Резултати от 1 до 8 от общо 8

Натягане на ремък на пералня Miele

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    16
    #1

    Натягане на ремък на пералня Miele

    Здравейте. При смяната на лагери и семеринг на Miele W1944 свалих мотора от шината без да бележа.
    Сега при започване на центрофуга, целият казан се усуква и тропа, та си мисля, понеже адски трудно качих ремъка, може би е пренатегнат с което мъчи мотора, което пък също може да води до подаване на грешна информация на тахометъра и от там на оборотите. Има ли начин за определяне, колко да е натегнат ремъка.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2

    Отговор: Натягане на ремък на пералня Miele

    Натягането на ремък се измерва с честотомер. Честотата я има в сервизната информация. Проблемът по-скоро се дължи на отклонение от равнинност на ремъчните шайби. Трябва да се погледне от техник.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    16
    #3

    Отговор: Натягане на ремък на пералня Miele

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Натягането на ремък се измерва с честотомер. Честотата я има в сервизната информация. Проблемът по-скоро се дължи на отклонение от равнинност на ремъчните шайби. Трябва да се погледне от техник.
    Възможно е, понеже бях притиснал лагерното тяло плътно към казана, което водеше и до странни шумове.

    - - - - - - - - - -

    Някакви други идеи, относно натягане на ремъка дали има

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #4

    Отговор: Натягане на ремък на пералня Miele

    Цитат Първоначално публикувано от Пенев Виж публикацията
    Здравейте. При смяната на лагери и семеринг на Miele W1944 свалих мотора от шината без да бележа..
    При процедурата да не е имало бой с чукове и тесли, та да си изкривил оста на барабана? Разкачи ремъка и завърти на ръка барабана и гледай дали замята, лесно ли се върти и дали стърже и тропа нещо.Отделно виж и дали правилно си монтирал и мотора, да не си удължил разстоянието между двете шайби и ремъка да влиза трудно, защото идва къс? Виж дали има и съосие с двете шайби - на барабана и мотора при монтиран ремък.
    Този пост е редактиран от Palev; 25-11-23 в 17:47.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #5

    Отговор: Натягане на ремък на пералня Miele

    Не е достатъчно ремъчните шайби да са съосни. Необходимо е да са на една равнина. Това е най-честата грешка при монтаж.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    16
    #6

    Отговор: Натягане на ремък на пералня Miele

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    При процедурата да не е имало бой с чукове и тесли, та да си изкривил оста на барабана? Разкачи ремъка и завърти на ръка барабана и гледай дали замята, лесно ли се върти и дали стърже и тропа нещо.Отделно виж и дали правилно си монтирал и мотора, да не си удължил разстоянието между двете шайби и ремъка да влиза трудно, защото идва къс? Виж дали има и съосие с двете шайби - на барабана и мотора при монтиран ремък.
    Манипулации с чукове или агресия, не е имало. Вариантите според мен, са два: увеличил съм разстоянието между шайбата на мотора и тази на барабана понеже не помня в каква позиция беше и така съм пренатегнал ремъка, или не съм позиционирал правилно двете противотежести в предната част на барабана и товара не се разпределя правилно по двете предни пружини. Трудна работа

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не е достатъчно ремъчните шайби да са съосни. Необходимо е да са на една равнина. Това е най-честата грешка при монтаж.
    Тоест, кое може да не е монтирано правилно ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #7

    Отговор: Натягане на ремък на пералня Miele

    Не ги слушай тия гугъл разбирачи ти само като прочетеш написаното като Не е достатъчно ремъчните шайби да са съосни. Необходимо е да са на една равнина. Това е най-честата грешка при монтаж. направо падаш. Съосие никъде в пералнята няма защото за да има съосие трябва све оси да са аксиално/по оста/ подравнени.
    Ако ремъка ти е пренатегнат ще пари сериозно след една програма работа . За да ти е пренапрегнат ремъка мотора трябва да има ход във вертикалната равнина за да може да натяга нещо си миеле не съм виждал разглобено.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    16
    #8

    Отговор: Натягане на ремък на пералня Miele

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Не ги слушай тия гугъл разбирачи ти само като прочетеш написаното като Не е достатъчно ремъчните шайби да са съосни. Необходимо е да са на една равнина. Това е най-честата грешка при монтаж. направо падаш. Съосие никъде в пералнята няма защото за да има съосие трябва све оси да са аксиално/по оста/ подравнени.
    Ако ремъка ти е пренатегнат ще пари сериозно след една програма работа . За да ти е пренапрегнат ремъка мотора трябва да има ход във вертикалната равнина за да може да натяга нещо си миеле не съм виждал разглобено.
    При миелето, мотора е на шаси. Като на динамото при автомобилите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за пералня Miele
    От movx2000 във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 27-07-20, 21:40
  2. Въпрос относно ремък на пералня Ariston ALD 120.
    От RitmoDelMar във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 7
    Последно: 05-12-19, 21:54
  3. Пералня AEG проблемен ремък
    От dubak във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 13-08-15, 21:42
  4. Ремък за пералня AEG LAVAMAT 400F
    От alkuni във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 12-10-12, 19:31
  5. Упътване за пералня Miele?
    От mooncow във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 24-11-06, 21:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе