Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1

    Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    От както се навъдиха веригите от рода на Мак Даналдс им станах върл не почитател, не само заради храната която се предлага и за културата на хранене която възпитават, но и за това, че взеха от бизнеса на някой чисто български гостилници в който се предлагаше готвена на място храна. Вероятно зад това предложение стоят нечии интереси аз като българин винаги търся заговор и за това ми е интересно мнението и на други колеги от форума. А ето и източника. http://media.framar.bg/%D0%B7%D0%B4%...B5%D0%BD%D0%B5

    През 2012 г. в Швейцария вече ще са затворени всички ресторанти без изключение на „Макдоналдс". Алпийската република създаде прецедент: европейският комисар по земеделието Дачан Чолош е приел вече 127 заявки от България, Испания, Германия и други европейски страни с изискване за законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    След скандалите със сиренето и диоксина през 2009-10 в Италия, Испания и Великобритания, и „зеленчуковата" психоза през 2011 г. в Германия, Европа престана да бъде толерантна по въпросите на храненето.

    Движението за здравословен начин на хранене „Slow Food", създадено в опозиция на бързото хранене, не само агитира за продукти със знака „BIO" и насърчава да се купуват продукти директно от земеделските стопани. „Slow Food" постигнаха това, че най-малко пет европейски страни - Франция, Великобритания, Италия, Германия и Холандия - казват „не" на някога модните диети.

    Около 23% от европейците, според СЗО, се отказват от диети, които предизвикват загуба на тегло. Още 20% от европейците вече не се занимават с броене на калории, по което се увличаха преди няколко години.

    Това е добра новина, но уви за радикална промяна на ситуацията не е достатъчно. Според Европейската комисия през последните пет години броят на ресторантите за бързо хранене в Европа е нараснал със 17%. Меката в света на бързото хранене и полуфабрикатите - Съединените щати - е в кулинарен шок.

    В страната има 1500 телевизионни канали, които насърчават здравословната храна, търсенето й превишава предлагането, но според социолозите от TNS Callup AdFact, основната храна на семейството на американците все още остават хамбургерите и пиците. В резултат на това САЩ се нарежда на първо място в света сред страните, в които 60% от заболяванията са пряко свързани с неправилното хранене. Броят на тези заболявания, според СЗО, се разраства в световен мащаб.

    „От недостига на полезни вещества от храната - фитонутриенти - страда половината свят", казва Lyndel Costain, диетолог от клиниката по хранене в университета в Кеймбридж.

    Техният дефицит, натрупан през годините може да доведе до сърдечно-съдови заболявания, злокачествени тумори, бронхо-белодробни болести, диабет. Изследванията през последните години показват, че сред основните рискови фактори за придобиване на тези заболявания е лошата храна. И тези нарушения са свързани не само с бързото хранене.

    „Храните, произведени промишлено, провокират хронични заболявания, в действителност те бавно убиват хората", - убеден е Дюк Джонсън, директор на Института за оптимално здраве на Nutrilite (Калифорния, САЩ).



  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #2

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    И аз предпочитам да отида в някоя БГ гостилница, отколкото в някое заведение, от типа "Fast Food".

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #3

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Всичко опира до усещането за мярка
    http://www.moreto.net/novini.php?n=170232&p=6

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Ами шкембе след бурна вечер - това е - ама с чесън и лютичко.....ами това си е нашенското!
    И няколко /малко де/ бирички за оправяне на перчема......

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #5

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Абсолютно.
    П.П. И аз обичам кока-кола, ама тази новозеландка ме преби.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    +1+1+1+1+1+1+1+1......

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #7

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Имаше един велик филм с Луи дьо Фюнес - "Крилце или кълка" -абсолютно актуален в случая.

  10. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #8

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    ... всички ресторанти без изключение на „Макдоналдс"...
    Този израз какво трябва да означава?

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    окатинарчили са всички макове

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #10

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Преди години докато кучето ни беше още живо- Лассо Обрадовски Форд мир на праха му, бяхме на разходка с него и дъщеря ми която поиска "отровна" храна, което в превод означава пържени картофки с фанта портокал, та влезнахме в Мак Доналдс и на промоция взех картофките фантата и един хамбургер. Щерката си изяде картофите, изпи си фантата, но не пожела хамбургера. Аз го опитах, но не го харесах, е викам си аз съм предубеден, но пара се е давало ще го дам на кучето, той макар и благородник с майка и баща шампиони ядеше всичко- грозде, боклуци от кофите, развалено месо и какво ли не. Та дадох му хамбургера той го захапа, държа го няколко секунди и го изплю. Е от тогава си знам, че едно дете и едно куче не може да се наговорят едновременно да ми правят театър.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #11

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Какво разбираме под "Бърза закуска"? Има ли някаква дефиниция?

    Това ли са:

    Дюнери, хамбургери, кебапчета и кюфтета в хлебче с малко гарнитурка, Макдоналдс, KFC и прочие Хамерикански вериги, баници и кифли? Има ли и други?

    Питам, за да си създам представа какво ще се мисли да се забранява. Не знам в БГ кога ще дойде това. Но като знам този бизнес на колко хора е препитание, ще скочат на протести и пак ще се мислят едни забавяния. Отделно за много хора това е начин да хапнат нещо набързо и според джоба ( за 2-3 лева пълни тумбака). Другия вариант е да седнат на ресторант, да оставят минимум 5 лв и пак да хапнат за секунди, защото нямат време. Не знам колко години ще ни отнеме да се учим да си носим храна от вкъщи .

    Христослав правилно е казал, че става въпрос за чувство за мярка. Или ядеш много хамбургери с всичките им минуси или малко от малко се съобразяваш.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #12

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Всичко опира до усещането за мярка
    http://www.moreto.net/novini.php?n=170232&p=6
    Определено до това опира. И то мярка не в Кока-Колата. Цитат:
    Наташа Харис, майка на осем деца, починала през февруари 2010 година на 30-годишна възраст.
    8 деца на 30 години, а ти за колата на жената си се хванал.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    ops5, винаги ми е било чудно защо хората причисляват дюнерите към junk food-a. основното, заради което junk food-ът се води junk food е хлябът. всички, така наричани от мен "тестянки" влизат в това число, но отказвам да се съглася за дюнера. в него има и хляб, и месо, и зеленчуци. печени, а не пържени... е, разбира се, "дюнерите" за 50 стотинки, или "3 за 2 лева" не влизат в това число, но в истинския дюнер измежду всичко, хлябът е най-малкият компонент...

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #14

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Месо?! Тези пластове преобладаваща пилешка кожа, която се пече наричаш месо....Ядеш и си викаш - това пиле гърди няма ли....бутове...

    Иначе темата е поредната евро-тъпня - забранява се нещо без да се дава каквато и да е алтернатива. Много ми е интересно например децата които имат едно 20мин голямо междучасие какво друго биха хапнали за това време, което включва и отиване до обекта, редене на опашка и 3-6 мин оставащи за ядене. Чудно ми е какво да правят и всички онези с 30 мин обедна почивка...за тези които изобщо нямат такава и са преобладаващи, тези които се хранят на крак, пред машината или компютъра няма да говорим.

    Във Турция например тези проблеми не съществуват. Всяка по-голяма фирма ( над 10-15 души ) поддържа собствена кухня, където договорена от региона възрастна жена с добри готвачески умения ходи на пазар, купува си продукти, а след това готви няколко ястия ежедневно. Останалото готвене от предния ден служи за закуска, следва обяд и вечеря...яде се 3 пъти напълно безплатно домашни манджи за работниците и гостите на фирмата, често и клиенти чакащи да си получат поръчката и дошли в обедните часове също биват поканени и се включват охотно. Най-голямото предимство на тази схема е пълния контрол на качеството на яденето, вложените продукти както и начина на приготвяне. Знаеш какво ядеш, знаеш кой го е приготвил и най-важното - две еднакви гозби в два последователни дни няма. Поради това, че готвачката няма финансови интереси и стремежи за печалба качеството на храната е многократно по-добро от повечето локали.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    tommorow, след като спомена турция, искам да кажа, че най-добрите дюнер ever, които съм ял, са били в Чанаккале (Дарданелите)
    1 лакът дълъг, дебел колкото предмишница и стига предостатъчно за обяд. агнешкият аромат е почти неподправяем

    а иначе за алтернативите - моят проблем с този род храна не е фактът, че е тестянка, а че във всички съставки на която и да е fast food от която и да е верига, влизат такива безумни отрови, консерванти и т.н., че още малко и консуматорът ще засвети в тъмното

    предполагам повечето от вас са гледали това (отрязък от филма Supersize Me):

    https://www.youtube.com/watch?v=8uHxRwQqWFo#ws

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Алманах на ХУБАВИТЕ ЗАВЕДЕНИЯ
    От kod във форум Бял списък
    Отговори: 18
    Последно: 13-05-18, 05:52
  2. Европа иска да въведе закон за употребата на Photoshop
    От nikolin във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 01-12-11, 21:20
  3. LCD до 960 лв - бързо и ясно
    От metesator във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 24-05-09, 21:51
  4. Бързо търсене в БД
    От Edin_Lud във форум Програмиране
    Отговори: 1
    Последно: 19-06-06, 12:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе