Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree4Одобрявам

Алманах на ХУБАВИТЕ ЗАВЕДЕНИЯ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Алманах на ХУБАВИТЕ ЗАВЕДЕНИЯ

    Отдавна виден фен на хубавата бира и запомнящата се храна като мен се кани да отвори подобна тема.
    Доброто пийване и хапване са важни предпоставки за доброто настроение
    Нека тук да споделяме заведения, които са ни впечатлили приятно и по този начин да си помагаме с неособено богатия избор къде да прекараме няколко приятни часа.


    1. Die Alte Lampe (Фенерите) - София
    2. Бирария 5-те кьошета - София
    estqwerty одобрява това.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Отговор: Алманах на ХУБАВИТЕ ЗАВЕДЕНИЯ

    Започвам със страхотно вкусна бирария, от която се върнах преди час.
    Съчетанието на добра наливна бира и вкусна храна е рядко срещано в България.
    Любимите ми специализирани бирарии, в които има богат избор наливни и бутилирани бири в никакъв случай не могат да се похвалят с особено добра кухня.


    Ето едно изключение - страхотна наливна бира - Кромбахер и Вайнщефан в няколко разновидности и уникално вкусна немска кухня, несрещана от мен досега в България - Die Alte Lampe - Фенерите в София, близо до Южния Парк.

    Основен плюс - храната - страхотно немско меню, чудесен готвач. Бирата също е на ниво, изборът не е голям, но е много вкусна.
    Обстановката е приятна, без излишен лукс, но с предостатъчно уют.
    Цените са височки, сервитьорките леко завеяни, но пък с хубави немски униформи
    Препоръчвам с две ръце за гладни и жадни любители на хубавата немска бира и кухня.

    diealtelampe.jpg

    На снимката - чаша Вайнщефан Корбиниан, плато за двама с виенски шницел, джолан, 3 вида вурстове, немско зеле с ким, картофено пюре и мариновано цвекло, на заден план остатък от разядка с препечени филийки и паста от чесън и орехи.
    Fantastische!
    tony34al одобрява това.

  4. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #3

    Отговор: Алманах на ХУБАВИТЕ ЗАВЕДЕНИЯ

    Ходил съм там преди доста време - може би преди поне 5 години. И тогава имам спомен, че цените бяха леко високи, даже си спомням, че имаше и някъв оркестър от двама-трима симпатяги, които обикаляха между масите и свиреха там някаква си тяхна немско/австрийска музика.
    Платото е страхотно!

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Отговор: Алманах на ХУБАВИТЕ ЗАВЕДЕНИЯ

    Бирария 5-те кьошета
    бул. Скобелев 25 - на спирката на трамваите на 5-те кьошета.

    Заведение с над 20-годишна история в центъра на София.
    Избор на 4-5 вида наливна бира, сред които белгийските Leffe и Hoegaarden. Още около 30 вида бутилирана бира.
    Прилично и вкусно меню, без да има някакви особени специалитети, напълно задоволително за бирария.
    Много приятна и уютна обстановка.
    Много харесвам масите и интериора в закритата стара част на заведението. Масите и скамейките са правени по поръчка, няма къде да се видят подобни.
    Обслужването е добро.
    Цените на белгийската наливна бира - малко над 5лв за 500мл, на другите - под 3 лв.
    Много голяма закрита с найлон и постоянен покрив част за пушачи с много газови отполителни тела.
    Заведението има както големи, така и малки маси. Много посетители, ако седнете двама, трима на голяма маса - неминуемо ще настанят до вас чужда компания, което за мен поне е неприятно.
    В частта за пушачи има само големи маси за 6-8 човека.
    В по-старата покрита част наистина е много уютно, дървена ламперия, дървени тавани, адекватна за пъб украса по стените, много топло.
    До любимата ми маса тип плот на бар има истинско дърво, чийто ствол е оставен да минава вътре в заведението. Чудесно място за няколко бири след работния ден.
    5corners.jpg

  6. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #5

    Мястото с най- добра кухня в България? Или къде яденето и пиенето ви е впечатлило?

    Здравейте!
    Във Форума се обсъжда всякаква техника - за снимане, за гледане, слушане, за пържене, за климат и за какви ли не неща помагащи ни да живеем добре и комфортно, но и неща с които пазим и опитваме да пресъздадем хубави спомени. Но какво е техниката, ако нямаме живото изживяване? Напоследък го разбрах, за съжаление по принудителния начин (не съм болен или стар, ако си мислите това). Живота не дава втори шанс да се изживее!

    Мястото с най- добра кухня в България? Или къде яденето и пиенето ви е впечатлило? Или местата за кулинарен туризъм

    Надявам се да дадете и малко описание на храна, меню, дали е прясно сготвена, цена и други неща които са ви впечатлили.

    За да дам пример ще започна с двете места, които ме впечатлиха тая година. Вероятно на много от вас са известни.
    1. Мидената ферма- ресторанта в Каварна (десния) - ядох уникални неща от миди и рапани. Богато меню, най- вече на мидени ястия, вкл рибени и рапани- супа, панирани, на шишчета, кюфтета, наденици, с ориз, и т.н. За прясно- вижда се мидената ферма, а цената не е проблем за човек, който е отишъл там.
    2. Не е в България, но е на 60 километра от София- най- хубавата скара, която съм ял. Сърбия, Димитровград, с. Лукавица - Етно Кафана. Няма да я сбъркате- импровизирания паркинг е пълен с български коли! Което го определя като българско заведение, но със сръбски персонали най- важното - сръбски продукти. Менюто е супер оскъдно, но нещата вътре са впечатляващо вкусни- примерно НАЙ- сочната пържола, която някога съм ял- 2 педи на 10 см. И най хубавата питка, за която се сещам. И прекрасната колбасница (наденица), въпреки че по принцип никога не ям наденица! И бирата ТАМ се казва Еленско! Цена за около 20лв на човек няма да остане гладен и жаден

    И двете места- няма бели покривки, но е чисто. Не е за хора, които търсят белите покривки.
    Този пост е редактиран от 0ldman; 26-06-15 в 13:58.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Отговор: Мястото с най- добра кухня в България? Или къде яденето и пиенето ви е впечатлило?

    Цитат Първоначално публикувано от 0ldman Виж публикацията
    Мястото с най- добра кухня в България? Или къде яденето и пиенето ви е впечатлило?
    Скромно бих отбелязал, че мястото с най-добра кухня е в къщи.
    DUNDURMA и Asen Ikonomov харесват това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #7

    Отговор: Мястото с най- добра кухня в България? Или къде яденето и пиенето ви е впечатлило?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Скромно бих отбелязал, че мястото с най-добра кухня е в къщи.
    Това все пак е всеизвестно, но човек не трябва да е роб на мирогледа си, колкото и да е стеснен.
    Е, и всеки може да е традиционалист, не е нужно да има навалица по местата извън "в къщи"

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: Мястото с най- добра кухня в България? Или къде яденето и пиенето ви е впечатлило?

    Цитат Първоначално публикувано от 0ldman Виж публикацията
    2. Не е в България, но е на 60 километра от София- най- хубавата скара, която съм ял. Сърбия, Димитров, с. Лукавица - Етно Кафана. Няма да я сбъркате- импровизирания паркинг е пълен с български коли! Което го определя като българско заведение, но със сръбски персонали най- важното - сръбски продукти. Менюто е супер оскъдно, но нещата вътре са впечатляващо вкусни- примерно НАЙ- сочната пържола, която някога съм ял- 2 педи на 10 см. И най хубавата питка, за която се сещам. И прекрасната колбасница (наденица), въпреки че по принцип никога не ям наденица! И бирата ТАМ се казва Еленско! Цена за около 20лв на човек няма да остане гладен и жаден
    Още един глас за (предполагам) въпросното заведение .... Не съм ял по-вкусна плескавица и всякакви местни щуротии. А за 20 лева просто преяждаш.
    https://foursquare.com/v/%D0%B5%D1%8...b078270f0d29e3

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9

    Отговор: Мястото с най- добра кухня в България? Или къде яденето и пиенето ви е впечатлило?

    Цитат Първоначално публикувано от 0ldman Виж публикацията
    Здравейте!
    Във Форума се обсъжда всякаква техника - за снимане, за гледане, слушане, за пържене, за климат и за какви ли не неща помагащи ни да живеем добре и комфортно, но и неща с които пазим и опитваме да пресъздадем хубави спомени. Но какво е техниката, ако нямаме живото изживяване? Напоследък го разбрах, за съжаление по принудителния начин (не съм болен или стар, ако си мислите това). Живота не дава втори шанс да се изживее!

    Мястото с най- добра кухня в България? Или къде яденето и пиенето ви е впечатлило? Или местата за кулинарен туризъм

    Надявам се да дадете и малко описание на храна, меню, дали е прясно сготвена, цена и други неща които са ви впечатлили.

    За да дам пример ще започна с двете места, които ме впечатлиха тая година. Вероятно на много от вас са известни.
    1. Мидената ферма- ресторанта в Каварна (десния) - ядох уникални неща от миди и рапани. Богато меню, най- вече на мидени ястия, вкл рибени и рапани- супа, панирани, на шишчета, кюфтета, наденици, с ориз, и т.н. За прясно- вижда се мидената ферма, а цената не е проблем за човек, който е отишъл там.
    Наистина добро място за миди /и цаца/, но се е превърнало в ужасно място. Помня го като бяха няколко маси пред къщичката - имаше атмосфера. Сега имам чувството, че съм на войнишко изпращане отпреди 30 години.

  12. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #10

    Отговор: Мястото с най- добра кухня в България? Или къде яденето и пиенето ви е впечатлило?

    Давайте вашето любимо място с уникално ядене...

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #11

    Отговор: Алманах на ХУБАВИТЕ ЗАВЕДЕНИЯ

    Верига ресторанти Даяна-Джоана Пловдив
    Ресторанти Даяна
    меню
    http://dayanabg.com/wp-content/uploa.../09/djoana.pdf
    Сабите, мечовете и тризъбците са уникални
    Цени добри примерно:
    бутилка мавруд асеновград резерва, голяма ракия, 3 таратора в чаша, голям чорбаджйски сач, пилешки хапки в сусам, 5 комбинирани пърленки, картофено плато - 50-на лева
    Този пост е редактиран от Tommorow; 28-06-15 в 04:11.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #12

    Отговор: Алманах на ХУБАВИТЕ ЗАВЕДЕНИЯ

    Мдааа, ходил съм много пъти в този на Дунав с динозаврите отпред и кухнята е великолепна. Друго хубаво заведение е Класика срещу завода на Каменица, ако го има все още. По мое мнение на тема "кухня" софийските заведения от този калибър има много да учат от Пловдив.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #13

    Отговор: Алманах на ХУБАВИТЕ ЗАВЕДЕНИЯ

    Бях в Китен за седмица това лято. Факт, че и в меката на чалгата има хубави заведения.
    Кои - описал съм в отделна статия - хвърлете й един поглед ако ще ходите към Китен:
    Китен - плажни барове, заведения за обяд, ресторанти за вечеря

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Отговор: Алманах на ХУБАВИТЕ ЗАВЕДЕНИЯ

    ПП - И още една препоръка - през уикенда бях в Кактус.
    Вкусна кухня, салатите са незабележими, но всичко топлинно обработено е запомнящо се.
    Цените са доста високи, да не кажа неприятни, обслужването е чудесно, обстановката... ами доколкото може да се очаква от мазе - добра е.
    Липсата на нормална градина определено е сериозен проблем.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    14
    #15

    Отговор: Алманах на ХУБАВИТЕ ЗАВЕДЕНИЯ

    Някой може ли да ми препоръча хубав гръцки ресторант в София?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 32
    Последно: 07-04-13, 16:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе