Резултати от 1 до 6 от общо 6

Споделете мнение за ОЧНИ кабинети и Оптики?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на vynsente
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    The ANIMAL & NATURE KINGDOM
    Мнения
    67
    #1

    Споделете мнение за ОЧНИ кабинети и Оптики?

    Привет,

    Моля, ако е възможно да препоръчате АКТУАЛНИ, Истински и Коректни Оптики/ Кабинети /Магазини към днешна дата?
    Примерно такива които правят прегледи, консултират, препоръчват и предлагат очила с диоптър - избщо всичко както си му е реда ОТ-ДО на 1 място.

    За предпочитане в районите Люлин, Надежда, Обеля, Модерно предградие...

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: Споделете мнение за ОЧНИ кабинети и Оптики?

    От-до е грешка.Направи си пълен преглед в кабинет при добър офталмолог и после си избери оптика само за изработка.

  4. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #3

    Отговор: Споделете мнение за ОЧНИ кабинети и Оптики?


  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4

    Отговор: Споделете мнение за ОЧНИ кабинети и Оптики?

    За преглед наистина си е нужен добър специалист! Много е важно отношението и да се обърне внимание на детайлите. Диалога е много важен. Не прави грешката всичко в 1. Това са ти очите все пак.

    Вече за избор и изработка на очила е друга тема. Зависи от проблема в случая. Има различни марки и варианти на диоптрични стъкла и рамки. Ще изброя някои неща на които да обърнеш внимание:
    За рамките
    1. Удобство при носа
    2. Удобство при ушите и добро закрепяне да не изпаднат като се наведеш, но и да не стягат
    3. Тегло на рамката
    4. Вид на рамката около стъклата ...зависи колко ще пречи на зрението според вида и размера
    За стъклата
    1. Има по твърди лесно чупливи, но пък по устойчиви на надрасквания
    2. По еластични, но обратното на горните
    3. Филтри
    4. Фото солари
    5. Лесно почистващи
    6. Изтънени
    7. Филтър против отблясъци
    Има и други, но сега не мога да се досетя.

    Аз съм с астигматизъм и за стъкла съм малко по придирчив. Използвал съм Swiss нещо си ...не препоръчвам. Hoya също не ми понасяха + постоянно имаха розово лилави отенъци заради отражения(уж не трябваше да имат). Най ми допадат и не ме натоварват Rodenstock индивидуалните най висок модел стъкла. Страхотни са и бих ги препоръчал с лекота на всеки. Лесно се чистят и не се запрашават бързо. Трудно се драскат също.

    Има доста големи отстъпки в O*ticlasa(коректни са докато ги следиш изкъсо какво правят ...както всеки в това време) до 50% в зависимост от сумата за целите очила. Така че след като вземеш рецепта от специалиста може спокойно да обикаляш с нея за цени.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5

    Отговор: Споделете мнение за ОЧНИ кабинети и Оптики?

    Мога само да препоръчам специалист - офталмолог : проф. Дъбов .

    За очила зависи.Нося от 2004 година и винаги съм поръчвам фотосоларни глазанти или с корда.

    За съжаление щатските сини фотосолари вече не се внасят от поне 5 години в България.За тези години съм си поръчал 5-6 чифта очила.Първите 4 чифта рамките си ги закупих от България.Фотосоларните стъкла отделно също от тук при поръчката.

    Горе са написани много правилно как да се избират.Така съм си избирал рамките и всички бяха много елегантни и удобни.

    Сега вече ги поръчвам от Китай рамките, защото на практика вече всичко идва от там.Просто избирам в Амазон или в ebay.Само за рамките говоря.Такъв избор който имаш в тези сайтове няма да намериш в нито една оптика.

    "Стъклата" можеш да избираш фирма, но ако не ти се харчат пари зная че в Стрелча на центъра има такава оптика(работилница), които работят с български "стъкла" и са доста евтини- фотосоларни за 60-70 лева сиви.

    Намерих ги: ОПТИКОМЕХАНИЧEН ЗАВОД" ООД

    Аз не съм поръчвал от там, но една позната миналата година си е поръчала и ги носеше.

    Имам път следващата седмица натам , ще мина да ги видя какво представляват и какво предлагат.

  7. Junior Member Аватара на vynsente
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    The ANIMAL & NATURE KINGDOM
    Мнения
    67
    #6

    Отговор: Споделете мнение за ОЧНИ кабинети и Оптики?

    Да, логично прави сте.... 1во офталмолог, после избирам очилата - ще проверя очния център посочен от @bagerista9, щот' ми е мн. удобен, пък и УЖ има добри отзиви за него.
    Много благодаря на всички за изчерпателните отговори и съвети - адски полезно!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 18:49
  2. Отговори: 0
    Последно: 13-09-10, 09:42
  3. Alterma ! Споделете мнение!
    От Vtod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 16-04-10, 13:27
  4. Freddie Mercury споделете
    От mistara във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 07-09-06, 22:01
  5. Отговори: 105
    Последно: 10-03-06, 19:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе