултати от 1 до 9 от общо 9

Неоригинални уплътнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #1

    Неоригинални уплътнения

    Здравейте отново и се извинявам, че пускам нова тема, но в другата вероятно няма да се види.

    Въпросът ми е има ли в България или не само в България производители на неоригинални, но вършещи работа уплътнения за съдомиялни, перални и т.н., например за такива, които вече не се предлагат като резервни части от фирмата-производител? Или както им казват при авточастите афтърмаркет резервни части, алтернативни и т.н.
    Често производителите спират доставката на резервни части за своите модели водени от идеята потребителят да си купи нов уред. Все си мисля, че трябва да има някаква алтернатива. Заради едно уплътнение да изхвърлиш иначе изправен уред ми се струва неправилно.

    Ще съм благодарен ако някой знае и ме насочи къде мога да търся подобни неоригинални уплътнения за битови уреди. Поне с търсене в Гугъл досега не постигнах особен успех.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #2

    Отговор: Неоригинални уплътнения


  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #3

    Отговор: Неоригинални уплътнения

    Пробвах, отговориха ми, че не могат, било икономически неизгодно.

    Реших да го отлея от силикон, първоначално търсих food grade двукомпонентен силикон, и такъв има, но е много скъп. Последно намерих силикон на Wurth, одобрен за хранителната промишленост, който също е скъп, но не чак толкова и съм го поръчал, да видим какво ще стане.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #4

    Отговор: Неоригинални уплътнения

    А на сайта им няма ли някое подходящо? Снимките са с малък размер, има няколко за Бош но не знам ще съвпаднат ли с твоето:

    https://apogee99.com/index.php?main_...ort=20a&page=1

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #5

    Отговор: Неоригинални уплътнения

    Няма, много търсих къде ли не. За да стигна до идеята сам да си го правя, със сигурност никъде го няма. Смятам да използвам гипсова форма. То и силикона на Wurth се оказа, че го няма в България, макар че няколко онлайн магазина уж го предлагат, но като го поръчах ми се обадиха да кажат, че всъщност не е наличен. Това е типично българска работа. Наличностите не си ги актуализират. Поръчах го от Амазон. Там поне обикновено наличностите се актуализират и в повечето случаи не може да се поръча нещо, което го нямат. Но цената на един такъв силикон в туба за пистолет като обикновения санитарен силикон ми излезе около 53 лв с доставката.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #6

    Отговор: Неоригинални уплътнения


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #7

    Отговор: Неоригинални уплътнения

    Благодаря, този източник не го знаех, изглежда ценен! Ще го прегледам подробно по-късно.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #8

    Отговор: Неоригинални уплътнения

    Ако нямат това, което търсиш, обади се на телефоните и попитай.
    В повечето случаи могат да доставят частите директно от фирмата или дори през някой друг доставчик. Като цента обикновено е по-ниска от на последния.
    Поръчвал съм части за Indesit, Zerowatt, Electrolux и идват запечатани във фирмените опаковки и означения. Само не знам вече какви са сроковете за доставка.
    За да няма изненади, обаче, приготви си точния търговски модел и product number code (PNC) на уреда.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #9

    Отговор: Неоригинални уплътнения

    Нямат това, което търся, но в случая няма от къде и те да го поръчат, понеже Бош отдавна са спрели поддръжката на въпросната машина и имат само части, които са им останали за този модел. В случая аз си поръчах части директно от Бош в Германия и видях какво имат те в техния склад и какво нямат. Да, Еком могат и да постигнат по-добра цена от тази, на която аз съм купил от Бош, но ако нещо го няма, просто го няма. Затова ще си направя уплътнението от силикон на Wurth за хранителната промишленост, за да не отделя токсични вещества във водата на съдомиялната.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Гумени уплътнения
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 12-06-10, 13:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе