Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 106

Споделете опита си в отказването от цигарите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #1

    Споделете опита си в отказването от цигарите

    Видях, че процентът на пушачите във Форума е сериозен.

    Сигурно основната част от тях някога (или постоянно) са си задавали въпроса "Как да ги спра?".

    Да се опитаме да консолидираме усилията и познанията си по темата.

    Не смейте да ми цитирате Марк Твен! Иначе го харесвам човека, но в това отношение не ми е любимия автор.

    Ако в тази тема пишат хора, които никога не са пушили, то ще е за да разлайват кучетата.

    Съвет: правете се, че не ги чувате, освен ако не говорят за конкретни места/средства/методи, които могат да са полезни.

    Аз знам един медикамент, за който мога да гарантирам, че дава ЛЕСНО резултат, изпитала съм го лично. Но ме интересува полезен опит и с други средства.

    - опитвали ли сте някога да се откажете?

    - какво ви мотивира, за да вземете това решение?

    - кое е най-трудното при отказващия се?

    - отведнъж или постепенно?

    - ако сте успели, кое беше най-приятното като ефект за вас?

    - напълнява ли се задължително?



    Такива и подобни въпроси може да помогнат на някой, готов да се тества.

    Един да има полза от темата, пак ще е кяр!



    ___________

    Темата е формулирана от FearMe, непушач, за което му балогодаря публично.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #2

    Споделете опита си в отказването от цигарите

    - опитвал съм се да ги откажа 100-ци пъти. Нямам принципно проблеми да спра цигарите за седмици, месец, два...и по-добри резултати съм постигал.

    - мотивират ме много неща - все сериозни и големи

    - най-трудното е какво да правя с ръцете си. всеки отдавнашен пушач пали цигара и посяга към следващата без да мисли, нещо като каране на кола или колело. При мен не никотиновия глад е водещ в потребността.

    - спирането трябва да е отведнъж и завинаги. Преди години бех ги спрял за цели 6 месеца, но тогава смених средата.

    - отказването е доста по-скъпо от самото пушене - разходите ми за дъвки, семки, никотинови лепенки и т.н. надхвърлиха значително разходите за самите цигари....т.е. спирането не е ефтино удоволствие и който реши трябва да е с по-големи финансови възможности

    - напълнява се - страничен ефект

  4. Lox
    Lox е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    58
    #3

    Споделете опита си в отказването от цигарите

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Видях, че процентът на пушачите във Форума е сериозен.

    Сигурно основната част от тях някога (или постоянно) са си задавали въпроса "Как да ги спра?".

    .............

    Темата е формулирана от FearMe, непушач, за което му балогодаря публично.



    <div align="right">Originally posted by Bibi*-*17/01/2005*:* 02:25:19</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Идеята е добра [8D]



    Пушил съм две години и нещо, като последната съвсем сериозно, силни цигари. На няколко пъти съм прекалявал много здраво до гадене и т.н. Отказах ги на 19г. Пропуших заради едно гадже много искаше и аз да пуша, не само тя

    Спирането беше отведнъж... реално да съм изпушил още 4-5 цигари до окончателното им спиране. При мен нямаше напълняване, но тогава плувах чат пат.

    Мотивацията беше лично убеждение, че това е нещо излишно и ми стига толкова. После бях и в казарма - изобщо не ми пукаше как ще ме гледат такъв непушещ.

    Най-трудно е да се мотивираш, при мен не е имало няколко опита.

    Като ефект бих отбелязал, че се усеща след време обаче - нещо като... забравил съм вече... само си спомням, че някак протичането на мислите беше малко по-различно каквото и да значи това - което ме озадачаваше но беше факт. Друг ефект беше, че си направил нещо за себе си, но не изпаднах в положение да спасявам околните



    п.с. Това за което казва Skynet - ръцете, да доста е гадничко... сега си го спомних, чудех се къде да си ги държа... на масата ли, под масата ли, на коленете, в джобовете... изобщо все не бяха намясто.

  5. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #4

    Споделете опита си в отказването от цигарите

    За да не става егоистично, ще споделя и моя опит.

    Не съм успявала и ден да удържа, без "помощни средства".

    Четох, че при жените е много по-трудно. Отнася се за всички неща, към които се пристрастяват. Причината била някаква разлика в мозъчната кора. Този, който я е открил, е използвал това, за да създаде лекарство за отказване. Което не е никотинов заместител, а влияе директно на мозъка. Казва се ZYBAN, скъпо е, но действа по магически начин. Още на втория ден усетих, че продължавам да паля толкова често, колкото и преди, но не гълтам. След още един ден вече и не си палех. Не напълнях. Въпреки това, го намирам за крайно средство. На всичко отгоре лесно спечеленото лесно се губи. Ако не си се мъчил, не цениш достатъчно победата си, така че след време отново започнах...

    Зависимостите са много: никотинов глад, психологически, навик на ръцете, навик постоянно да имаш нещо в устата, задължителната цигара (или повече от една) с кафето, след ядене...

    Ефектите, които усетих в периода, когато не пушех, бяха няколко.

    - Нещата вече имаха вкус и мирис. Яденето на плодове и пиенето на вода преди ми бяха почти непознати.

    - Времето започна да ми стига за повече неща. Това беше изненада.

    - Най-силно се шашнах от себе си, когато асансьорът в офиса се повреди и трябваше да драпам до осмия етаж пеш. Кефех се! Преди спирах да почина около четвъртия. А този път ми идваше от радост да сляза и да се кача още няколко пъти! []

    За жалост сега пуша отново, при това много.

    Даже мисля глагола "вдишвам" да го заменя с "вдимвам".

    Но няма да спирам с опитите!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Споделете опита си в отказването от цигарите

    Цигарите се спират на инат- от РАЗ , иначе няма смисъл ( казвам това защото два пъти ги спирам така - и двата пъти за период от по 2 г )

    казвам спирал съм ги зашото от време на време съм палил по някоя- на месец да запаля 1 -2 най много , така палих около 6м и после си казах - "какво правя аз - макар и рядко аз си паля цигари - и отново от раз не паля

  7. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #6

    Споделете опита си в отказването от цигарите

    Да , Mr.Techno е прав - или от РАЗ или не става. Примерите са много. Отказването на цигарите според мен е въпрос само на ВОЛЯ. Абсолютно нищо друго не е необходимо. Само един пример ще дам. Преди доста време работех в компютърен клуб. Съответно картината беше - по кутийка и 1/2 на нощна смяна. При едно от "препушванията" пом.оператора (пушач) и аз си тръгваме от залата и продължаваме да пушиме (8.00 сутринта е). Няма смисъл да ви обяснявам как се чувстваш сутрин , недоспал,препушил и пушещ в момента. Тогава аз казах отказвам ги , а той каза "аз не мога , ще откача ако ги откажа". От следващия ден аз продължих да пуша , а той повече така и не запали. След една седмица го уволниха и стоя близо една година без работа , но така и не пропуши. Живее сам с майка си и бяха на социални помощи през тази година , даже не включваха хладиника щото няма какво да се сложи вътре.

    Този случай доказва , че или имаш силна воля и ги отказваш или причини за да не ги откажеш - хиляди.


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #7

    Споделете опита си в отказването от цигарите

    Тази сутрин се събудих с мисълта за такава тема в Setcom:-)

    Точно в момента се опитвам да откажа цигарите. Не пуша втори ден - спиране от раз. И преди съм спирала 3-4 пъти за по 6 месеца и после пропушвам ей така, защото си мисля, че от 1 цигара нищо няма да ми стане и, че съм достатъчно силна. Но не е така. След първата е гадно, но палиш втора, за да видиш дали наистина е толкова гадно и пак си пропушваш.

    Отрицателни явления:

    1. напълняване (не при всички) и то нетрайно (за около година всичко се нормализира)

    2. Ужасна нервност - всичко те дразни, мяташ се в различни крайни настроения (въпросът може да се уреди с никотинови дъвки или лепенки за известно време и постепенно намаляване, докато организмът престане да изпитва нужда)

    3. Първия и втория ден всяка секунда в която не палиш цигара е борба (със силна воля успяваш да победиш навика и с всеки изминал ден той отслабва, а ти се чувстваш все по-силен

    4. Забелязва се странно леко, почти неусетно замайване (може би мозъкът най-после е почнал да се оросява като хората:-)

    5. Няма какво да правим с ръцете си - гумено топче, нещо меко, което да моделираме с пръстите си

    6. Страхотна кашлица (вследствие на

    прочистване на нещастните ни затлачени бели дробове, които почват да изхвърлят трупаните с години отрови - помага сирпо против кашлица, който втечнява секрета, а нощно време за да можете да спите - нещо като DimexCo - сироп, който подтиска кашлицата

    Положителни страни:

    1. Имате енергия да повдигнете целия свят, да се справите с всички трудности, искате да тичате, да скачате, чувствате се истински живи

    2. След известно време спирате да кашляте и почвате да дишате съвсем пълноценно с белите си дробове, а не като през сламка

    3. Изчезва болката в гърдите (освен ако не е късно)

    4. Пестите пари

    5. Чувствате се силни, здрави и, че можете вече да преодолеете всичко

    Най-големия стимул е ако човекът който ви обича ви подкрепя на 100% и ви се възхищава (защото има за какво...адски е трудно)

    Стимул е и това, че идва един момент, в който с напредването на възрастта (при мен на 33 години след около 15 години яко пушене) почва прескачане и болкив сърцето, което в последствие води до инфаркт на миокарда, дишане буквално като през сламка (дробовете дишат с около 1/3 от капацитета си 0 другото е за изрязване), което води неминуемо наи-малко до астма, рак на белите дробове и т.н. Защо масово хората спират да пушат около 40 години - защото тогава всичко се е натрупало и почват да се усещат негативните и пагубни действия на цигарите. И както и да се оправдават хората - ама дядо ми пушеше по 1 кутия и нищо му нямаше - само той си е знаел дали нищо му е нямало и дали наистина е пушел по 1 кутия или 2-3 цигари. Може да те мотивира това, че правиш нещо адски важно за собственото ти здраве и най-важното - доказваш, че си силен и можеш. Успех на всички, които се решат на тази стъпка!

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #8

    Споделете опита си в отказването от цигарите

    Абе,трудно си е!Аз съм ги отказвал много пъти за по 20-тина дена.После пак ги пропушвах.Единствения път,когато ги отказах за повече време(2 месеца)беше с помощта на Tabex.Лекарството определено помага,но трябва да има желание и постоянство.За съжаление точно тогава реших да се женя...лоша идея[:D].Иначе добре си попушвах- две кутии на ден.Чувствах се ужасно зле,когато препушвах-имах киселини,екстрасистолия,стягане в гърдите...абе гадория.Отказах ги като на майтап на Нова година преди две години.Нямах намерение,бях се отказал.Просто изведнъж реших и ги спрях.Оттогава не съм палил.Острия период е някъде около две седмици.Все пак организма ми беше свикнал с определена концентрация на никотин.Бях много нервен и ,честно казано едвам издържах.После някак се свиква.Отначало броих дните и се кефех на все по-нарастващата цифра.После престанах да броя.Не съм ги замествал с нищо друго.Кафе продължих да си пия.Кафето без цигара определено е по-ароматно[].

    Сега като си спомня,че съм пушил,ми идва да се ритна отзад.Струва ми се голяма глупост.Страхотно ме е яд,но няма как да върна времето назад.Не съм се отказал нито от кафенетата,нито от заведенията.Проблема е,че цигарите страшно ме дразнят.Нервирам се когато някой ми трови въздуха.Мисля,че съм станал по-чувствителен от останалите непушачи.Може би,защото ме е яд че съм изпушил толкова много цигари.А иначе ефекта от отказването е само и единствено положителен.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #9

    Споделете опита си в отказването от цигарите

    Caesar като чета какво си написал и почвам да се обнадеждавам, че и аз ще успея. Мен още отсега ме е яд, че досега не съм спряла. На мен засега изобщо не ми пречи някой да пуши до мен - дори не ми се и допуша, но знам, цхе след време ще почна адски да се дразня и то когато почна да кашлям зверски, когато някой до мен запали цигара. Ама това да е проблема де, дано удържа тези критични 2 седмици:-) Утре - трети ден и съм супер горда със себе си[:D][:P][Yeah!]


  12. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #10

    Споделете опита си в отказването от цигарите

    Най-искрено ти желая успех!

  13. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #11

    Споделете опита си в отказването от цигарите

    @Sunny,

    Колко ми се ще да съм на твое място сега!

    Защо винаги си казвам "от утре"?

    А сутрините знаеш как е...



    Стискам ти палци! Ще се пребориш []

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #12

    Споделете опита си в отказването от цигарите

    Най-после се спряха безмислените дебати по новият закон за тютюнопушенето и ето роди се първата полезна тема.



    Наслушал съм се на псевдо-обещания траещи седмица - две, мисля че няма пушач който да не ги е "отказвал". Познавам хора които успяха, за съжаление познавах и хора които цигарите ги вкараха в гроба.

    Евала, напълно Ви подкрепям за това което се опитвате да направите със себе си!



    Против напълняване знам, че имаше някакви иглички които се забиват в специални точки в човешкото тяло и подтискат апетита.

    Пак иглички помагат и за отказване от цигарите:

    "Иглите докосват определени точки в организма, които стимулират мозъка да произвежда хормоните на щастието - ендорфини. Така се получава заместване на нуждата от цигарите, които успокояват, т.е. дават усещане, подобно на това при производството на ендорфините."

    Пийте вода всеки път, когато ви се припуши.

    Смучете Тик-Так (не бисквитки,бонбони,ядки..).

    Правете нещо приятно (рисувайте,четете книга,лакирайте се .



    Надявам са да съм бил полезен.

    Успех в начинанието!



    П.П. Bibi, вече е утре

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #13

    Споделете опита си в отказването от цигарите

    Благодаря на всички за подкрепата - адски е необходима в тези моменти. Относно напълняването - гладът става такъв, че ми е по-трудно да контролирам количеставата храна които поглъщам, отколкото изобщо да се сетя, че ми се пуши. знам, че ако кача примерно 10кг, после свалянето е много трудно, затова гледам отсега да контролирам нещата. Много помага да си непрекъснато ангажиран с нещо и ако ти се допуши да си кажеш - след 5 минути. След 5 минути вече си се разсеял с нещо и си забравил. Абе всичко е до психическа нагласа.Изкараш ли първия ден - после става много по-лесно.

    Bibi, най-лесно става да се решиш на тази стъпка ако самата ти си убедена, че наистина го искаш или, че е наложително да го направиш - тогава успехът е сигурен. Примерно ако препушиш някоя вечер и на другия ден виждаш колко ти е лошо и колко зле се чувстваш от цигарите - тогава е момента да спреш:-) Успех ти пожелавам от сърце!

  17. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #14

    Споделете опита си в отказването от цигарите

    Браво само така. Наистина темата е добра.Давайте да спрем да се тровим и да пълним джобовете на цигарените босове. Искам и аз да се присъединя към пожеланието за успех.

    Истина е ,че когато се откажат , ставаш друг човек. Даже и за един ден да не пуша се чувствам по добре. Само , че тогава излиза проблема , и си викам , я дай да пална една , и глей кво става после.

    Абе говедото си е говедо.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Споделете опита си в отказването от цигарите

    @Sunny покажи какъв инат си !!!

    ще се оставиш на някакви си цигари , или ще признаеш че МЪЖЕТЕ СМЕ ПО-ГОЛЯМ ИНАТ ?





    Коментар за разделянето на заведенията на зони:

    " Обособяването на зони за пушачи и непушачи в заведенията е нещо като зони за пикаещи и непикаещи в плувен басейн "

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Спиране на цигарите с IQS?
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 04-02-11, 06:53
  2. Aкциза на цигарите може да смени правителство!
    От mmsr във форум Коментирай новина
    Отговори: 39
    Последно: 02-07-10, 18:21
  3. Отговори: 6
    Последно: 29-01-08, 23:03
  4. Отговори: 11
    Последно: 02-08-07, 15:43
  5. Отговори: 3
    Последно: 17-05-06, 19:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе