Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42
Like Tree20Одобрявам

Избор на пералня и сушилня Миеле или?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    327
    #1

    Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Здравейте приятели!
    Търся Пералня и сушилня, бюджета е към 3000 лв за двете. Жената предпочита Миеле, но според запознати, славата им е отминала вече и за парите, които ще дадеш за тях, може да се купи по-вискок клас Бош или Аег. Как мислите?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    774
    #2

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Не знам дали им е отминала славата, но с този бюджет сте за най-ниските серии на Miele, които аз лично не бих избрал. Или вдигнете бюджета или се насочете към AEG/Bosch.
    dodo_pv одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    327
    #3

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Не знам дали им е отминала славата, но с този бюджет сте за най-ниските серии на Miele, които аз лично не бих избрал. Или вдигнете бюджета или се насочете към AEG/Bosch.
    Какво им има на ниските серии? Пластмасови ли са?

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    774
    #4

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Да, пералните от ниските серии са с пластмасов казан. Също така не са произведени в Германия (ако това е от значение).

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,449
    #5

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Слушай жена си , тук пишещите може и да нямат такива уреди

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    774
    #6

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Не знам дали визираш мене. Вкъщи сушилнята е Miele от високия клас. Ниските серии на каквато и да било техника никога не ги гледам, понеже в повечето случаи само табелката им е маркова, а под нея само компромиси
    Gena_bs и ccankov73 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,957
    #7

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    В момента Миле имат промо за двата уреда - пералня + сушилня - с 10 годишна гаранция за 4К. И не са ниския клас.
    Така че ... .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,512
    #8

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Нисък - висок - бошлаф!
    Особено пък за нашия пазар, където се доставят уреди от знайни и незнайни производители с неизвестно качество.
    Никой не знае какъв е материалът на кръстачката в конкретния екземпляр. Имайте предвид, че и Miele ползват Aluminium–silicon alloys в някои от моделите си. Както и пластмасови казани.
    Да, стабилни са, по-добре са конструирани, по-надеждни са от останалите.
    Ама дали си заслужават двойната и нагоре цена спрямо топ-моделите на останалите немски производители - всеки си решава сам!
    В най-лошият случай Miele ще изкара повече от AEG. Обаче, при съответно натоварване, препарати и редовно почистване.
    Няма да ви казвам какво излезе от перална машина на 450цикъла / 5,5г, след основно почистване с частично разглобяване. Прахчетата и геловете само маскират миризмите и частично разтварят мизериите вътре.
    Мисълта ми е, че след определени цикли на пране без основно почистване и дезинфекция машината става бактериологична бомба.

    В ТМ има някаква промоция за 100лв. над бюджета ти: Miele (technomarket.bg)
    Вероятно са от ниския клас, нямам идея с какво окачване и тип барабан са..
    Промоцията е на Miele България!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 09-07-24 в 09:40.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,564
    #9

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Нисък - висок - бошлаф!
    Особено пък за нашия пазар, където се доставят уреди от знайни и незнайни производители с неизвестно качество.
    Никой не знае какъв е материалът на кръстачката в конкретния екземпляр. Имайте предвид, че и Miele ползват Aluminium–silicon alloys в някои от моделите си. Както и пластмасови казани...
    Пишеш глупости, колега. От значение е единствено класа на уредите, не марката. При моделите на Мийле лесно се разбира за класа, по теглото. При тях няма незнайни производители. И понеже съм ги отварял, мога да те уверя, че нямат нищо общо с останалите ширпотреби.
    Slusatel одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,512
    #10

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Можеш ли да ми напишеш какъв е материалът на вътрешната кръстачка на моделите с барабан "пчелна пита"?
    Както и с 3 или 4 "лъча" са?
    От тези, които си отварял. Без значение с пластмасов или метален казан са били.
    Опитвам се по външни признаци да определя каква е кръстачката. Май силуминовите са 3-лъчеви, а стоманените - 4.
    Но не съм сигурен. В магазина няма как да разглобя машината...
    Не го приемай като упрек или заяждане!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 09-07-24 в 16:03.
    dodo_pv одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,449
    #11

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Пишеш глупости, колега. От значение е единствено класа на уредите, не марката. При моделите на Мийле лесно се разбира за класа, по теглото. При тях няма незнайни производители. И понеже съм ги отварял, мога да те уверя, че нямат нищо общо с останалите ширпотреби.
    Да разбирам , че висок клас Беко е по-яко от ниския Мийле ? По мое мнение турско - китайските продукти просто нямат висок клас / изключая телефоните - там са добри/ ? Трудно ми е да си представя че клиент , който има финансови възможности ще избере топ модел Кенди примерно пред нещо доказано качествено. Относно цените АЕГ и Бош също не са евтини.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    774
    #12

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Имам познати от приятелско семейство, които са така да се каже, неприлично богати. Имота, който обитават през повечето време е свръх луксозен тризонет с личен асансьор. Всичките им уреди са китайски евтинджос, а телевизорите най-нисък клас LG. За тях да се хвърлят пари за скъпи уреди е абсолютно безмислено. Ползват, чупи се и купуват ново (пак най-евтиното). Доста хора по белите държави са със същия манталитет (изключвам тия зад океана). Просто тук живеем със страшни комплекси, понеже допреди няколко години нямахме пари. Сега вече имаме пари и тези комплекси тепърва ще се избиват. Автомобилите, които се карат по насраните ни пътища са един от показателите. В София вече имам чувството, че всеки втори е с Porsche.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,564
    #13

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Можеш ли да ми напишеш какъв е материалът на вътрешната кръстачка на моделите с барабан "пчелна пита"?
    Както и с 3 или 4 "лъча" са?
    От тези, които си отварял. Без значение с пластмасов или метален казан са били.
    Опитвам се по външни признаци да определя каква е кръстачката. Май силуминовите са 3-лъчеви, а стоманените - 4.
    Но не съм сигурен. В магазина няма как да разглобя машината...
    Не го приемай като упрек или заяждане!
    Преди много години постнах някъде в темата снимки и клипове. Нямам ги вече. Вътре всичко беше масивно, големи лагерни блокове и чугунени тежести. WDA-111WCS, среден клас.

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Да разбирам , че висок клас Беко е по-яко от ниския Мийле ? По мое мнение турско - китайските продукти просто нямат висок клас / изключая телефоните - там са добри/ ? Трудно ми е да си представя че клиент , който има финансови възможности ще избере топ модел Кенди примерно пред нещо доказано качествено. Относно цените АЕГ и Бош също не са евтини.
    Аз висок клас на Беко не съм виждал. Нисък клас на Мийле не съм отварял. Разбирай, че ако нямаш бюджет за среден клас Мийле, купуваш Бош, за да не сбъркаш.

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Имам познати от приятелско семейство, които са така да се каже, неприлично богати. Имота, който обитават през повечето време е свръх луксозен тризонет с личен асансьор. Всичките им уреди са китайски евтинджос, а телевизорите най-нисък клас LG. За тях да се хвърлят пари за скъпи уреди е абсолютно безмислено. Ползват, чупи се и купуват ново (пак най-евтиното). Доста хора по белите държави са със същия манталитет (изключвам тия зад океана). Просто тук живеем със страшни комплекси, понеже допреди няколко години нямахме пари. Сега вече имаме пари и тези комплекси тепърва ще се избиват. Автомобилите, които се карат по насраните ни пътища са един от показателите. В София вече имам чувството, че всеки втори е с Porsche.
    Богатите хора, особено неприлично богатите, имат съвсвм различно мислене. Ние с теб го нямаме, както и останалите тук, които ни четат. Когато се научите да ги уважавате и да не им завиждате, ще ви стане по-лесно да разбирате философията на избора.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 09-07-24 в 23:21.
    Gena_bs, ccankov73 и CubanLinx харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,512
    #14

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Ето в какво състояние продават втора радост Miele WDA-111WCS след 7-8 години експлоатация:
    Пералня MIELE W Classic Eco

    Bosch 8 серия в момента, че на 6-та комбо уред пишеше Made in China.
    Вече го постнах това преди повече от месец.
    Отрочета на Electrolux Group Global Brand Licensing - никога повече!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 09-07-24 в 23:40.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    327
    #15

    Отговор: Избор на пералня и сушилня Миеле или?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    В момента Миле имат промо за двата уреда - пералня + сушилня - с 10 годишна гаранция за 4К. И не са ниския клас.
    Така че ... .
    може ли линк?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Болтове за барабан на пералня Миеле
    От Пенев във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 23-09-22, 13:36
  2. Сушилня BOSCH или МИЕЛЕ?
    От malttihristov във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 22-04-21, 17:48
  3. сушилня Миеле
    От petarnankov във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-15, 08:59
  4. Избор на пералня+сушилня в едно
    От vaniosl във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 22-12-14, 11:21
  5. Избор на пералня с сушилня
    От vtdy във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 22-04-11, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе